Schizofrénia u brata

27. nov 2022

Čo by ste robili ak vidíte blízku osobu (brata) ako ma všetky príznaky s tejto choroby a odmieta si to pripustiť ?
Tvrdí, že vie že ma problém ale nie je to tak vážne. Mám ho veľmi rada je to dobrý človek. Ako mu pomôcť ? Liečenie odmieta a psychiatra tiež.

appletree
27. nov 2022

Ahoj napis spravu ak chces tiez mam brata a je uz ok.. ale presli sme si tym co pises…

daniela2202
28. nov 2022

Jedniducho tam ísť musí, samé to neprejde, a môže sa to dostať ďalej.... veľa šťastia

autor
28. nov 2022

@daniela2202 lenže nasilu ho tam nedostaneme. Dobrovoľne tiež nepôjde. Po dohovoroch od všetkých rodinných príslušníkov nemá záujem. Nedá si povedať. On je dosť ťažká povaha aj pred chorobou a teraz je to veľmi náročné.

kim2028
7. jan 2023

Hm, to je smutné. Človek sa nedá prinútiť nijako, pokiaľ nechce pomoc. Je to katastrofálny prístup ku sebe samému a rodine. Ja mám napr. schizofréniu paranoidnú a poviem tak, že vždy mi záležalo na sebe ako aj rodičoch, ktorí so mnou žijú. Lenže ja som celkom rozumný a uvedomujem si už aj trochu svoju chorobu. Koniec koncov už pomaly 10 rokov som v bludnom kruhu. Nezlepšujem sa síce nijako, ale na tú diagnózu je to OK si myslím... Smutné je, že ani nenapredujem...