Sarkoidóza pľúc bez liečby

23. feb 2023

Dobry vecer, manzelovi bola zistena sarkoidoza pluc so zvacsenymi lymfatickymi uzlinami. Priznaky ma uz druhy mesiac a liecbu kortikoidmi mu nedali, ma pockat kym to prejde. Ale uz sa nevladzem nanho pozerat ako trpi 😔 berie B, C, D, zinok, magnezium, rybi olej a A a E vitamin. Z toho kaslu co ma ho bolelo na hrudniku tak dostal novalgin od bolesti a este nejake lieky na vykasliavanie a uvolnenie svalov. Ale ma z tej sarkoidozy aj zvysenu teplotu, bolest celeho tela, unavu a hlavne mu je raz extremna zima a raz extremne teplo. Co by si mohol este dat? O strave sme pouceni. Zadychava sa a nevladze vyjst ani po schodoch na druhe poschodie..mozno mate niektora skusenost a poradite, uz skusame aj rozne bylinkove caje, tinktury,..dakujem

blazalenka
23. feb 2023

Dobrý večer, odporúčam stránky jimejinak.cz. Je tam veľké množstvo príbehov o vyliečení stravou, aj tie najťažšie diagnózy. Ale určite inak ako sa všeobecne odporúča. Ako prvé by som však doporučila návštevu MUDr. Strnadelovej v Zlíne alebo Prahe. Viete, ono aj ten najlepší doplnok ale o bylinka pôsobia len do určitej miery alebo vôbec, ak nie je vytvorený základ. Vedia krásne pomôcť, ale gro je na výžive.

misinka20
23. feb 2023

Ahoj, mne ju diagnostikovali v Novembri vo Vyšných Hagoch... Tiež som bez liečby len chodím každé 3 mes na CT... Ale ja sa cítim fajn... Som po operácii pluc tak mi dali rehabilitácie a kúpele a to mi veľmi pomohlo. Kortikoidy sú masaker, dáva sa prednison, moja lekárka sa ale snaží aby mi ich dala čo najneskôr lebo robia strašnú pohromu v tele. Bolo by dobré aby začal s dýchacími cvičeniami minimálne... A nechcete konzultovať vo Vyšných Hagoch? Tam sú veľmi dobrí odborníci...

cookie29
24. feb 2023

Kortikoidy sa davaju konske davky a dlhodobo, to nie je bez nasledkov. Takze ak to nie je nevyhnutne, radsej pockat. Bol na kontrole stitnej zlazy?

mimi410
24. feb 2023

Odporučila by som vám tradičnú čínsku medicínu. Ak máte záujem môžme si napísať súkromne.

blazalenka
28. feb 2023

@mimi410 presne tak. MUDr. Strnadelová lieči práve Tradičnou čínskou medicínou. Odporúčam aj ja.

tominka18
12. máj 2023

@misinka20 prosím Vás ako dlho ste boli vo Vysnych Hagoch a robili Vám aj biopsiu? Dakujem

misinka20
12. máj 2023

@tominka18 Ahoj, 20 dní som tam bola, ale predtým ešte 8 dní v Ružinove... Najskôr mi robili bronchoskopiu a potom torakoskopiu... A až zo vzorky z torakoskopie zistili, že to je sarkoidoza...

tominka18
12. máj 2023

@misinka20 co je to ta torakoskopia? To tak dlho ti robili vyšetrenia, že si tam bola až 20 dní? Môjho manžela dnes poslala doktorka do Hagov, kvôli tomu, že sú tam odborníci a len chce vedieť ci to je ta sarkoidoza ci nie... Mam veľký strach o manžela....

misinka20
12. máj 2023

@tominka18 je to podobné ako laparoskopia ale pľúc, klasická operácia len šetrnejšia, tym že nemáš veľký rez len 3 malé jazvy, viď kamarát Google... Určite sa nevyhne bronchoskopii, to je také nepríjemné vyšetrenie ale nie bolestivé len nepríjemné hlavne potom, no a kopu odberov ale veď je to veľký chlap to dá... Diagnostika sarkoidozy je veľmi zdĺhavá, mňa kým diagnostikovali trvalo to 3/4 roka... Nemusíš sa ničoho báť, vo Vyšných Hagoch sú výborní odborníci, vyšetrenia sú síce trocha nepríjemné ale inak sa to dalo zniesť... Ja som sama so synom a byť od neho 20 dní bolo náročné ale dali sme to obaja... Inak so sarkoidozou sa dá úplne plnohodnotne žiť, dokonca vie aj úplne zmiznúť. Ja mám 36 a vôbec ma neobmedzuje, žijem úplne normálny život len musím každé 3 mesiace ísť na CT... Mne ju spustil bohužiaľ kovid ale už je uspata a dúfam, že aj dlho bude...

tominka18
12. máj 2023

@misinka20 ja som dúfala, že to bude len nejakých pár dní co by tam bol, že urobia potrebné vyšetrenia a príde domov. On ma dusivy kašeľ aj to nie vždy a na nohách sa mu urobili také dve hrce červené, ale už to zmizlo. My máme dcérku dvojročnú a som tehotná, takže o to väčší strach. A smiem sa ešte opýtať ako to tam prebiehalo v nemocnici?

cookie29
13. máj 2023

@tominka18 ja to poviem takto ja som mala vysoký stupeň sarkoidozy. Prognóza nič moc. A už vyše 15 rokov som ok. Proste “zmizla” takze treba byt optimista. Držím palce

tominka18
13. máj 2023

@cookie29 ďakujem za povzbudenie. A bola si aj v Hagoch?Ja mam najväčší strach z toho ako by mu mali robiť biopsiu, to je pre mňa strašiak a veľký.

misinka20
13. máj 2023

@tominka18 Nemocnica je tam úplne v pohode, všetci veľmi mili a poobede môže chodiť von... Ja som tam bola v novembri a mala som krásny pohľad na Tatry... Dokonca aj operačnú sálu majú s takými veľkými oknami, že zaspávaš s pohľadom na hory... Vôbec sa nestresuj aby si neublížila babu, tam je v dobrých rukách... A možno bude stačiť len bronchoskopia a zo vzoriek zistia čo treba, nie každý skončí na operačke ako ja... Inak jedlo bolo fajn, sestričky aj lekári tiež, klasika nemocnica takže ráno o 6 budíček 🤣🤣 ale inak na izbe telka, na chodbe mikrovlnka, chladnička a rýchlovarná kanvica. Bufet je tam tiež super, v podstate kúpi skoro všetko a čo nie v areáli na začiatku sú malé potraviny. Buď kľudna to zvládne...

maria123a
20. sep 2024

@cookie29 písala som vám správu