Sarkoidóza pľúc

maria123a
17. sep 2024

Ahojte, brat ma 29 rokov je 2 týždne hospitalizovaný kvôli pľúcam (tlačenie na hrudi, kasel) , rtg vraj nevyšlo dobre ( vraj ako posypane múkou) postupne zistili sarkoidoza pľúc.. teraz ho čaká biopsia pľúc v Ružinove ( z 3 miest na plucach vraj) a veľmi sa bojíme o nho ako mu to dopadne, brat už ani nevládze chodiť , je biopsia pľúc veľmi nebezpečná? Pozná niekto niekoho s takouto diagnózou? Mama cele dni preplace a ja tiež :(

lenka564
17. sep 2024

Ahoj, svorke bola diagnostikovaná táto choroba. Zistili jej ju cca. pred 7 rokmi, tiež bola na biopsii pľúc. Má 60rokov.
Brala tuším nejaká lieky potom ako jej to zistili a chodila na kontrolné vyšetrenia. Po diagnostikovaní tejto choroby prestala fajčiť, predtým fajčila, ale nebola tuhý fajčiar vôbec. Minulý rok na kontrole jej povedali, že choroba sa nejakým spôsobom stratila a výsledky má výborné.
Svokre už nič nie je, cíti sa veľmi dobre. Všetko je v poriadku. Držím palce.

maria123a
autor
17. sep 2024

@lenka564 v akom to mala štádiu neviete?

lenka564
17. sep 2024

tak to neviem

0silvia0
17. sep 2024

@maria123a aku ma brat zivotospravu?

maria123a
autor
17. sep 2024

@0silvia0 od 20 rokoch fajčil, teraz už ako sa to dozvedel 2 týždne prestal… udrziava sa v kondícii.. ale kým bol mladší bolo to hocijaké

misinka20
17. sep 2024

@maria123a Ahoj, ja mám sarkoidózu diagnostikovanú pred 2 rokmi kedy som mala 36 rokov, kľudne napíš IP.

maria123a
autor
17. sep 2024

@misinka20 písala som

alickapusinka
17. sep 2024

Aj moja kamarátka to ma od pôrodu ale už je babka. Ked vidim ako strašne ked rozprava ako píska strašne chodila celý život len po nemocniciach po pľucných bola aj na liečení ale na chvílu pomohlo potom zasa po starom. Ako jej roky príbudaju tak sa jej to zhoršuje. Nikdy nebola fajčiarka. A ruky jej praskajú až do krvi ak by nebrala lieky tak na rukcách jej vyšlo až dive mäso úplne jej vidno popraskane ruky až do kosti.Ak by nebrala lieky. Je strašne chudá ale ak prestane brať lieky a kortikoidove maste tak by z rukami nič neurobila a päty tiež až vyžrate do krvi.Lieči sa celý život poriadila dcéru pred 48 rokmi
a potom syna 45 ročneho teraz ma 73 rokov stalo sa jej to po pôrode dcéry.A vždy chodi po lekároch ak porodila dcéru. Strašna choroba hovorila že následky sa dajú zmierniť ale že to je trvala choroba.