Samočistenie po MA - skúsenosti

mima194
22. aug 2020

Ahojte, ženy uprednostnili ste niektora samočistenie pred kyretažou? Prebehlo to v pohode? Poprosím nejaké realne skúsenosti. Momentálne tiež čakám dokedy sa to spustí.

selest
22. aug 2020

2x. Raz ako silnejsia ms v 8tt a raz v 12tt ti uz bolo trosku ako taky mensi porod. Ale bola som poucena nestresovala som takze to prebehlo v pohode. Lieky na bolest velmi pomozu..

mima194
autor
22. aug 2020

@selest dakujem, od zajtra budem v 11tt,mohlo by to uz prísť nech je to za mnou.

sense
22. aug 2020

Áno 1x a teraz ma to čaká druhý krát len som si ešte vyžiadala kontrolné sono u iného lekára... Ale dostala som tabletky na vyvolanie kontrakcie

kubkovamama
22. aug 2020

@mima194 3x, v 11tt bezbolestné,len veeelmi silné dlhotrvajúce krvácanie a následne mi padol tlak,ale strašne som nechcela ísť do nemocnice od malého syna,nejak som to dala do rána doma.2x do týždňa na kontrolu,dostala som na doma ampulky oxytocínu na rýchlejšie zvinovanie maternice a celkové urýchlenie cistenia.2x v 13tt a musela som na docistenie,dostala som infekciu,veľké bolesti,antibiotiká.Moj odpor k pobytu v nemocke a nedôvera k lekárom ešte vzrástol.3x nečakane v práci v 7tt,mierne bolesti,zvládla som ešte dokončiť službu.Podla mňa psychika robí veľmi veľa.Bud v kľude a prebehne to bez komplikácií a všetko prebolí.Drzim palce.

mima194
autor
22. aug 2020

@kubkovamama ano jasne vsetko je v hlave, mne tiez doktorka povedala ze ked tu info spracujem príde to, spracovala som, nic ine mi nezostáva a uz veľmi chcem aby to prišlo a prešlo...

mima194
autor
22. aug 2020

@sense hej ja som tiez tak bola na kontrolné sono, a ze embryo ma 5mm,mala by som zvládnuť samocistenie... Tak uvidim..

len_nig
22. aug 2020

Ano, prebehlo to bez problémov. Mala som aj dosť bolesti (nazvala by som to až takými minikontrakciami), silnejšie krvácanie oproti ms ale dalo sa to prežiť. Najhoršia je tá psychická stránka veci.

mima194
autor
22. aug 2020

@len_nig ďakujem pekne, tak snáď to zvládnem

marja7
22. aug 2020

Ja som potratila v stredu v 9tt. Asi 15 minút kontrakcie do brucha a musela som utekať na záchod. Potom už to musel upratať muž, lebo som nezvládla ten pohľad. A prvý krát 7tt, ale to boli len dve kontrakcie a bolo von. Po dvoch týždňoch kyret a tam, ze je druhé vo vajcovode ešte, takže operácia ako bonus. Horšia je psychika ako fyzicno

majamat
23. aug 2020

@mima194 vo vyssiom stupni tehu je to rizikovejsie, ja som bola na kyrete v 13tt a mala som veru riadne krce pred kyretom. bolo to MA? ale spustalo sa uz krvacanie, ked mi to zistili. treba to zvazit.