Rýchly tep

lea2201
18. dec 2016

Ahojte. Včera sa mi spravilo veľmi zle. Mala som veľmi vysoký tep v kľude 155 tlak ok. Bolesť obličky zle sa mi dýchalo, mala som zavraty a z vracala som. Spravili mi odber krvi z tepny aj zo žily. Dali mi infuziu a potom ma poslali domov s tým, že výsledky mam dobre. Lenže po hodine som musela ísť naspäť. Opäť rychli tep, ťažšie dýchanie. Spravili mi EKG, injekciu do zadku , infuziu a potom ma poslali domov, ze nevedia čo mi je.. tak ma poslali k urologovi, idem k nemu zajtra ale tep mam aj tak dosť rychli. Mala niektorá z vás niečo podobné? Ďakujem za každú odpoveď 🙂

limetka55
18. dec 2016

@lea2201 Nemozes mat niekde nejaku zrazeninu, ktora robi neplechu? Po uraze napr. Nie som sice doktor, ale priznaky mi pridu ako na upchatie nejakej cievy.. Skus sa spytat u dr, ci toto z krvi vedia vylucit alebo neviem ako sa to zistuje.. Ale nemozu ta len tak poslat domov, ked nevedia, co ti je.. A hlavne vysoky tep, dychavicnost, zavraty.. To nie je len tak si myslim, aj ked nechcem strasit samozrejme..

zuzka1008
18. dec 2016

Presne s tymto som bola na kramaroch na pohotovosti,asi 3r dozadu
Vysledky uplne dobre, tep v klude cez 140 pocit na odpadnutie, vracanie, niekedy hnacky..
Vysledok -dr nezistili vobec co mi je, trocha som googlila, a nasla sa v panickej poruche, je to zlozite, ale clovek sa musi s tym naucit zit @lea2201

janinah
18. dec 2016

k urologovi? načo? asi omyl....treba ísť za svojim obvodnym lekáreom,nech ťa pošle n ainterné,kardiologou,neurologiu....

anne_mary2
18. dec 2016

neurgena tetania ...pogoogli ..
teda.. samozrejme urcite si dat spravit vysetrenia, ale ak je vsetko ok... je to psychika... trpim tymto ja. Casto sa v noci budim na to ze mam pulz 140,busi mi srdce, zle sa mi dycha, návaly zimy tepla.. nic prijemne hlavne ked sa to stane prve razy.. potom sa s tym clovem nauci zit...
Rano sa zobudim a mam pulz 140 ked lezim v posteli v klude :/ ...
Dolezite je magnezium...

lea2201
autor
18. dec 2016

Ďakujem krásne za odpoveď. Pobehám po všetkých vyšetreniach aj keď si myslím že sa nič nové nedozviem... 😏

lea2201
autor
18. dec 2016

@janinah na internom som ležala.. spravili mi všetky vyšetrenia...

cattleya22
18. dec 2016

@lea2201 ak sa nič nenájde, panická porucha, generalizovaná úzkostná porucha, tetánia. Odporúčam psychológa skôr ako ťa to úplne "dá dole". Netreba hneď psychiatra, ak budeš na sebe makať, dá sa to. Viem o tom svoje ☹

alkamalka
18. dec 2016

@lea2201 ak ti robili vsetky vysetrenia a vysledky su v poriadku tak su to zachvaty paniky/panicka porucha.. tieto panicke prihody mozu prist znenazdajky, akoby bez akejkolvek priciny.. pricina je vsak psychicka..tiez som to mala..vysoky tep, triaska, pocit na odpadnutie, hnacka, uz som parkrat volala sanitku a vzdy mi len dali magnezium na ukludnenie.. ak si to v tej chvili uvedomis, ze je to jlen docasne tak ta prihoda ryclejsie ubehne a casom sa strati..neboj sa.

lea2201
autor
18. dec 2016

Mne povedali, že zrýchlený tep môže byť aj z bolesti... tak dúfam to rýchlo prejde...

lea2201
autor
18. dec 2016

@alkamalka a ešte to zvykneš mat alebo ti to už prestalo?

alkamalka
18. dec 2016

najviac sa mi to objavovalo na vyske, potom par rokov nic a poslednykrat na dovolenke pred 3 rokmi , od vtedy nie

davida
18. dec 2016

Presne toto riesim aj ja, mne sa to stava len v noci asi do hodiny po zaspani,zobudi ma to, jak mi trepe srdco,pocity na odpadnutie,hnacka,trpnutie tela...minuly tyzden mi robili odbery na internom vsetko ok,tiez to uz hadzem na psychiku a ked ma to zobudi uz si hovorim:klud je to len v tvojej hlave, predtym ma to tak vystresovalo ze mi aj tlak vyletel az neviem kam,teraz to uz berem lepsie a tiez si myslim ze je to docasne a jak prislo tak odide

lenadka
18. dec 2016

@davida to čo opisuješ je panický/tetanický záchvat, psychiatri mu vravia panický, neurológovia tetanický. Pomáha magnézium, nájsť príčinu stresu a ten riešiť, aj voľnopredjné lieky ako napr. persen pomôžu, poprípade čajíky ukľudnujúce valeriána, ľubovník bodkovaný. \zažila som pred rokmi pár týchto záchvatov, nič príjemné, tiež v noci a naozaj tak, že som sa zobudila na búšenie srdca, celá začudovaná, že ako to, veď spím, teraz a ničím nestresujem a tep ako po dvanásťminútovke na telesnej. Je neuveriteľné, ako sa stres prejaví, ani to človek nečaká.

davida
18. dec 2016

@lenadka magnezium berem uz tristvrte roka a psychiku som si myslela ze mam ok,ziadne stresy nejake vynimocne, na neurologii mi povedali ze som neuroticky typ a nemam byt taky nervak,no fasa teda 😎

lenadka
18. dec 2016

@davida mne to tiež tak prišlo znenazdajky, nastúpila som po md do práce a nemala som pocit, že nejak obrovský stres, bolo čosi, ale nie až tak aby som si myslela, že čosi také dostanem, to na výške skúšky keď boli som bola viac v strese, neviem čo to, mňa potom viac položili tie záchvaty, ale že úplne zle, neurol som brala, strašne som sa bála dalšieho záchvatu a tým strachom to bolo horšie a horšie...potom som sa nejak nakopla, bola na takých motivačných prednáškach. Keby nie toho neviem ako skončím, odložila som postupne lieky a našla silu a pokoj v sebe a potom to prešlo.

sash37
18. dec 2016

ja som mala zaciatkom roka tieto stavy, min rok bol naramne narocny, zomrel mi syn po tazkom roku v nemocnici a o par mesiacov na to presne vo vianocnom case dostal moj manzel nahle spontanne pneumotorax, bol tyzden na jiske a operovali mu pluca....zaciatkom roka som k sebe volala sanitku, tiez som mala tachykardiu a taketo stavy, zvyseny tlak som mala niekolko tyzdnov... bola to reakcia tela na take silne stresy v zivote....psychika je velmi prevelmi silna, ani si to neuvedomujeme co vsetko sposobi alebo zhorsi....preto sa deti tak lahko vedia z kadecoho dostat lebo u nich este nefunguje ta psychika, to som videla aj na svojom synovi....tieto stavy mozu prist aj bez priciny, nielen tak ako u mna, viem o ludoch co maju take problemy...

mirkaaa80
18. dec 2016

@lea2201 je to zo stresu, treba sa hlavne ukľudniť..... ak by to bolo niečo akútne, na pohotovosti by to zistili. Panicka porucha, neurogenna tetania....Je to psychika.

cervikpepik
18. dec 2016

@sash37 velmi ma mrzi,ze si prisla o synceka☹prajem Ti krasne zdrave babo,vidim,ze sa Ti to krati....Tvoj anjelik ho/ju bude strazit ako oko v hlave

diana20
18. dec 2016

@lea2201 ja by som tipla tetaniu, mne na ňu robili vyšetrenie,myslím EMG sa to volalo... ja mam síce iné príznaky, ale ono je to rôzne pri tetanii.. mne sa stáva, že som zrazu spojená, točí sa mi hlava, nič nevidím je mi zle od žalúdka, všetko mi stŕpne a potom odpadnem.. trvá to celé tak 10 minút, potom si dám vždy aj dve magnezia, no celý deň som už unavená...nie je to nič vážne, nasaď si béčko a magnezium a skus si pýtať to EMG vyšetrenie.. 😉

anne_mary2
19. dec 2016

je to EEG vysetrenie , ale z toho vyjde terania kazdej tretej zene :D Potom uz iba zavisi ako mam citlivu nervovu sustavu...
Hm inak ja sa som uplny flegmatik, ziaden nervak, ziaden stres a tak-- no napriek tomu sa tato "diagnoza" tyka aj mna.. a vobec nejde o to ze niekto nema psychiku v poriadku.. No neriesim, naucila som sa s tym zit a kedze uz viem ze sa na to neumiera tak to zvladam uz "lavou zadnou"... vela stastia

bienennest
19. dec 2016

@lea2201 Ahoj, ja som mala pred casom podobny problem, zistilo sa, ze som zacala reagovat na lieky na chorobu stitnej zlazy, ktore uz beriem roky (l-thyrox). skus si pozriet, ci nejaky z liekov co beries nezvysuje krvny tlak pripadne nesposobuje rychly tep.. odkedy mi upravili mnozstvo, ktore beriem, to uplne prestalo.

lenadka
19. dec 2016

@sash37 muselo to byť veľmi ťažké, rok bojovať a prísť o neho, je mi to naozaj ľúto a držím palce, aby si už nič také nezažila, veľa šťastia pri tomto tehu, pohodový pôrod a krásne zdravé dieťatko ti prajem 😘

bernusha
19. dec 2016

Ahojte...aj ja mam par dni....rychle a silne busenie srdcaaa...😢...bojim sa

lea2201
autor
21. dec 2016

Bola som u neurologa.dal mi obstreky , napravil chrbticu. A mam brat horčík a vápnik... aa predpísal mi laxaurin a keď to na mňa pôjde mam si dat jednu tabletku...

lea2201
autor
21. dec 2016

A áno je to tetania... 🙂

lea2201
autor
21. dec 2016

@bernusha ahoj. Čím skôr to začneš riešiť tým lepšie... načakaj zbytočne

lenka_l
24. jún 2020

@davida ahoj, chcela by som sa spytat, nemavala si to par dni pred menstruaciou? Mam presne toto iste, ale necitim sa v panike. Pokojne dycham, ale mam tep okolo 140 a triasku. Skor som odpozorovala, ze sa mi to deje tesne predtym nez mam dostat menzes. Potom mam vyssi tep kym menstruujem a potom to zase odijde. Viem.ze si to pisala uz davno, neprisla si na nieco nove? Dakujem za odpoved.

davida
24. jún 2020

@lenka_l ja mam mirenu a pri nej nemam menzes uz 13 rokov takze v tom to nebolo. Ja uz mam klud som sa tolko naukludnovala v duchu pri tych nocnych sokoch, ze som sa asi ukludnila uplne😁😁

lenka_l
25. jún 2020

@davida takze ti to preslo? Len tak? Bez liecby alebo nejakych vitaminov? Premyslam totiz aj nad tym, ci to nemoze byt nedostatkom niecoho c tele.

davida
25. jún 2020

@lenka_l preslo same aj magnezium som vysadila