Rýchly pulz, sťažené dýchanie, tlak na hrudi

nikola188
30. júl 2023

Ahojte mavate niekto v tomto obdobi tak že sa vám ťažko dýcha srdce vám bije ak o dušu a nemôžete sa nadychanuz a mate taky divný pocit na hrudi ?
Akože problémy mám takéto už asi 6r všetko mma v pohode ale v tomto obdobi to je hrozne

irusa
30. júl 2023

Ta podrbana tetania????

taktotedanie
30. júl 2023

@irusa vsetci tu asi maju tetaniu

eliska13
30. júl 2023

@taktotedanie ty si lekárka?
Čím to je, že toľko ľudí tým trpí?Stravou, stresom malým príjmom minerálov?intolerancie zle vstrebávanie?Moja kolegyňa v piatok odpadla z ničoho nič.Ze má tetaniu a príde atak a ide k zemi už sa jej to stalo aj na ulici:(

taktotedanie
31. júl 2023

@eliska13 podla mna zivotnym stylom a psychikou lebo toto kedysi fakt nebolo

1fifinka1
31. júl 2023

Je náš veru veľa.

irusa
31. júl 2023

@taktotedanie no obehnes x vyšetrení a všetky výsledky v poriadku... Bud sa lekári z na teba vykašlú, alebo záver tetania, nakoľko nevedia prísť z to, čo ti tieto stavy spôsobuje.. Navrhnú ti psychiatra a magnézium

taktotedanie
31. júl 2023

@irusa no ked sa vsetko vyluci tak treba brat do uvahy aj tuto diagnozu
Podla mna to mozno nemaju realne vsetci magnezium ich ukludni a psychiater vypocuje a clovek sa ma hned lepsie
Inak je vacsinou vsetko v hlave

mareen1
31. júl 2023

@taktotedanie inak je zaujimave, ze u nas v AT o
"tetanii" nik nepocul...a na SK to ma pomaly kazda tretia osoba. V AT povedia, ze je to hyperventilacia (psychického pôvodu), ktora sposobuje priznaky podobne pravej tetanii. Berie sa to za cisto psychicky problem, ktory sposobi fyzicke priznaky. Riesi to psycholog/psychiater. Vela ludi si ani neuvedomuje ze pri nejakom spúšťači začnú nespravne dýchať (stiahnutie brušných svalov, plytke a rychle nadychy...)

irusa
31. júl 2023

@taktotedanie aj ja si myslím, že väčšina našich problémov je fakt v hlave...človek ani netuší na čo všetko vplýva psychika

fialova36
31. júl 2023

@nikola188 nemôže to byť napr vysoký tlak?

nikola188
autor
31. júl 2023

@fialova36 ten mám úplne pohodka 128 .. keď som bola s pulzom u kardiológa že mávam okolo
100 niekedy 82 že to je normálne u žien zw nemám sa strachovať
Ale mňa hlavne série to dýchanie už pomaly 6r a trz cez leto to je akože moc