Rúško doma v karanténe

ninusa221
15. feb 2021

Ahojte baby dnes prišiel priateľ z roboty že je nakazený. Bývame v 1 izbovom byte. Čo mam kamošky tak mali stale rúško rukavice a neviem čo všetko aby sa nenakazili... lenže ja si neviem predstavit mam toto 2 týždne vkuse na sebe a som zmierena že to dostanem. Mali ste to niekto tak že proste ste neriešili rúško?😃

matkahelka
15. feb 2021

@ninusa221 mne by to ani vo sne nenapadlo doma toto riesit. muz sa nakazil a brali sme to tak, ze sa od neho nakazim aj ja aj dcera. a aj sme sa nakazili. ja som prisahala v dobrom aj v zlom, v zdravi aj chorobe... ale teda tiez mam kamosku, ktora muza "zamkla" do izby, jedlo mu dala len za dvere a ked potreboval na wc, vsetci z domu odisli von a on potvaral okna, aby sa vyvetral po nom ten vzduch, ktory kvazi nakazil. oni prisli do domu asi po pol hodine. mne to bolo vyslovene smiesne a pytala som sa jej, ako by riesila, keby mal vazny stav a potreboval by jej starostlivost. tak len mykla plecami. nakazili sa vsetci, aj napriek prisnym rodinnym opatreniam.

ninusa221
autor
15. feb 2021

@matkahelka mne to je tiez divne lebo zle mu je od štvrtka a kazdy den sme spolu ležali v posteli boli spolu nonstop a dnes mu je už dobre 😀a vyšiel pozitívny takze celkom sranda🙏🏼 Tiez som to nepochopila ked som to počúvala predsa sa tak neda fungovať...

matkahelka
15. feb 2021

@ninusa221 my sme to brali presne tak isto. mojmu muzovi nebolo vobec nic, normalne sme sa bozkavali, s dcerou sa mojkal. a vecer na antigenovom testovani bol pozitiv. tak si vravim, ze na co ho mam teraz izolovat, ved uz nam virus odovzdal. a aj tak bolo.

katulienkax
15. feb 2021

No keď ste spolu od štvrtka už buď máš vírus alebo si imunna

ninusa221
autor
15. feb 2021

@katulienkax od soboty sme spolu vtedy vyšiel negatívne ale tak isto to už chytím 🙂mozno to aj mam

mrva
15. feb 2021

normálne se si tým prešli celá rodina.

macka9
15. feb 2021

@ninusa221 môj manžel sa nenakazil odomna, a tiež sme sa dokonca aj boskavali , nechapali sme ako to je možne , bol aj na teste na protilatky z krvy či to neprekonal ešte predomnou ale protilatky nema.

lenkan3
15. feb 2021

@ninusa221 Sestra fungovali normálne a jej partner sa nenakazil. Nám teraz konci karanténa, pozitívna bola dcéra po sobotňajšom antigene. Býva s nami ale je pravda že sme boli spolu malo, chodila neskoro večer domov. Ale tie dva dni predtým sme boli spolu dlhšie, dokonca aj keď som večer štvrtok bola pri synovi tak si prišla k nam ľahnúť. Príznaky však ešte nejaké nemala. My sme sa rozhodli ísť na našu chatu a tam sa izolovať. A ani ja, manžel ani syn sme to nedostali. Testovaný sme boli na piaty deň PCR. Doma si myslim že by to niekto další isto dostal

babydesire
16. feb 2021

@matkahelka 🙄 to je uz moc..pochopim ak je v domacnosti rizikovy clen (starsi clovek ci s diagnozami,tehulka) tak skor izolovat tuto osobu ...no toto je uz moc..

Ved sme manzelia, aj tak ked sa uz prejavi covid,tak pocas inkubacnej doby uz roznasa nakazu,takze ak sa moj muz dnes nakazi v praci,a po praci prijde dom,dame si pusu,odpijem si ponom z jeho kavy, dotknem sa vypinaca,klucky ponom, ulozi deti spat,...a dalsi den znovu a potom znovu..a potom ze je nakazeny,tak ziadne opatrenia mi uz nepomozu..aj ked poznam pripady,kde jeden bol nakazeny a ostatny clenovia domacnosti nie. Som uvazovala dokonca,ze keby to nebolo az tak nebezpecne tak by som sa radsej vedome od muza nakazila aby sme mali kratsiu karantenu a 3mesacnu "ochranu" ci kolko to trva

mogaa
16. feb 2021

@ninusa221 pokiaľ máte jednoizbový byť tak je ti rúško zbytočné....predpokladám že budeš aj jesť aj piť a bez rúška😉jedine že by bol muž stedy zatvorený v izbe a ty by si predtým kuchyňu kde ješ vždy vetrala....

mogaa
16. feb 2021

@ninusa221 /jednoizbový byt🙈v noci tiež predpokladám že nebudete obaja spať s rúškami.....obaja si nasaďte D, zinok, betaglukány....a záleží akú mutáciu muž schytal a od množstva vírusu.....ak nemá britskú mutáciu a má len nižšiu vironálnu nálož, tak ťa nakaziť nemusí.....ak má ale príznaky tak to pravdepodobne chytíš aj ty.....mimochodom rúška je ti už zbytočná, muž bol infekčný aj predtým ako mal pozitívny test, test ukáže pozitivitu najskôr na 5deň a človek môže byť infekčný od 2dňa

jenny224
16. feb 2021

Nie, nemala som rusko, dvojizbový byt, priateľ pozitívny a ja som bola negatívna 🙂 nemusíš to s istotou chytiť, to je rôzne

ninusa221
autor
16. feb 2021

No už som taka soplava takze uvidime asi je to lepsie schytat aby som sa nemusela testovať a mala pokoj😃

leuchtturm
16. feb 2021

v jednoizbovom byte sa tazko ochranis, rusko ti je tak na figu a na nic.

1sally12
16. feb 2021

Kamarát tiež - pozitívny, býva s rodičmi a doma chodil s rúškom🤦‍♀️ ale teda nenakazil ich.

petka11111
17. feb 2021

@ninusa221 áno mali. Najprv bol manžel potom hneď ja a svokor mame doma aj deti ale ruská sme neriešili vôbec. Deti od nás nechytili nič chvalabohu

1sally12
18. feb 2021

Nechápem ale, keď niekto býva v dome - ja byť pozitívna, som vo svojej izbe stále a vychádzam len v nevyhnutných prípadoch. Najnovšie môj otec pozitívny a veselo sa premáva po celom dome🤦‍♀️ veď čo...🙄