Rúška a respirátory - prehľad

luzzia
13. mar 2020

Ahojte, rozhodla som sa zalozit toto vlakno, kde by som chcela, aby bol taky nejaky aktualny prehlad rusok a respiratorov, ktore su momentalne dostupne a daju sa kupit.
Tato tema je a este zrejme aj nejaku dobu bude velmi aktualna a bolo by fajn, keby to bolo vsetko na jednej kope a pripadne to pomohlo ludom, ktori sa potrebuju zorientovat a chcu si vybrat, zvazit, zaobstarat atd.
Bolo by asi uzitocne, keby ste tu hadzali rovno linky na stranky/eshopy, kde sa daju zaobstarat a pripadne nejake info k tomu o cene alebo o aky typ ruska ide, nech si potom kazdy vie tymi prispevkami prebehnut a pripadne si pozriet, co by chcel alebo potreboval.
Ja som si predchvilou k tomu sadla, ze idem prebrazdit vody internetu a teda zostala som trosku sklamana a zaskocena, ani nie z nedostupnosti, ale z roznorodosti cien a teda pri niektorych mi to prislo, ze vyslovene asi vcera sklepali stranku na kolene a predavaju ruska za 10x ceny, lebo situacia je taka, aka je.. Takze preto tato tema, ze snad si tu pomozeme navzajom odporucaniami na nejakych serioznych predajcov a tak 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meluela
13. mar 2020

@luzzia uz nie su asi mesiac dostupne tie respiratory, co su naozaj ucinne. mozes si usit rusku doma ale asi hlavne nechodit tam kde to nie je nevyhnutne

kittykat22
13. mar 2020

@luzzia tak ruska a samotny respirator ti je k nicomu. K respiratoru musis mat ochranne okuliare a odev, ak sa skutocne nechces nakazit. Ruska sluzi len k nesireniu nakazy - ak uz si chora. Samotny respirator ta neochrani. Jedina ucinna ochrana je zial sediet doma na zadku 😕 Von len na nevyhnutnu dobu, odstup aspon idealne 2m od ludi, tam a spat bez zbytocneho zdrziavania

deedol
13. mar 2020

teraz som objednala z bortex (chranena dielna), su to obyc bavlnene, ale lepsie ako nic a daju sa prat. aspon si nebudeme chytat tvar vonku. nic ine som nezohnala.

sofinka07
13. mar 2020

Ja som objednala tu len pre veľký záujem dlhšia doba dodania
https://www.favab.sk/ochranne-ruska/ochranne-ru...

deedol
13. mar 2020

este toto som nasla, ale podla mna to nie je ovela lepsie
https://www.favab.sk/ochranne-ruska/

anka246
13. mar 2020

Ja som včera kúpila v lekárni bavlnené rúško. Cena jedného 5,-€.

elistek13
13. mar 2020

Respiratory nie su dostupne nikde, co som nasla stranky tak sice mi ich otvorilo ale uz tam pisalo, ze nie su na sklade. Teraz zacinaju ludia predavat doma site ruska ale musia tam byt aj konrektne vrstyv nejake latok aby to malo nejaky ucinok

janinah
13. mar 2020

Ja len poznámku k noseniu rúška .vždy svetlá biela strana na tvár a tmavšia modrá či zelená vonku,nie je jedno ako ich otočíte

jaroe
13. mar 2020

@janinah prečo takto?

eliska13
13. mar 2020

@janinah hanba, ale tiež som dnes nad tým dumala, ale riadila som sa tými gumičkami ako sú prichytene

lenkakravcova
14. mar 2020

@luzzia
Možno to buď niekomu znieť ako divná rada, ale každá z vás má doma pár šatiek a dokáže si s nimi zaviazať tvar, ak sa nedostane k ruskam (ci už že sú často vypredané alebo z ekonomických dôvodov). Viem, že nikab patrí medzi nenavideniahodné kúsky oblečenia v Európe, ale teraz je to fakt niečo, čo môže byť nápomocné, minimálne pri zamedzovani šírenia ochorenia. Skúste nad tým popremýšľať. Chráňte svojich blízkych.

1andrea111
14. mar 2020

@janinah možno si tie rúška dávať opakovane keď ich mám len krátky čas ako aj tie respiratorové, napr. zakaždým na nákup?

mogaa
14. mar 2020

@17alisha a prosím ťa tie respirátori čo si poslala link sú len jednorazové, či? to nie sú tie s filtrami?

17alisha
14. mar 2020

@mogaa vsetko su jednorazove, na viac pouziti su iba polomasky s filtrami...polomasky stoja tak 30 eur, filtre dalsich 30. Moj muz pouziva do prace taku polomasku, stoji cca 70 eur, uz ju ma dva roky a chrani nielen pred casticami, ale aj pred plynmi. Takze za mna radsej toto ako respirator, ktory kupis za 30 eur a mozes ho po jednom pouziti vyhodit.

mogaa
14. mar 2020

@17alisha a ak je to len s roztokom toho striebra tak asi sa vyperie po praní ? lebo keďže aj rúška sú jednorazové tak ti ostane len bavlna, či?

jozefina30
14. mar 2020

@17alisha vies o nejakom mieste, kde su polomasky dostupne? Mne sa nepodarilo zohnat, resp videla som len predrazene na amazone a filtre uz takmer vobec

janinah
14. mar 2020

@1andrea111 rusko vas neochrani pred koronou.ak na vas koronoclovek nakasle.vy nosenim ruska chranite svoju rodinu a okolie.keby mal rusko kazdy.tak nik na nikoho koronu nenakasle..a potom este prenos rukami.ak sa dotknete miesta.kde virus lezi a nasledne si jo rukami donesiete do nosa.oka.ust

17alisha
14. mar 2020

@mogaa respiratory, ktore su na viac pouziti, tak ti ebezne stoja okolo 20 eur...teraz su uplne nedostupne..tie, cosa teraz pedavaju po 30, tak tie bezne stoja 0.60-2 eura. a su jednorazove. samozrejme, mozes to oprat, ale uz aj tak je respirator velmi slaba ochrana oproti polomaske, po oprati to neochrani nic. ale zase, vzdy lepsie nieco ako nic.

17alisha
14. mar 2020

@jozefina30 videla som dnes, lebo akurat manzel riesil, ze by mu trebalo uz novu, tak hladal, lebo uz aj totoludia zacinaju skupovat..ale nasiel..ked si das do heureky polomaska m3, tak ti vyhodi moznosti, potom uz len klikat a hladat...a nezabudnut dokupit filtre.

janinah
14. mar 2020

@1andrea111 opalovane ano.tmavou stranou navonok.nechytat za plochu ruska len za gumky.ja idem von napr s kosom.nasadim.pridem domov.za gumky stiahnem.zavesim v chodbe na vesiak.kde nic ine nevisi....

mogaa
14. mar 2020

@jozefina30 prosím ťa a je to lepšie proti korone ako rúško?

mogaa
14. mar 2020

@jozefina30 tá polomaska myslím či je lepšia ochrana ako rúško
@janinah

janinah
14. mar 2020

@mogaa ak chcete ochranit zdraveho cloveka pred koronou tak ffp3...ffp4....ffp2lepsie ako ruslo ale nie je urcene ako ochrana pred virusom...

marca12
14. mar 2020

@mogaa rusko nie je ochrana pre teba,ale iba pre okolie. Polomaska ta ochrani pre virusom. Jaj zeny moje coho sme sa to dozili ☹

mogaa
14. mar 2020

@janinah ja viem ale respirátor už nezoženiem🙂 ae našla som aj dobré rúšky
https://postovnezdarma.cz/263611-nanovlakennaro...

marca12
14. mar 2020

@janinah my mame doma len ffp1 tie su mi nanic. Myslis,ze mozem aj tento respirator nosit alebo je to to iste, akoby som bez neho isla?

janinah
14. mar 2020

@marca12 to neviem.lepsie cokolvek ako nič

lorenam
15. mar 2020

@mogaa ja som si našla respirátory tu, aj som objednala. Odpísali mi, že za 3-4 dní už budú skladom https://www.mobilego.sk/r-dRSP001.htm