RTG pasáž pažeráka - skúsenosti

jeiny
2. nov 2023

Boli ste niekto na zo to vyšetrení? Sa pri ňom pije kontrastný látka? ako to celé prebieha?

akinomel
2. nov 2023

@jeiny bola som. Pije sa kontrastná látka, mohla som si vybrať príchuť😊Vyšetrenie sa robí prístrojom podobným RTG, spredu aj z boku. Treba sa vyzliecť do pol pása, bez šperkov. Mohla som si nechať tielko, podprsenku dole, lebo mala kostice. Vyšetrenie trvalo pár minút, výsledky som mala o 2 hodiny. Po vyšetrení mi podali papierové utierky, šla som k umývadlu a vypláchla som si ústa po tej kontrastnej látke. Všetci boli ku mne milí, prívetiví a pokojní. Vopred ma so všetkým oboznámili, lekár sa opýtal, aké mám ťažkosti a zaujímala ho rodinná anamnéza v skratke.
Bude moja odpoveď dostačujúca? Držím palce!

jeiny
autor
2. nov 2023

@akinomel Ďakujem moc☺️si ma ukludnila... čiže to čo sa pije je v pohode, žiadny hnus žeby z neho napínalo? ... a ani nejaké vedľajšie účinky po tom si nemala?

akinomel
2. nov 2023

@jeiny nieje to nič hrozné, dá sa zvládnuť. Mňa nenapínalo, ani po vyšetrení som nemala žiadne problémy. Bála som sa výsledkov, ale všetko je ok. Ak smiem vedieť, v ktorom meste pôjdeš na vyšetrenie? Ja som bola doma, v KE.

jeiny
autor
5. nov 2023

@akinomel Ďakujem za odpoveď. Ja idem v Trnave

akinomel
5. nov 2023

@jeiny držím palce!

arabela55
2. jún 2024

@akinomel ahoj a ta kontrastná látka bola konzistencia ako tekutina a cca aké množstvo? Ďakujem

jeiny
autor
2. jún 2024

@arabela55 malý plastový pohárik, konzistencia jogurt, chuť tutifruti pasta

akinomel
3. jún 2024

@arabela55 ako hustá tekutina, povedzme cca ako acidofilné mlieko, objem približne 1 - 1,5 dcl - ak si dobre pamätám