Rozumie tu niekto výsledkom MR krčnej chrbtice?

lajka65
18. feb 2022

Ahojte potrebujem pomoc,mám závraty ,bolesti hlavy ,mravencenie akoby,a pocity na zvracanie môže to byť z krčnej ?

terezkinotec
18. feb 2022

@lajka65 podľa popisu áno. Ale nemožno vylúčiť ani iné príčiny vzniku popisovanych symptómov. Čaká ťa dlhá cesta po ambulanciách slovenského zdravotníctva. Neurológia, rehabilitácie, drahe doplnky stravy, kolagenove injekcie a ďalšie. Odporúčam zmenu životosprávy, viac pohybu ale nie zatazovy šport iba prirodzený pohyb, plávanie a intenzívne otužovanie....pri podobných diagnózach krčnej chrbtici nápravu do 100% stavu pravdepodobne nedosiahnete, a pri všetkom čo robíte treba brať zreteľ na túto diagnózu. Ale vo veľa prípadoch možno dosiahnuť dobrých výsledkov kvality života pacienta práve vďaka spomenutým aktivitám.

lajka65
autor
18. feb 2022

@terezkinotec je pravda že posledný polrok len ležím alebo sedím ,žiadna veľká záťaž ,a komplikácie mám 3 mesiac,,,,,čiže viacej sa hýbať ....ale ako keď mám tie tocaky a som slabá ako mucha bozeeeeeeee

lusyc
18. feb 2022

@lajka65 postupne. Rehabilitovať. Zvyknúť si cvičiť pravidelne, dlhodobo. A preliečiť plné prínosové dutiny.

terina25
18. feb 2022

@lajka65 c5/6 mas protruziu a to je na operaciu uz

lajka65
autor
18. feb 2022

@terina25 to vážne ????s toho mám tie stavy ?

lajka65
autor
18. feb 2022

@lusyc z dutinami som týždeň po operácii ,to preto ten nález

terina25
18. feb 2022

@lajka65 ano

lajka65
autor
18. feb 2022

@terina25 akoze teraz. Nechápem....poslala som to jednej lekárke čo pracuje na neurológii,tu v našom meste,vraj chrbticu mám poškodenú minimum,a s toho nálezu nemôžem mať ani závrat,ani bolesti hlavy ....

kacena4
18. feb 2022

ano ja som mala tiez protruziu s utlakom na miechu tak ako ty trapula som sa 4r. kym som sa odhodlala na operaciu a bucham si hlavu preco som nesla skor. som ako vymenena od 2dna po operacii by som mohla skakat jak rybycka co sa mi veelmi zoepsil stav. drzim palceky

lajka65
autor
18. feb 2022

@kacena4 Kde si bola operovana a ako dlho si bola v nemocnici ?

lajka65
autor
18. feb 2022

@terina25 cez týždeň mám ísť za svojím neurológom,ako ďalej pokračovať keď mi povie že to nič nieje a mám len cvičiť?čo robiť ďalej?

lajka65
autor
18. feb 2022

@kacena4 a mala si aj také príznaky ako ja?závraty ,pocit akoby mravencenia na hlave,nechutenstvo až pocity na zvracanie?

nevenka
18. feb 2022

@lajka65 moja sestra mala uraz, zlomeny 7.stavec, az teraz jej zistili, ze jej tlaci na miechu a ide konzultovat na neurochirurgiu, podla jej neurologicky je to jednoznacne na operaciu. Hrozi jej ochrnutie...☹

xxxanna
18. feb 2022

@lajka65 ja mam taktiez protruziu a bulging disku v krčnej chrbtici s naznacenym utlakom na miechove korene...takze viem si predstavit co prezivate

lajka65
autor
18. feb 2022

@xxxanna máte také príznaky ako ja? Ako to liečite a čo vám pomaha

terezkinotec
18. feb 2022

@terina25 to ze ide o protruziu ešte neznamená ze to je na operáciu predsa.... Zalezi to od viacerých faktorov a miery poškodenia.

mackove
18. feb 2022

Ak tomu spravne rozumiem , mas vysunute platnicky , (nepíšu koľko mm ) , vytečene by nemali byť. Čo je to najdôležitejšie , to mi ver🙏 Myslim , že ešte sa s tým da niečo urobiť, ale musíš naozaj chcieť ! Začať v prvom rade cvičiť , pozri si na internete škola chrbta a riaď sa tym , maj stále dobre držanie tela (podla všetkého máš zle.držanie tela , to to spôsobilo a malo aktivity , pohybu , žiadne cvičenie) stravu máš aku ? Skus neurolog , rehabilitácie , najdi si dobreho fyzioterapeuta , povedz mu čo ťa trápi...spolu budete cvičiť , vela sa rozprávať ...vyborne je aj SM cvičenie ....najlepšie 👌 Skus zmeniť život ...operacia nie je žiadna vyhra , je to určite lepšie , ako trpieť neznesitelne bolesti ...ale už to neni ono ...ja som bola teraz v decembri , ale mala som už platničku vytečenú a roztrhnutú , mne už nebolo pomoci , tri roky som sa trápila s neskutočnymi bolesťami ...neskutočnými...teraz cvičim , rehabilitujem , snažím sa ...nikdy už nedopustím aby som zažívala to čo pred....robím všetko preto , aby nevyskočili ďalšie 🙂 držim prsty , snaž sa , kym to nie je ešte take strašné a da sa s tým niečo robiť 🙂

xxxanna
18. feb 2022

@lajka65 prvy signal mravcenie v nohach , bolest v oblasti krcnej chrbtice az po lopatku a rameno , extremna bolest hlavy , zavraty , opuch krku neskor sa mi objavil opuch ruky od ramena po laket , teraz mavam aj brnenie v prstoch na ruke , vacsinou mi bolest ide po vonkajsej strane ruky po laket je to strasna bolest... kvoli tomuto som bola tyzden hospitaliovana na infuziach par dni mi bolo lepsie ale vratilo sa mi to , 2x som absolvovala rehabilitacie , suche teplo , elektroliecby nic moc a teraz mam naordinovanu biolampu akurat mi to este viac rozdrazdilo...

lajka65
autor
18. feb 2022

@xxxanna ja mám závraty keď chodím alebo dlhšie stojím,bolesti hlavy akoby mravencenie ,Tupá bolesť hlavy,pocity na zvracanie....práveže len trocha cítim krčnú chrbticu,z rukami ani s ničím iným problém nemám....ale tie závraty sú hnusne strasne

xxxanna
18. feb 2022

@lajka65 chapem , je to hrozne...uzivate nejake lieky na bolest?

lajka65
autor
18. feb 2022

@xxxanna ibalginy,panadol,novalgin,ale žeby to malo nejaký efekt nie,,,,dúfam že keď pôjdem s tým nálezom za svojím neurológom tak ma začne riešiť a niečo mi dá na úľavu ....lebo tie závraty sú humus....na závraty ste niečo brala?

xxxanna
18. feb 2022

@lajka65 tak vam poviem , ani mne nepomohli tbl ako ste napisali takze sa vam necudujem ze su bez ucinku...myslim ze by neurolog mal zvazit infuzie a mozno potom rehabilitacie a dalsie postupy ako to liecit pokial to uz nie je na operaciu...mne predpísala doktorka dorsiflex žiadna úľava ale napriklad Voltaren 50mg ten mi pomaha staci mi 1 tbl a mam ako tak pokoj od bolesti na cely den

barboraamatejko
18. feb 2022

@kacena4 ako dlho si po operacii? Ak aspon 20 rokov a je to celu dobu tak super, tak beriem. Ale vacsina ludi po operacii sa vrati k podobnemu stavu do par rokov, kedze sa pri operacii neodstrani pricina, len dosledok.
@mackove a @terezkinotec ti to perfektne napisali..

terina25
18. feb 2022

@mackove ako vies ze nie su vytecene platnicky? Ja som teraz bola na mr a este som s vysledkami nebola u lekarky,preto sa pytam

terina25
18. feb 2022

@lajka65 ja som len laik. Tiez som teraz bola na mr. Krcnu aj krizovu oblast. A co som si studovala na nete tak protruziu operuju. No mozno nemusia,neviem.

lajka65
autor
19. feb 2022

@terina25 až teraz som sa začala báť 😩😭😭😭😭

kacena4
19. feb 2022

@lajka65 mne neurolog tvrdil ze je to ok 4r som sa trapula kym som si nezaplatila sikromnu konzultaciu u neurichirurga a ten na fleku povedal ze operovat. bola som v ba vo sv. martinovy a v nemocje 4 dni a sup domov po 3.5 mesiaci som uz bola v praci

kacena4
19. feb 2022

@barboraamatejko no mne odstranili to co ki robilo problem platnocka mi tlacila na miechu a z toho boli problemy. som 3r. po operacii a citim sa super stale lelsie a lepsie, neda sa to porovnat. krstny je po operacii 22r. a moze rubat drevo a klast podlahu a rekonstruovat dom...

adulienka11111
22. sep 2024

@kacena4 zdravim. Ja mam tiez dve vysunute platnicky v krcnej casti. Zavraty, bolesti hlavy... lekari, ze to nieje pricina mojich zavratov. Pricom v priebehu dvoch rokov sa mi stav zhorsil x 2ho na 4ty stupen vysunutia, plus utlak miechy a korenov nervov. Pomoze teda operacia odstranit tie zavraty a bolesti hlavy? Dakujem

kacena4
22. sep 2024

@adulienka11111 treba ist sakrualnymi vysledkami z mri k neurochirurgovi on posudi ci je to ja operáciu a ci nou problemy ustupia. neviem co je to 2 a 4 stupeň, vysunutie platničky sa pise v mm