Roztrhnutý väz v kolene

31. júl 2023

Ahojte, dnes som bola na ortopédii a doktor povedal že mám roztrhnutý väz v kolene a že treba urobiť plastiku. Preto chcem vedieť či máte s tým niekto skúsenosti, že ako sa vám to stalo, ako prebehla vaša operácia kolena.
Ďakujem za odpovede.

hladamematku
31. júl 2023

Neodkladaj!!! Mala som len natiahnutý ale každu operáciu čo som odkladala som potom lutovala

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. júl 2023

@mb2021 predný väz už mám za sebou 4 operácie kolena ale tejto sa riadne bojím

hladamematku
31. júl 2023

ako u kazdej operacie zavisi:
komu pojdes
ako sa budes chovat po operacii
v akom stave mas imunitu

katkaluky89
31. júl 2023

Pri tejto operácii som osobne čo by ťa zaujímalo

autor
1. aug 2023

@katkaluky89 ako dlho vám trvalo kým ste sa zotavili z operácie kolena a ako ste prišli k tomuto zraneniu?

katkaluky89
1. aug 2023

Ja som priamo pri operácii 🙂 zotavenie tak cca 3 týždne kým začnete pomaly kolienko ohýbať. Noha je fixovana v pevnej orteze kde su nastaviteľné stupne ohnutia kolena. Potom zvyknú posielať pomaly na rotoped a rehabilitácie

katkaluky89
1. aug 2023

Asistujem pri operáciách

autor
1. aug 2023

@katkaluky89 tak to musí byť zaujímavé byť pri operáciách môžem vedieť ako operácia prebieha?

katkaluky89
2. aug 2023

je to zaujímavé, operacia cca 1,5 - 2 hodiny. Ak je skrižák roztrhnutý odoberá sa tzv.štep že ti to vymodelujú z druhej šľachy (to je plastika predného skríženého väzu( tam sa potom vrtá, zošíva sa to, a robia sa tzv. návrty kde sa potom ten štep vloží, to su také skrutky ale nie železné alé taký biely materiál to sa v kosti potom uloží a je stoho kosť prakticky takže to ani necítiš.

autor
3. aug 2023

@katkaluky89 ďakujem za odpoveď

autor
3. aug 2023

@katkaluky89 ako dochádza k roztrhnutiu väzu lebo ja vôbec neviem kedy som ho mohla roztrhnúť...

katkaluky89
5. aug 2023

To už neviem väčšinou sme mali športovcov

elenkaba
21. dec 2023

Ako to nakoniec dopadlo? Boli ste na tej plastike?

120898ka
16. máj 2024

@hladamematku vy ste mali natiahnuty predny skrizeny vaz lebo ja mam to iste a doktror povedal ze netreba operaciu