Rozrezané ďasno

nik_ka
9. jan 2023

Ahojte. Prosím vás tie ktoré máte skúsenosť s rozrezanim ďasna pri ťažkom prerezavani zuba múdrosti. Ako dlho vám trvali bolesti po rozrezaní ďasna? Som tretí deň po a mám pocit že asi zomriem. Beriem flector na striedačku s cetalgenom a vydržím maximálne 2 hodiny potom príde zasa narazova bolesť ktorá sa nedá vydržať. Bolesti nevstupujú tak potrebujem aspoň približne vedieť kedy to začne prechádzať. Ďakujem za všetky rady 🙏🏼

gastanka32
9. jan 2023

Nemohlo sa stat, ze sa ti tam dostal nejaky zapal alebo take nieco? Viem, ze toto je dost bolestive, ale tak aby sa ti ani po troch dnoch neulavilo, to mi pride moc. Vyskusaj k zubarovi aspon zavolat, ze co mas robit, ci cakat alebo sa prist ukazat.

jamimo
9. jan 2023

@nik_ka ak bol zákrok príliš komplikovaný, niekedy zvyknú stomatológovia predpísať preventívne ATB, kvôli sekundárnemu zápalu. Netvrdím, že ho máte, bolesť po takomto zákroku môže trvať aj 7 dní + prenesená bolesť= bolesť ucha, sánky, trojklanného nervu. Prijímajte ľahkú stravu, kaše, detské výživy, málo žuť a rozprávať. Bolesť by mala slabnúť. Na opuch mierne studené obklady na krátky interval. Skoré uzdravenie

nik_ka
autor
9. jan 2023

@jamimo zákrok trval asi 3 minuty čo mi to iba rozrezala. povedali že lieky od bolesti ATB nedali a studené obklady. Kasovite jedla. Podobne to všetko viem. Len mi nejde do hlavy že sa mi po troch dňoch ani trochu neulavilo a že bolesti vôbec neustupuju. Preto som chcela vedieť či si tým niekto prešiel a ako dlho bolesti trvali. Každopádne ďakujem za odpoved