Rozprávam potichu. Je možné trénovať hlas?

11. jan 2023

Baby dá sa nejak trénovať hlas? Rozprávam potichu, občas sa ľudia spýtajú znova, lebo mi nerozumejú. Celkovo tak ťažšie vyslovujem "c" a "s". Mám mierny predkus, môže to byť príčina?

kim2028
11. jan 2023

Skús pridať trochu viac hlasitosti. Kedysi som mal ten problém, ale v skutočnosti som len málo artikuloval...

viestta
11. jan 2023

Ak je to naozaj take, obrat sa na logopeda. Mozno mas problemy s artikulaciou. A ano, aj dospeli chodia na logopediu.

autor
11. jan 2023

@kim2028 Ja mám taký nepočuteľný hlas. Ale keď sa snažím nahlas, je to o niečo málo lepšie, ale stále to nie je ono.

autor
11. jan 2023

A takisto trochu šušlem.

timing
11. jan 2023

Pravdepodobne mas asi komplex z toho,preto si zaujala tichsi prejav,aby to ludia nepoculi/ nevnimali. Naozaj mozno by bolo fajn navstivit logopeda.
Ja som stretla viac ludi,ktori rozpravali potichu a naozaj mi nebolo prijemne sa znovu a znovu pytat co povedali. Pripadala som si,ze som hlucha. Postupne ma odradzala komverzacia s tymito ludmi

ckocka
11. jan 2023

Existuje aj hlasový trenér - pre zpevákov, učitelov, ludí ktorí chcú zlepšiť svoj rečový prejav apod.

autor
11. jan 2023

Mne sa občas aj stane, že sa zakokcem a musím odznova. Ako dnes na úrade. Idem k pani na priehradku a úplný nezmysel nezrozumiteľný som povedala, hneď som sa musela opraviť.

autor
11. jan 2023

Môže to byť aj stresom, mám takú miernu sociálnu fóbiu, tak možno aj preto.

timing
11. jan 2023

Stava sa to ludom,co rozpravaju malo,extremne malo. Ak to chces zlepsia,skus sa doma rozpravat,sama so sebou, citaj knihu nahlas. Naveries viac istoty.

autor
11. jan 2023

@timing No ja som introvert. Ale rozprávam dosť doma s mužom 😁 Ale je pravda, že sa vyhýbam komunikácii s cudzími, aj na ten Úrad dnes, to bolo za trest, mám vždy stres keď idem niečo vybaviť.

kik2022
11. jan 2023

Ja som na tom tak isto. Tiež mám pocit, že mám taký nevýrazný hlas (tiež mám predkus), ale nemyslím si, že sa mi môj hlas viac zvýrazní, ani keby chodím k logopédovi.

autor
11. jan 2023

@kik2022 Ja si myslím to isté. Proste nemám zvučný hlas.

rol76
11. jan 2023

Aj ja som introvert,a keď počujem ľudí po sebe kričať kvôli jednému rožku v obchode, odchádzam,lebo inak by ma chytil panický strach z nich. A tiež rozprávam veľmi ticho, až so strachom niekedy,lebo neznášam hlučných ľudí.

koniarova
11. jan 2023

Ver tomu,že dobrý logoped by ti urcite pomohol.Mna ide poraziť,keď niekto niečo takto rozpráva. Prepáč,ale rob s tým niečo.

koniarova
11. jan 2023

@kik2022 Zvýrazní. Lebo chytíš istotu pri vyslovovaní.

kiwi3
11. jan 2023

mna zas ide porazit, ked niekto zbytocne vykrikuje a ja ho mam prekrikovat ako v skolskej jedalni... tu su take odpovede niektore, ze az... to c a s sa da riesit s logopedom. ze sa niekto opyta - niektori ludia su aj nahluchli a pytaju sa kazdeho, neviem, ci by som toto az tak riesila.

savanna
11. jan 2023

Poviem ti tak, zostan taka, aka si 😀. Ja osobne sa s hlucnymi ludmi ani nevybavujem, neznasam to.