Rozbíjanie 8 mm veľkého obličkového kameňa

elly23
14. okt 2020

Ahojte, komu rozbíjali utz obličkový kameň? Mám 8mm. Poprosím skúsenosti 🙏.

pink_lady
14. okt 2020

skus kvapky rowatinex...ja som s nimi dostala von tiez 8 mm kamen...neverili mi 🙂 plus plzen, teply kupel, vela vela pit

elly23
autor
14. okt 2020

@pink_lady Plzeň neviem ci môžem. Kojím ešte... Síce nie veľa, ale ešte ano...

pink_lady
14. okt 2020

@elly23 myslim ze ano. ja som vtedy tiez kojila. prve mlieko som odstriekala. bolo to na radu urologa

elly23
autor
15. okt 2020

Mne radili jablčný ocot a plzen je asi iba alko, nealko nemajú čo? Ja beriem rteraz ATB, lebo mi dali zatiaľ stent...

pink_lady
15. okt 2020

@elly23 tie rowatinex kvapky isto vyskusaj, je to taký zazrak malý...stoji ro asi 5€

elly23
autor
16. okt 2020

@pink_lady Za aký čas sa ti kameň vyplavil? A cítila si ho?

pink_lady
16. okt 2020

@elly23 zacala som davkou 20kv a zaliala asi pol litrom vody naraz /vtedy som pila fakt vela aj 4-5l denne. To bolo v jeden den doobeda a na dalsi nad ranom som kamen vycurala. Najprv som sa zobudila ze ma cosi dole omina, potom ako som sa postavila sa mi to akoby posunulo a zaseklo uz kdesi v moc trubici na spodu mechura tak som naliala do seba zas asi pol litra vody, lahla, cakala kedy sa mi bude chciet uz aj curat a potom som ho jednoducho vymocila - zachytila som ho nadobky, mal 8-9 mm. Cize do 48h bol ten kamen vonku.

elly23
autor
16. okt 2020

@pink_lady Ci pána, ja ledva vypijem dva litre... 🙉🙈 Si neviem predstaviť toľko vypiť...

pink_lady
16. okt 2020

@elly23 tak som sa desila operacie ze som to dala vtedy 😅

pink_lady
16. okt 2020

a este su dobre algifenove kvapky lebo tie trosku roztiahnu tie rurky v oblickach ...a potom treba trosku tlaku na tu oblicku aby to dokazalo vyplavit, preto vela pit

elly23
autor
16. okt 2020

Len ja mam aj stent... 🙈 Sa bojím, aby sa to cele niekde nezaseklo...

sesy9
16. mar 2022

@pink_lady zdravím chcem sa spýtať, ten kameň pomocou tích kvapiek sa ti nejak rozpustil sam?
... Ja to myslím tak či sa rozpustiť kameň aj bez toho aby prišiel záchvat... Pretože ja som mala na pravej strane ladvinovy záchvat, 4mm som mala kameň a na Sone mi zistili ze mam aj na ľavej obličke a ze ide len takou cestou von ze príde záchvat a nechcem to už zažiť preto chcem vedieť či existuje aj spôsob ako sa toho kameňa zbaviť bez záchvatu 🙂 ďakujem za radu

sesy9
11. aug 2022

@pink_lady ako užívaš rowatinex? Zapijat sa to voodu alebo aspoň po užití sa môžem napiť vody?

sesy9
11. aug 2022

@pink_lady rowatinex sa nemá brat 5x denne po 5 kvapiek 30 minút pred jedlom?

elly23
autor
11. aug 2022

@pink_lady Mne nakoniec pomohol zlatobyl, ale aj tak som isla na rozbijanie, lebo krátko som ho pila. Asi dva dni, ale zmensil sa o 2mm a veľmi rychlo ho rozbili 😁

pink_lady
11. aug 2022

@sesy9 ja ho už neuzivam, to som před 13 r, pozri leták 🙂

sesy9
13. jún 2023

@pink_lady zdravím mam len k tomu otázku... Ako si sa zobudila? Nemala si pri tom záchvat? Mýlim to tak ze ci to nebolelo... Ja by som chcela tiež aby sa mi tie kamene rozpustili v obličke mam dve, aby sa rozpustili tými kvapkami len sa bojím ze sa to pôjde len cez ten záchvat aby vyšli von....

pink_lady
14. jún 2023

@sesy9 nie ked už bol v mechuri už som nemala zachvat už som to len citila ako nieco vzpriecene v močovej rurke

sesy9
15. jún 2023

@pink_lady aha tak to áno on keď je už v močovom mechúri môže byť ze také bolesti už niesu... Len ja mam dva kamene ešte v obličke stále

pink_lady
15. jún 2023

@sesy9 to má mrzi, jasne aj mne sa museli dostat z oblicky a mocovodu do mechura...skus tie kvapky a Vela vela pi

sesy9
19. jún 2023

@pink_lady ja chcem aby sa nejak rozpustili v tej obličke

elly23
autor
19. jún 2023

@sesy9 zlatobyl mi rozpustil

2amalka22
21. okt 2023

Ahojte mam kamen cca 7mm do septembra mam stent a 16.11 idem na operaciu ale hrozne sa bojim pijem vsetko mozne rovatinex caje beriem lomikam ma stym niekto skusenos dakujem

elly23
autor
21. okt 2023

mne pomohol zlatobyl

2amalka22
29. okt 2023

@elly23 ahoj uz ho pijem ako dlho si ho pila?

baba6283
9. sep 2024

@elly23 dobrý deň chcem sa opýtať ako ste dopadli s tým kameňom mám taký istý a už aj zavedený stent . Ďakujem

2amalka22
11. sep 2024

@baba6283 ahoj no bola som na operacii vsetko bolo ok len po prebudeni som mala asi cca 2hod.koliku hned ako mohly my daly niečo od bolesti a prešlo to ale najhoršie bolo vyberanie stentu po mesiaci od operacie to som mala bolesti tyzden a k tomu som dostala aj infekciu moc.ciest som rada že to mam za sebou a kam ides na operaciu