Rotavírus u dospelých

24. júl 2024

Ahojte mamicky, prekonali ste uz rotavirus?Ja som to chytila od syna, uz je to 3. den co mam hnacky, dost silne…dokedy to trva cca? A hlavne ake probiotika ste uzivali? mne v lekarni dali hylak ale nic moc….dakujem

belllinka
24. júl 2024

ako vieš, že to je rotavírus?

autor
24. júl 2024

@belllinka syncek grcal a mal hnacku, vysoke teploty, on mi uplne prestal pit tak sme isli na pohotovost, tam nas hospitalizovali…robili mu testy na adeno,noro a rota ( zo stolice samozrejme) a rota bol pozitivny…predpokladam ze som to od neho chytila, kedze na 3.den som zacala grcat+hnacka

michaela329
24. júl 2024

Ono záleží, aký chytis...ja v škole chytám pravidelne, ale dávam natvrdo imodium, probiotiká beriem stále - obvykle probiofix. Diéta a veľa tekutín. Niekedy je za dva dni kľud, raz som hnačky mala dva týždne a lieky mi už predpisovala obvodná 🤷

autor
24. júl 2024

@michaela329 tiez som si chcela kupit imodium ale hovorila lekarnicka ze neodporuca pri rotaviruse…ze radsej hylak….ale s imodiumom mam ovela lepsie skusenosti… takze asi vyskusam to

michaela329
24. júl 2024

Hylak je fajn, ale ono sú to iba probiotika. Keď človek potrebuje fungovať, tak je to málo

lucia147852
24. júl 2024

Hylak na litre a nekadex. A prísna dieta. Dlhodobo nič mliečne. U nás mliečne ešte aj po 3 týždňoch vrátilo spať hnačku. A extrémna hygiena rúk, je to dlho pre iných nákazlivé fekalnooralnou cestou.

anavixy
24. júl 2024

Probiotika jedine Enterol/Nekadex alebo Probiofix Inum, tie obsahuju kmen konkretne posobiaci proti hnacke (maju byt probiotikami prvej volby vzdy pri hnacke u deti aj dospelych). Hylak ok, ale len na doplnenie, ale pokial si das jedno z prvych spomenutych, tak hylak nepotrebujes.

autor
24. júl 2024

Dakujem baby… este ma napadlo nieco…co keby som si dala domacu palenku?😂 som citala ze rota je citlivy na alkohol, hned ma to napadlo😂

michaela329
24. júl 2024

To ale aj tie probiotika 😃