Röntgen a dojčenie

11. okt 2023

Ahojte. Mam 3 týždňovú dcérku a robili jej dnes rontgen hrudnika kde som jej pridrziavala rucky. Dostala som olovenu vestu kedze kojim a poucenie ze po vyšetrení si mam prvé mlieko odsat, lebo som bola v miestnosti s oziarenim. Ma s tym niekto skusenost? Odsali ste kolko? Všetko? A potom normalne kojit?

majlo1234
11. okt 2023

Neodsavala som nic. Asi zalezi na lekarovi, my sme odmalicka cestovali lietadlom a bolo mi povedane, ze tam je toho ziarenia nasobne viac, ze sa pri obycajnom rtg vobec nemusim bat

vler
11. okt 2023

Prekvapuje ma ze vobec radili nieco odsat- zrontgenovat ten maly hrudnicek vyzaduje len zanedbatelnu davku ziarenia, navyse si mala vestu. Rtg pracovnicka.

susitko
11. okt 2023

bola som tak viac krat na kramaroch.nikdy mi nekazali nic odsat.

zuzanka.zuzu
11. okt 2023

ešte by som pochopila keby rtg robili tebe tak odporučia aby si odsala (neodsala by som) ale dcére? no to už vôbec nie a rovno na chodbe by som ju nakojila, pretože tvoje mliečko je ten najlepší vitamín, ktorý jej pomôže vysporiadať sa s dávkou žiarenia 😉

autor
12. okt 2023

Ďakujem baby

nelca0510
12. okt 2023

Nikdy som nič neodsavala.

siska53
12. okt 2023

Odsala som si asi 3x po sebe, potom normalne dojcila. Kolko, neviem uz, ale nie vela, lebo mne odsavackou nikdy vela mlieka neslo.