Robili mi výter z nosa a hrdla. Preložíte mi výsledky?

lilyianka
28. jún 2018

Ahojte,bola som si pre vysledky z vyteru nosa a hrdla.. Doktorka hovorila,ze tam nič nemam,ale v sprave mam napisane toto:
Material: tampon tonzil
Kultivacne vysetrenie
Nalez: neisseria catarrhalis a streptococcus viridans

Pri tom druhom mam tampon nosa,kultivacne vysetrenie a pody ostali sterilne..

Tak ako to je? Ved predsa tam mam streptokoka a este nieco nie? Lieky mi nedala ziadne,iba pred yzdnom na alergiu

maruski99
28. jún 2018

@lilyianka veríš sebe alebo skôr doktorke?..možno ho tam máš ale len v takej norme, že to netreba riešiť..

lilyianka
autor
28. jún 2018

@maruski99 radšej si to overujem,na tom nie je nič zlé..keby povedala,že mám nález,ale v norme,ok beriem,ale nie,že povie nič tam nemám a pritom nález mám

monika12486
28. jún 2018

To su normalne zijuce bakterie v hrdle, je to ok.

maruski99
28. jún 2018

@lilyianka áno, nie je na tom nič zle ale toto má každý v hrdle...

lilyianka
autor
28. jún 2018

@monika12486
@maruski99
Dakujem za odpoved...to som potrebovala vediet

lindusss2016
28. jún 2018

@lilyianka akurat je blbe, ze ten z nosa ostal sterilny, myslim, ze to znamena, ze ster nebol spravne odobraty. Sterilny tampon byt nemoze, kedze urcite sa tam nieco nachadza a to u kazdeho

lilyianka
autor
28. jún 2018

@lindusss2016 neviem....najprv mi tu tyčinku strčila do ľavej nosnej dierky a tú istú aj do pravej...

lindusss2016
28. jún 2018

@lilyianka ano, tak sa to robi, ale tak moze byt, ze si zrovna mala suchy nos, alebo ja neviem, ze sa tam toho nezachytilo dostatocne a tym padom ostalo sterilne

lilyianka
autor
28. jún 2018

@lindusss2016 praveze som mala plny nos,stale som smrkala,ani dychat som nemohla

lindusss2016
28. jún 2018

@lilyianka hm, tak potom nvm, mne hovorila sestricka tak, ze ked je vyter sterilny, je to zle spravene

lilyianka
autor
28. jún 2018

@lindusss2016 idem o 3 týždne na kontrolu tak uvidím čo mi povie... mám stále užívať lieky na alergiu a prípadne ma pošle ešte alergológovi