Robia na pohotovosti aj plombovanie?

1. aug 2023

Ahojte, v sobotu odlietam na dovolenku a jeden zub ma trochu pobolieva, výrazne reaguje na studené a teplé. Moja zubárka má dovolenku a zastupujúca má zlé recenzie. Myslíte, že by som s tým mohla ísť na pohotovosť? Čítala som, že tam bud len trhajú alebo ťahajú nervy. Nechcem sa zbytočne previezť a vyhodia ma.

luliu
1. aug 2023

Nie, pohotovosť ti nebude opravovať zuby, na to máš zubara.

patus_2
1. aug 2023

Skús nejakú súkromnú kliniku. Bude to síce drahšie, ale problém to asi vyrieši 🙂

hipuska
1. aug 2023

Ja som tiež za súkromnú. Na tej pohotovosti to je časť núdzovo opravené. Takže aby si ešte horšie potom nedopadla

smajliica
1. aug 2023

Sesternica robí zubárka na zubnej pohotovosti a čo viem len vŕtajú a asi dajú niečo dočasné a na normálne plombovanie musíš ísť potom k svojmu zubárovi.
Na toto pohotovosť určená nie je.

amy2807
1. aug 2023

podla mna ako kde, ja som bola na pohotovosti v ziline a dostala som aj plombu rovno..lebo som isla na druhy den k mojmu zubarovi s tym ze mi vrtali zub a treba dokoncit a on mi hovori ze netreba ze oni aj zaplombovali..

ajko2011
1. aug 2023

Som sestrička zo zubnej ambulancie a teda pohotovosť zuby neplombuje. Môžete ísť ak vás bolí, ale ošetria len dočasne - to znamená, že dajú len vložku a bude treba ísť k zubárovi. Poprípade ak odumrie zub, dajú pastu na odumretie + vložku a je potrebné ošetrenie u svojho zubára. Alebo zuby ťahajú... Pravdepodobne ak reaguje na studené a teplé tak to bude buď krčok alebo sa odštiepila zo zuba tenučká vrstva a zub reaguje na podnety teplého a studeného.

janka1011
1. aug 2023

Nie. Dajú ti len vložku. Ak nechceš, aby ťa na dovolenke vychytila bolesť zuba, objednaj sa na súkromnú kliniku, kde ti dajú termín hneď a zub ti spravia. Len to bude aj niečo stáť.

autor
1. aug 2023

@amy2807 ďakujem, môžem poprosiť ktorá pohotovosť to bola? Našla som jednu otvorenú každý deň do 20

autor
1. aug 2023

@ajko2011 ďakujem a keby mi dali len vložku vydrží to 10 dní kým sa vrátim z dovolenky?

ajko2011
1. aug 2023

Môže a nemusí. Záleží od toho, čo budete jesť. Niekto zahryzne na niečo a má ju na druhý deň vonku, niekto to má mesiac aj viac. 💁

zuzanka.zuzu
1. aug 2023

ako ktorá vložka-myslim materiál, ako ktorý zub, závisí ako šikovný zubár bude a veľa iného... mne jedna vložka vydržala do večere, iná do druhého dňa a ďalšia pol roka 😀 a to som mala o 2 týždne termín na ktorý som úplne zabudla. tak dobre držala.

luccija
1. aug 2023

S vložkou to je hop, alebo trop.Ja som si musela jednu vybrať, lebo ma veľmi bolel zub a dlho mi ho potom liečili.Zalezi v akom stave máš nervy, kanáliky to by som radšej išla k zubárovi čo mi ho hneď spraví, ale nikde nemáš zaručene, ze Ti ho nebude tiež liečiť ..už by som to nechala tak ako si rozrypat zub a nevies čo bude dalej

autor
1. aug 2023

@luccija no veď aj toho sa bojim, či ma nezačne bolieť viac keď ho rozrypeme pred odletom. Dnes napríklad nebolel. Snažím sa vyhýbať studenému a bolo to ok. Muž mi povedal, že aj na dovolenke budú zubári, nech nespekukujem

basska_b
1. aug 2023

Staci sa vyhybat studenemu a sladkemu... to vydrzi... niekedy je to len podrazdeny krcok, ale zrejme je to kaz v medzere

autor
1. aug 2023

@ajko2011 tak už to asi nechám tak, rozrypu mi zub a začne bolieť ešte viac. Asi ma vyhodia keď prídem s poviem, že chcem len skontrolovať zub, či tam nie je hlboký kaz alebo zápal a samozrejme vyvrtat keď treba. Raz som na pohotovosti bola so zápalom nervu a to bolo iné kafe. Toto je nič oproti tomu len odvtedy sa bojim či to tak neskončí

gemerka17
1. aug 2023

Byť tebou na pohotovosti už dávno sedím. Dočasná vložka ti veľmi pomôže. Aj tvoja zubárka by ti ju dala, ak nej prídeš. Vložka v zube je vždy mesiac a dlhšie, aby sa zub trošku preliečil. Ja som ju tam mala aj viac ako 6 mesiacov. Isto ti nevypadne. Nešla by som na dovolenku takto, len si ju pokazíš a vyrobíš problém. Mala si aj dnes zháňať normálneho zubára v čase ordinačných hodín.