Reuma i napriek negatívnemu reumatoidnému faktoru

13. dec 2020

Prosím vás máte niekto skúsenosť že ste mali alebo vo vašom okoli niekto negatívny reumatoidny faktor a napriek tomu ste mali reumu ? Ako sa Vám to prejavovalo ? Ďakujem za odpovede ...

tina5959
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
13. dec 2020

existuju aj seronegativne reumatoidne ochorenia. cize ano,s u take. zial dr. niekedy na ne nejak zabudaju.

majamat
13. dec 2020

toto som nasla, cize 20-30% ma RF negativny

Reumatoidné faktory (RF) sa stanovujú najčas-tejšie latexovým fixačným testom. Pri použití tejto metódy je 70 – 80 % pacientov s RA tzv. séropozi-tívnych

tu je to https://www.solen.sk/storage/file/article/63d90...

a teda neviem o ake tazkosti ide, ci teda predpokladas reumatoidnu artritidu, ci bolo ueobene nejaky vysetrenie, ci odber krvi. reumatologickych ochoreni je viac a nie pri vsetkychs a RF zvysuje. RF byav skor zvyseny asi pri zapalovych ochoreniach ( nemusi byt pri vsetkych ), ale su aj degenerativne. tam neviem.

marcelamlyn
13. dec 2020

@majamat zdravím áno mne sa to stalo 😊mala som veľké bolesti rúk a palcov,no potom prišli aj veľké horúčky.Zistili mi boleriozu no napadlo mi to malé kĺby čiže mi píšu artritída drobných kĺbov,

autor
13. dec 2020

@marcelamlyn Ja mám borelku negat. ale mám zvýšené Sedimentáciu, CRP a ASLO.

marcelamlyn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcelamlyn
13. dec 2020

No mňa poslali na rengen rúk lebo veľmi boleli a nič som nedokázala dlho udržať.Pani doktorka mi ukázala snímky že je to artritída napriek tomu že v krvi sa to neukázalo.😔