Retainer na zuby - drôtik z vnútornej strany

7. feb 2022

Ahojte, mate niekto ten typ retencného strojceka (po snati fixneho) co sa len lepí drotik z vnutornej strany na zuby?
Ja mam retencnu platnu na vkladanie na noc, ale rozmyslam o tom drotiku, lenze mne o tom doktorka ani nevravela.
Robi to zubar, ktory vam robil aj strojcek?
Kolko vas to stálo?
Je to velmi citit? Vadí to? Da sa na to zvyknut?
Neprekaza to moc pri cistení zubov?

jaja1979
7. feb 2022

Mojej dcére to dala zubárka automaticky po sňatí strojčeka. Neplatili sme nič, bolo to v cene strojčeka. K tomu má aj plastové nočné nasadky a pokiaľ viem drôtik jej pri umývaní vôbec nevadí. Asi by som sa pýtala priamo zubára, kde chodíte.

autor
7. feb 2022

@jaja1979 a ako dlho ho má nosit?

jaja1979
7. feb 2022

Povedala jej, že to tam zostava niekoľko rokov, môžem sa jej spýtať, dám ti vediet

jaja1979
7. feb 2022

Tak vraj to tam má mať 10 rokov🤦🤦

autor
7. feb 2022

@jaja1979 to je dost, ale pokial to necitit tak aspon sa nepokrivia naspat

ecko80
7. feb 2022

Ahoj, mam na hornych styroch a dolnych 8 zuboch drotik. Bolo to v cene strojceka. Mam to cca dva a pol roka a zvykla som si, nevnimam to. Pri cisteni zubov kefkou drotiky neprekazaju, akurat sa kvoli drotiku nedostanes medzi zuby so zub. nitou, jedine s medzizubnou kefkou.

ecko80
7. feb 2022

Este dodam, ze budem ich mat uz stale, natrvalo.

autor
7. feb 2022

@ecko80 dakujem, nesusles z nich ani nic?

ecko80
7. feb 2022

Zo zaciatku, prve dni som trochu suslala, nie velmi vyrazne, ale potom uz nie. Ale nelutujem, radsej takto, ako by sa mali vratit naspat.

mediana
7. feb 2022

Ja to mam roky, vyžiadala som si to, nechcela som si zakladať dáke plastové veci na zuby, takže toto je super. Ono po dlhom čase sa mi roztrhol ten drôtik, dala.som si ho odstrániť, ale pôjdem si dat urobiť znova.

autor
7. feb 2022

@mediana a kolko ta to stálo? Tiez ma nebaví ten vkladací na noc

mediana
7. feb 2022

To si vážne nepamätám, to bolo ešte SK koruny, bolo to asi pred 15 rokmi

autor
7. feb 2022

@mediana aha chapem, dakujem

autor
7. feb 2022

@mediana este mam otazku, ked si si ho dala odstranit poposuvali sa ti zuby naspat? Aj po rokoch nosenia

mediana
7. feb 2022

Zatiaľ nie, to sa týka.hornych, som bez neho asi 4 roky? Ale čo sa týka dolných, tam sa mi prerušili-potrhali už dávno tie drôty, a kaslala som na to a tie sa mi poposuvali, nie veľmi ale áno. Ale tie až tak neriešim, sú v podstate schované pri úsmeve pod hornymi. Ale do roka, dvoch určite poriesim ten horný retainer.

autor
8. feb 2022

@mediana oki dakujem moc

kiki68
8. feb 2022

Moj muz to ma, je to ok, ale musis pravidelne na zubnu hygienu

autor
8. feb 2022

@kiki68 a ako sa to riesi ked ma kaz medzi zubami na ktorych je drotik? Dostane sa tam zubar vpohode?

kiki68
8. feb 2022

No to neviem, podla mna by to museli dat dole a zase nalepit. Inak by to asi neslo. On nastastie kaz na tom nema.

autor
8. feb 2022

@kiki68 aha cize este nemal skusenost, dobre dakujem