Retainer na spodných zuboch a MRI mozgu

bulinka369
11. jan 2024

Ahojte, boli ste niekto na MRI mozgu a mali ste na spodných zubov retainer po zubnom strojčeku? Treba to dávať dolu. Čeľustna nevie z čoho presne je, či je to oceľ, inde mi povedali, že to býva z feromagnetickeho materiálu. Som z toho jeleň. Viem, že klasický strojček by musel ísť dolu, ale, či aj toto? Sú nejaké riziká, keby som si to nechala? Ďakujem

bubka23
11. jan 2024

@bulinka369 neviem z kade ste, ale sestra chodí do BB každý rok na MRI mozgu, má klasický fixný strojček a ani raz jej ho nedali dole.. iba upozornila personál, a podľa toho dačo nastavili, taká skúsenosť.. Retainerom skúsenosti nemáme

ecko80
11. jan 2024

@bulinka369 Ahoj, ja mám retainer aj na vrchných aj spodných zuboch, tiež neviem, aký je to materiál. Ba som nedávno na MRI mozgu, do toho ich dotaznika som napísala, že mám retainery, ale vôbec to neriešili.

pe_mi
11. jan 2024

Ahojte,otázka na tie retainery.ja mám vyše 4roky na horných zuboch a hneď v prvom roku sa mi zuby pokrývali,aj napriek retaineru.akoze mám pekne nervy,som myslela,že je to riadne zafixované.
Rok som nosila nočný strojček kvôli tomu.poposuvalo sa ,narovnalo a zas sa mi pokryvili.mam pocit,že som jedina