Reoperácia konečníka

15. dec 2023

Ahojte,

Nakoľko ide o intimnejsiu záležitosť, tak radšej anonymne.
Po pôrode som mala veľké zranenie, aj konečníka. No prišli komplikácie a rana sa mi zapálila a po všetkých trabloch a zahojeniach to vyzerá, že konečník, resp. zvierac nefunguje úplne ako má.
Ovládam plyny aj stolicu, ale po veľkej potrebe ešte niekoľko hodín akoby "špiním".... Asi to bude chcieť reoperaciu, lebo sa obavam, že je tam poškodený nejaký sval, alebo nerv. Cvičiť som cvičila (panvové dno) a trochu to pomohlo, ale stále tam je problém..
Viem, že v Nitre je jeden lekár, ktorý sa takýmito operáciami zaoberá, no chcem sa opýtať, či nie je ešte nejaký chirurg, lekár, ktorý toto rieši. Či už v SR, alebo v ČR.
Ak ste mail nejaké skúsenosti s týmto prosím dajte mi typ.

Ďakujem krásne!

pe_mi
15. dec 2023

O môj ...to sa zle číta,nie ešte prežíva.spôsobil ti toto pôrod?čo my si ženy niektoré musíme vytrpieť.
A ja sa tu sťažujem na hemeroidy po prvom ťažšom pôrode..veľa šťastia prajem !radu nemám

autor
15. dec 2023

@pe_mi áno, pôrod, veľké dieťa, malá ja. Ako mohla som tam zomrieť, lebo som dostala aj atómku maternice, ale našťastie všetko dopadlo na komplikácie ešte relatívne dobre.
Len teda ... Tento nepríjemný problém by bolo treba doriešiť a bohužiaľ v SR je asi minimum lekárov, ktorí sa tomu venujú. 🥴

egonsk
15. dec 2023

hlavne chod radsej do statnej velkej nemocnice a nie nejakeho povychvalovaneho sukromneho zariadenia, lebo tam si pre nich iba zdroj prijmu a ked budu tazkosti, rozbehne sa plejada vyhovoriek a presviedcania, ze to je ok a casom sa zlepsi, atd... Ja som po spackanej laserovej operacii hemeroidov na sukromnej klinike cele mesiace behal po doktoroch, lebo na klinike ma presviedcali, ze je to ok a az vo fakultnej nemocnici mi otvorili oci a povedali, ze som este dopadol vcelku dobre, lebo im tam chodia a aj z operacky obcas vozia este horsie pripady...

autor
15. dec 2023

@egonsk neplánujem súkromnú kliniku. Aj pôrod som mala v štátnej a nemôžme povedať, že by som bola nespokojná. Aj keď je pravda, že pôrod sa skomplikoval, ale mohlo to dopadnúť omnoho horšie, ak by som ebola tam, kde som bola. Každopádne neviem úplne ani na koho sa obrátiť, lebo jedni povedia chirurg, iní neurológ, iní gastro a proktolog a ja som z toho dosť mimo. Chce to spoluprácu viacerých lekárov možno, ale teda som trošku v úzkych z toho, že kto vlastne by mi to vedel dať do poriadku.

egonsk
16. dec 2023

proktolog ta vysetri a navrhne co a ako, kazdopadne vacsinou je proktolog aj chirurg, takze on by robil aj operaciu, pripadne to konkretnemu ta odporuci. Proktolog spada pod gastro a je specializovany na zadok, klasicke gastro robi iba zakladne vysetrenie, napr. rektoskopiu. Ja som tiez putoval od gastro ku proktologovi, lebo po zakladnej rektoskopii viac nevedeli sa pohnut. Proktologa som nasiel na kramaroch (robi iba pondelky), inak len na sukromnych klinikach, kde je to zasa len biznis. Lutujem, ze som uveril kadejakym fake pochvalam na forach, lebo som na sukromnej zaplatil velke peniaze a vysledok nebol ok a potom som sa mesiace trapil a nemohol robit, cize som prisiel o dalsie peniaze...

zdenka0412
25. dec 2023

Ahoj, mám presne taký istý problém ako ty 🙂
Po pôrode som už viac ako rok. Vo februári ma čaká operácia v Nitre u doc. MUDr. Korčeka.
Pokiaľ viem, je to jediný a najlepší odborník. Som z východu, no tú cestu obetujem keď on jediný mi má pomôcť. Kľudne píš ak potrebuješ viac info. 🙂

pe_mi
25. dec 2023

@zdenka0412 isto môžem odporučiť pána Doktora s veľkým D ,nie priamo táto operácia,ale z vlastnej skúsenosti a zo skúseností známych,priateľov.🙏 Želám skoré uzdravenie,nech to máte na poriadku

katusskaa
26. dec 2023

košice-šaca. mudr. krajničák - chirurg, proktológ. operoval ma, iný problém, ale v čakárni k nemu do koloproktologickej poradne stále čakali aj ženy po pôrodoch.

blablax
10. júl 2024

@zdenka0412 Dobrý deň, prosím Vás ako ste dopadli prosím po operácii ? Mali ste prosím poškodený zvierač?