Reklamácia zubnej náhrady

4. nov 2022

Ahojte, muž si dal pred necelým pol rokom robiť zubné protézy, klasické vyberacie. Asi po mesiaci mu z nej vypadol 1 zub. Šiel k zubnej techničke, zalepila mu ho späť, všetko ok. Včera mu však vypadol ďalší a akosi mi to nepríde ok. Nejedol noc extra tvrdé, v oboch prípadoch klasickú mliečnu čokoládu.
Dnes keď jej volal, povedala že má prísť hocikedy ráno a že je to normálne, že sa to bežne stáva.
Máte niekto takú skúsenosť, žeby bežne vylietali zuby zo zubnej protézy? 🤷
Že 2 roky kým budú "v záruke" ich bude chodiť pravidelne lepiť a po 2 rokoch čo?
Vôbec neviem ako postupovať v tomto prípade, čo robiť, veď človek tiež nenájde peniaze na ulici aby si dával robiť každé 2 roky nové zuby 🙈

hyta
4. nov 2022

Tak toto počujem prvý raz. Moji rodičia mali protézy, i svokor, zuby držali, môj ocino hrýzol na protéze jablká i orechy a nič sa mu neudialo. Podľa môjho názoru sa jedná o nekvalitnú prácu a treba reklamovať celý výrobok.

dilino
5. nov 2022

To výpadavať nemá v žiadnom prípade. Je na ňu záruka a lepene zuby už neplnia funkciu najesť sa a ostatne veci. Treba reklamovať a pýtať si vrátenie peňazí. Ak sa môžem opýtať koľko manžel zaplatil za protézu.