Rehabilitácia krčnej chrbtice, pomohla vám?

viera1107
23. júl 2019

Ahoj, mám poškodenú krčnú platničku a obvodný mi odporúča rehabilitácie.. Od mája som pn, už nemám také strašné závraty, niektoré dni som celkom v pohode a niekedy ma to fakt poriadne bolí..od včera idem vyskočiť z kože, ak ste chodili na rehabilitácie pomohlo vám to? Beriem Dorsiflex, Metamizol, Aflamil..

lsimo
23. júl 2019

@viera1107 a do kúpeľov ťa nenapadlo ísť?

evallu
23. júl 2019

Mne áno , ukázali mi jeden cvik, dost to bolelo, lebo som tam mala blok v svaloch ale ked som cca týžden cvičila postupne sa to uvolnilo a bolo mi zas fajn, platnička zaliezla a bolo po bolesti 🙂

nikoll29
23. júl 2019

@viera1107 ano, rehabilitacie pomahaju! Ak mas taketo velke problemy s krcnou chrbticou, treba si vybavit rehabilitacie a treba hlavne podctivo cvicit.

eliska13
23. júl 2019

@evallu vieš popísať ten cvik?

viera1107
autor
23. júl 2019

Dávajú ešte niečo okrem cvičenia? Myslím elektroliečbu alebo niečo také..

viera1107
autor
23. júl 2019

Takéto cviky mám od ortopeda.. Ale neviem či je to dosť 🙁

evkamotka
23. júl 2019

Mne pomohol sm system

evallu
23. júl 2019

@eliska13 pripnem sken, čo mi dali, ak sa podarí, a plus mne pomohly aj masáže, ale že fakt odborník, ktorý vie čo je problém, bud priamo tam na rehabilitácii, alebo súkromne... (ten sken je horší, lebo to mám zalaminátované vo folii.... na budúce použitie ;- )

ono v podstate ide o to zatláčať bradu čo najviac dnu, smerom ku krku a k chrbtici, a potom v tej polohe ešte ísť celým krkom dozadu, doslova rozťahovať tie stavce v chrbtici od seba, jasne len o milimetre, či o desatiny milimetra, ale postupne pomaly ten cvik uvolni zovretie svalov okolo stavcov.... a povolí, a dovolí tej platnicke sa vrátiť, resp. tie svaly na svojom mieste ju tam "dotlačia".... cvik opakovať každé dve hodiny, v stoji, po sediačky, po ležiačky ako sa dá, a koľko znesieš, je to nepríjemné, bolí to ale mne povedali nebáť sa, ísť čo najviac prekonať tú bolesť .... ona sa časom zmiernuje..... mna vtedy nechcel vziať žiadny neuro u nas, ze maju plno, že za dva mesiace a také kecy, chodila som ako žobráčka, len prosila, tak to bolelo, a nič, že mám ísť na pohotovosť a oddelenie neuro..... až mi pomohla kamoška na rehabkach čo masiruje, vzala ma k nim, naučili ma cvik, pomasírovali a bolo, cvičila som potom doma, išla dva či tri krát na masáž a po dvoch týždnoch bolo všetk takmer ok, a to som prvý týžden pre bolesti ani nespala, som si myslela ze je so mnou koniec, neskutočne stavy, cela lava ruka ma bolela akoby mi po nej prešiel nakladak................uf už to nikdy nechcem zažiť, teraz si davam velky pozor aby som sa nehrbila, nenachladla, neurobila zly pohyb, a neustale si ten cvik davam, preventivne......

lukasko12
30. jan 2020

Nachvilku to pomohlo aj rehabilitacia ale zas su bolesti

annemarry93
8. mar 2021

Ahojte žienky, tie ktoré ste absolvovali RHB kvoli sedavému zamestnaniu, nevyplnili by ste mi prosím dotazník? 🙂 Veľmi by ste tým pomohli...Veľké ďakujem 🙂

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyzTa...