Reflux u dospelého

3. okt 2023

Baby ktore trpite refluxom, tiež keď zjete niečo ťažké pre vas tak sa spustí šialená bolesť brucha? Ide mi to pomaly až do zavratov 🙈je mi strašne ťažko, zle, bolesť brucha, kŕče. Minule to bola cibuľa, potom paprika, dnes orechy. Snažim sa regulovať všetky tieto veci v strave ale niekedy si to ešte neuvedomujem :( Je to hrozné čo zažívam.

kacena4
3. okt 2023

cibulu ani papriku nejem prave kvoli tomu

autor
3. okt 2023

@kacena4 maš prosim reflux? No už ani ja nebudem môcť :( len mne to nikdy nevadilo takto ako teraz, mám strašne bolesti brucha, idem sa zblázniť a som aj tehotná, tak neviem, či sa mi to zhoršilo práve tehotenstvom

deti95060810
3. okt 2023

reflux nemám a týmto jedlám sa vyhýbam ... žlčník...

autor
3. okt 2023

@deti95060810 ja mam sice reflux potvrdený ale už som aj podozrievala žlčnik:( ako si ti prejavovali žlčnikove zachvaty alebo teda problemy so žlčnikom?

stanulienkat
3. okt 2023

Veď všetky tie jedla čo si vymenovala, na reflux nesmieš. Skús tu pogúgliť, je tu milión tém o tom a úplne jednoducho si dáš do Googlu diéty pri refluxe a vyhodí ti tam potraviny, ktoré by si nemala jesť -kofeín, mentol, bublinkové nápoje, orechy, čokoláda, paradajky, cibuľa, cesnak a milión ďalších...

autor
3. okt 2023

@stanulienkat ďakujem pekne. Mám ho diagnostikovaný veľmi krátkl :( snažim sa obmedziť všetko, ale je to ťažké veľmi zo začiatku dokým si zvyknem čo môžem a čo nie..sú pri refluxe ale prosím aj takéto silné bolesti brucha a ťažoba na žaludku? Lebo ja už ozaj neviem čo z čoho je

stanulienkat
3. okt 2023

Samozrejme, že ťažoba môže byť. Lekár by ti mal predpísať Omeprazol, alebo Helicid-lieky na kyselinu. Jesť menšie porcie jedla.

autor
3. okt 2023

@stanulienkat helicid som si dnes dala ten slabší voľnopredajný, vraj je vhodný aj v tehu, poradila mi pani v lekárn🙈 ďakujem krásne, ja som už veru zas mala stres, či to nebude žlčnik alebo čosi iné…väčšinou sa pri refluxe uvádzajú iné prejavy než tá silná bolesť brucha

stanulienkat
3. okt 2023

Helicid sa dáva buď ráno pol hodinu pred jedlom, alebo sa dáva na noc aspoň dve hodiny po poslednom jedle.

autor
3. okt 2023

@stanulienkat ďakujem, verím, že pomôže 🙏🙏

lukbe
3. okt 2023

Pri žlčníku bolí zvyčajne pravá strana,pod pravym rebrom vyžarujú bolesti,ktoré sa stupnuju až sú nevydrzatelne a mne vtedy pomohla len injekcia,neskôr operácia.

autor
3. okt 2023

@lukbe ďakujem, tak to zrejme nebude žlčník ale skôr reflux..

laurikalalinka
3. okt 2023

Noo práveže tieto veci sú ťažké ak sa toho nechceš vzdať,daj Orenzym po jedle,pomáha tráviť

falbala132
4. okt 2023

tak ja by som Helicid nebrala, evidentne ti netravi, mne bolo po vsetkom tak zle prave ked som brala lieky na reflux. nakoniec mi zabera uplne opacny postup, skor prekyslovanie, lepsie mi travi.