Reflux bez pálenia záhy

4. sep 2023

Máte tu niekto alebo stretli ste sa s takým refluxom že nepali vás záha ale vám býva na zvracanie, tlak zo žalúdka až v chrbtici cítiť, pri vygrgnuti sa vracia jedlo spat, pocit plnosti , nemožno pribrať … ???

zuzkaa1991
4. sep 2023

Mne zistili reflux ale.ci bol len vtedy alebo pravidelne netusim ale take ťažkosti. Mam od minuloročnej viroze..ja beriem.kvapky gastritol a za mna topka ak mi je tazko na zaludku si dam a pomozu mi

120898ka
5. sep 2023

@zuzkaa1991 prosim vás ten gastritol je na predpis?Ďakujem

zuzkaa1991
5. sep 2023

@120898ka nee normálne len tazko sa zohnat v lekarni som zistila len na eshope sa vie objednat v Košiciach som.asi 4lekarne obehala smiešna suma do 5eur takze ak objednavam tak 3ks 😁😁

120898ka
5. sep 2023

@zuzkaa1991 Ďakujem

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
5. sep 2023

normalne príznaky refluxu

ivkav5
5. sep 2023

mám to isté už zopár rokov, pri nedodržaní stravy sa to zhoršuje…teraz asi 2-3 mesiace to je na nevydržanie🙈 ako si to žienky dávate dokopy?

autor
5. sep 2023

@ivkav5 a čo musíš dodržiavať aby dobre bolo ? Lebo ja neviem. Mne je zle po všetkom 😫
Ja už neviem či ten reflux je taký mocný alebo to už robí psychika 🤔
Lebo dr mi pri hadici len tak okrajovo povedal že nič záväzne tu nevidím len sa trochu vracia žlč, tak si nemyslím žeby to bolo niečo extra 🤔
No na sa najem a mne hneď v sekunde čo dojem brucho nafuci čo nechápem a teda mam pocit na zvracanie že mi je tak ťažko na žalúdku s cítim tu bolesť až akoby do chrbta medzi lopatky… ja už ss bojim že mi nič nestraviiiii , ani pribrať nemôžem

mariynka
5. sep 2023

Gaps dietu skuste

ivkav5
6. sep 2023

@autorka Musím sa vyhýbať káve, sladkostiam, bielej múke, cukru, paradajkám, alkoholu,…keď si podráždim trávenie, tak to už potom nemôžem nič. Včera som si dala jednu hlúpu merci čokoládu a kávu a dnes mi je stále zle, celú noc som nespala, ale vlastnou hlúposťou; prídem si nepoučiteľná🙈
Tiež si myslím, že veľkú úlohu zohráva psychika, lebo som celkom citlivá osoba, všetko si pripúšťam, nad všetkým prílišne rozmýšľam a uvažujem a dosť stresujem. Ešte som dokonca zistila, že som tehu a to sa dosť bojím, ako to s tým trávením počas tehotenstva budem mať.
Inak ak chceš, kľudne mi napíš správu a pokecáme 🙂
Neviem, či si zástancom tradičnej čínskej medicíny a či sa uberáš aj nejakým duchovnejším smerom, ale posledné 2-3 mesiace sme sa vraj “čistili” cez solar plexus a preto má také obrovské množstvo ľudí teraz problémy s trávením. Chcem tomu veriť, lebo také extrémy ako mám teraz som za tie roky ešte nemala…

kvetinka75
6. sep 2023

áno, ja tak mám. okrem nemožnosti pribrať, to s tým som problém nikdy nemala. 😉. Upravila som stravu a keď ju dodržujem, tak je všetko OK

kvetinka75
6. sep 2023

@ivkav5 áno tiež som mala teraz zhoršené trávenie - dlhšiu dobu. Niečo sa dialo.
Ale ako si povedala, psychika má veľkú moc. Ja som si povedala, že to prijmem a vytesním z hlavy, že to nič nie je a nič mi nie je. Teraz jem týždeň lečo, ráno kávu, tej sa nemôžem zbaviť, nesledujem, nestresujem a všetko v pohode. Ale tým že mám dcéru ktorá nemôže lepok, tak bielu múku som obmedzila aj ja, zveziem sa popri nej. A je mi lepšie. Sladkosti nemôžem kvôli laktoze, a zvykla som si celkom. Postupne prechádzam na rastlinnú sttravu, tak uvidím ako mi to sadne. A po jedle žiadne predklony, to už mám odskúšané 😅

kvetinka75
6. sep 2023

a veľmi mi pomáha joga, taká relaxačná, na joga v dennom živote nitra majú aj zobrazené cviky. Dýchanie, naťahovanie svalov. Pre úplných začiatočníkov. Chodila som kedysi aj osobne, teraz nestíham a veľmi mi to pomáha.

stanulienkat
6. sep 2023

Dat do poriadku psychiku, dodrziavat dietu.

ivkav5
6. sep 2023

@kvetinka75 držím veľmi palce 🙏 ja som už bola ok, potom sme šli na dovolenku, akosi som sa vystresovala a prišli úkrutné bolesti zasa…teraz som zistila, že čakám prvé veľmi vytúžené bábätko, ale aj som sa trochu zľakla, dokým som ešte nebola u lekára a hneď začali zasa bolesti brucha…je mi zle naozaj po všetkom, kávu nemôžem vôbec, čokolády tiež, ale teraz už mi je zle aj z diétnych veci…zasa to asi chce trocha kľudu a bude to dobre 🙂
Máš pravdu, tiež som sa včera nastavila, že musím byť pozitivnejšia. A presne ako hovoríš @kvetinka75 jóga mi pomáha, ale ešte viac meditácie 🙏 Vtedy mám pocit, že sa cítim ako znovuzrodená a nič ma netrápi.
Inak naozaj bolo divné obdobie, ale asi sa musíme očistiť od všetkého zlého…na internete nečítam o ničom inom, len o refluxe, tráviacich ťažkostiach, žlčníkových záchvatoch, žaludočných vredoch a pod.

kvetinka75
6. sep 2023

@ivkav5 tak teraz ti môže byť zle aj kvôli tehotenstvu. Ja som vtedy grcala celé tehotenstvo. Nemohla som nič jesť. Horko-ťažko som niečo do seba dostala. Ale vtedy som ešte buď nemala reflux a intolerancie alebo to nebolo v takom rozsahu, lebo nič mi nebývalo.

autor
6. sep 2023

Baby prosím a čo pociťujete vy hneď keď zjete napríklad obed ?
Lebo ja napríklad zjem ,dneska quinoa + morcacie na stave s hráškom a mrkvou, naložila som si trosku do misky a hned po zjedeni akoby mi kameň ostal v žalúdku ,aj keď si hmatam žalúdok cítim si tam hrču cítim hlieny v krku ,akoby sa mi ani odgrgnut nedá z toho čo má tlačia tie hlieny v krku… a ja sa už bojim cokolvek jest. Neviem či to je ten reflux alebo čo 🤔

ivkav5
6. sep 2023

Presne to isté mám, akurát niekedy hneď po jedlé a inokedy aj 2-3hodinky po jedle keď mi vytrávi…hlieny mám tiež vkuse a najmä večer keď si ľahnem, tak je to neznesiteľné….ťažoba na žaludku, aj keď zjem malé porcie tak pocit plnosti hneď a také bolesti nepríjemné…neskôr sa niekedy pridáva aj palenie zahy…a ja si myslím, že u mňa to je reflux a histaminova intolerancia spolu…

autor
6. sep 2023

@ivkav5 a tiež to máš po hoci com ? Ja nechápem. Veď si nemyslím že na quinoe a masku s hráškom je niečo zle 🤔 ja už neviem čo jest , potom len chudnem

ivkav5
6. sep 2023

Tiež po hocičom, jediné čo som mohla boli zemiačiky a kuracie mäsko, teraz aj po tom mi je zle🙈 asi zasa len dietu, nejako sa dať dokopy a potom to snáď bude lepšie…

autor
6. sep 2023

@ivkav5 a čo take ješ cely deň keď ti je takto ?

autor
6. sep 2023

@ivkav5 alebo akou diétou sa dat dokopy lebo ja už neviem 😏

ivkav5
6. sep 2023

Ja sa stravujem podľa jedného jedálnička (schudni s dave) a to mi max vyhovuje, vtedy mi nevadia ani intolerancie, ale akonáhle vybočím zo stravy (boli sme na dovolenke, na svadbach) tak mi je hneď zle🙈🙈 papaš sladke? To mi robi najhoršie, alebo piješ kavu? Odsleduj si…a hlavne fakt musíme zmeniť nastavenie 🙂 Byť pozitívne a nesledovať to, asi tomu treba dať len čas, z dňa na deň to neodíde, ale verím, že ti bude dobre a mne tiež.

falbala132
6. sep 2023

@ivkav5 fiha, s tym cistenim podla TCM si ma dostala, mne ej teraz tiez asi 2-3 mesiace uplne strasne, uplne horim, len ja nemam naduvanie, ale palenie v hrdle. bola som aj na krcnom, lebo uz som si myslela, ze to nie je skor bakterialneho alebo kvasinkoveho povodu a lekar mi povedal, ze mam hrdlo uplne vypalene zo zaludocnej kyseliny. posledne dni sa aj zadrhavam v noci. ja mam tichy reflux (ten bez palenia zahy), symptomy su skor v hrdle a na hlasivkach.

aurinia
6. sep 2023

Mne to začalo takto....ale neskôr som dostala zápal pažeraka ....lieči sa to diétou...veľa porcií v malých mnozstvach. Teraz keď ti netravi zabudni na normálnu stravu. Ja jem na raňajky uvarenú mrkvu, ...obed vývar, vecera zasa niečo na vode. Ziadna káva, ziadny mlieko, mliečne nie, ziadny alkohol, ziadna čokolada, Nic kyslé, Nic stiplave, Nic z múky, ani sucháre, ani piskoty. Na pitie nebublinkove vody, nesladeny Caj. Takto vydrz aspon mesiac. Potom postupne pridavaj potraviny. Počas diéty doplnaj minerály, magnezko, draslík, vitamín B, vápnik. Trpis tichým refluxom. Choroba sa bude vracať, podľa toho ako sa Budeš stravovať. Ale nevesaj hlavu, je to v podstate strava ako nás ucili base babky. U nej keď som otvorila chladničku, bola plná zeleniny. Zo zeleniny nejedz cesnak, cibuľu, rajčinu a papriku.

falbala132
6. sep 2023

ked to mam podrazdene, tak to mam aj z obycajnej vody, takze kludne ta teraz moze drazdit aj quinoa s morkou. ja ale musim zaklopat, mne travi dobre a rychlo, len smerom od krku hore mam aj tak reflux ako nikdy v zivote, bez ohladu na to co zjem.

ivkav5
6. sep 2023

@falbala132 no presne viem, ako sa cítiš..teraz sú tie prejavy úplne rôzne, ale toľko ľudí má problém s trávením 🙈 ono to všetko začalo 7.7. (Keď sa otvoril 7.portál) a následne 8.8. (Levia brána)…naozaj od vtedy pociťuje x ľudí diskomfort v tráviacom trakte…ja sama som na tom tiež asi 2-3 mesaice presne katastrofálne🙈

falbala132
6. sep 2023

@ivkav5 a kedy by to malo prosim ustáť? lebo ja uz zacinam byt zufala. kedysi mi na to antirefluxna dieta super zaberala, teraz s tym ani nepohne.

ivkav5
6. sep 2023

@falbala132 ja som taká rada, že mi nešibe a že toto nemám len ja ale ďalších milion ľudí🙈 každy sa pridáva, už aj pár správ mi už došlo…tiež mi nezaberá ani strava, ktorá dovtedy pomáhala…vôbec neviem, kedy by to malo ustať, ale verím, že čoskoro…myslím, že so zmenou chladného počasia by už mohla prísť zmena🙏

falbala132
6. sep 2023

@ivkav5 hadam uz pride a toto nase trapenie skonci!