Reakcia na očkovanie proti tetanu

domi27domi
22. nov 2022

Ahojte, bola som po 15 rokoch na preočkovanie proti tetanu minulú stredu. Najskôr som mala bolesť ruky a teraz to v okoli toho miesta vpichu dosť svrbí, ale čo ma viac naľakalo je to, že tam mám už asi tri dni takú divnú hrčku pod kožou. Doktorka mi nedvíha, mali ste prosím niekto podobnú reakciu? 🤔

majamat
22. nov 2022

uz si nepamatam,a le po nejakom ockovani som to tiez mala. a asi to bolo aj proti tetanu. neviem to isto.

slavkaadusko
22. nov 2022

@domi27domi Ahoj
Ja som bola asi pred dvoma mesiacmi na toto preočkovanie.
Tiež ma najprv trochu bolela ruka a potom som tam mala asi mesiac malú hrčku.Po čase ta hrčka sama od seba zmizla.

sibrez
22. nov 2022

@domi27domi ahoj rovnaka reakcia bola som na preockovani v juni a teda myslim ze mesiac trvalo ze som vedela o tom ockovani pak to odznelo.

domi27domi
autor
22. nov 2022

@slavkaadusko no ja mám tu hrcku asi 2x2 centimetre takze mala asi úplne nie je 😅

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulkomale
22. nov 2022

@domi27domi to si este dobre obisla... Kamaratka skoro ochrnula a to jej pichala vlastna mama - lekarka. Vobec ju neupozornila ako ma fungovat po ockovani 😔

domi27domi
autor
22. nov 2022

@babulkomale to vážne? A čo robila zle?

babulkomale
22. nov 2022

@domi27domi mne imunologicka povedala ze potom sa ma oddychovat, spat cely vikend ( dat sa zaocko v piatok a nic si neplanovat), pit vela vody, lahka strava, vitaminy. Mozno by mala reakciu aj tak ( vid pribalovy letak) ale obavam sa ze sa pretazovala ako vzdy. Niekto ma pocit ze bez neho sa svet netoci.

katie253
22. nov 2022

@domi27domi mňa týždeň bolela ruka, červené miesto vpichu, opuch okolo cca 15-20cm. Pritom som nič také nerobila, nepreťažovala som sa, mám dve malé deti, takže len starostlivosť o ne....

domi27domi
autor
23. nov 2022

@babulkomale fuha, mne sestrička povedala že iba v ten deň si nemám namáhať ruku a že na druhý deň môžem už normálne fungovať. V sobotu som bola už na takej menšej túre a v pondelok cvičila (ale nie ruky), tak neviem či to môže byt aj tým. Ani mi to nenapadlo, schválne som sa jej aj na tu turistiku pýtala a povedala že jasne že môžem 🙈