Rany v nose + zápach

15. jún 2023

Na úvod by som rada povedala že som už objednaná k ORL

Žiaľ som asi podcenila situáciu. Mám v nose na jednej strane rany už vyše 2 mesiacoch. Naposledy keď som chcela ísť k lekárovi mi zmizli na 2 týždne a nedávno sa objavili znova. Rana v priemere 2-3 cm, niekedy menej. A zväčša sa robia chrasty. Aktuálne keď si pretriem nos cítim taký zvláštny zápach. Nie je to hnis; ale smrad.
Nezažila ste niektorá niečo podobne?

- dlhodobo užívam nosné kvapky kvôli alergiám

luccija
15. jún 2023

Ja som mala zlatého stafylokoka a mala som vo vnútri chrasty, ale nie smrad🙂uvidíš co bude na ORL to môže byť akákoľvek baktéria
Dúfam, že kvapky neuzivas denne

autor
15. jún 2023

@luccija užívam .. snažím sa len na noc :(

luccija
15. jún 2023

Tak to je veľmi zle zničila si si sliznicu.Nikdy nepochopím tuto závislosť na kvapkach.Ak sa liečis na alergiu dostatočne liekmi nepotrebuješ celý rok kvapky

msnesquik
15. jún 2023

@luccija ale stat sa to moze, bohuzial si autorka davala dlhsie ako sa maju, nevieme dovody, tak by som hned nebola taka ostra...sliznica sa da do poriadku, autorka, zbehni na alergologiu, daju ti kortikoidovy sprej a postupne sa zavislosti zbavis

luccija
15. jún 2023

@msnesquik nie som ostrá, ale aj kvapky sú liek a dočasný.Mohla sa tomu vyhnúť.

mara66
15. jún 2023

@luccija tak toto nie je pravda, liečim sa dlhodobo na alergiu, ale kvapky potrebujem stále, niekedy len raz za deň, inokedy viackrát, mám tento problém od druhého pôrodu, čo je 22 rokov, takže paráda. Používam len detské kvapky do 6 rokov, aby som aspoň ako tak udržala tú závislosť, ale keď sa ti upchá nos tak, že ho máš ako zaštupľovaný a nevieš ani poriadne rozprávať, tak si proste musíš pomôcť.