Rana po abscese

vladuskaa
20. apr 2022

Ahojte keďže som tu už písala pred niekoľkima dňami kvôli bolestivej hrčke pod pazuchou nakoniec stoho vznikla obrovská guľa ktorá stále stále rástla tak som sa vybrala na chirurgiu tam mi povedali že je to abcess tak my urobili chirurgický zákrok. Keďže niesom na SK som v Írsku mám trošku obavy potrebujem pomôcť . Malý ste už niekto po abcese takúto ránu po reze vďaka za komentáre... 🥲🥲🥲

monkasponka
20. apr 2022

@vladuskaa fuha, tak to vyzera brutal.. ako moze jedna hrčka narobit taketo problémy.
No a na chirurgii nepovedali ako sa treba o to starat? Ja by som sa na nich obratila ako to ošetrovať.
Každopadne betadinovym obkladom a jemnym prekrytim gazou by si nič nepokazila. ale na kontrolu urcite chod

vladuskaa
autor
20. apr 2022

@monkasponka oni mi tam dali. Nejakú látku ale proste Slovensko je Slovensko ....tu kvôli jednému obcesu dobre že mi ruku neodrezal.... No neviem čo mám robiť dal mi antibiotiká ale ako sa mi to zahojí neviem fakt 🥲🥲🥲🥲
Vyzeralo to takto hej prvé 4 dni

monkasponka
20. apr 2022

@vladuskaa malo by sa to zrast dokopy, ale bude to trvat aj tyzdne.
Videla som aj vacsie ,,diery,, ale po komplikovanejšich chorobach.
Hlavne to treba udrziavat v čistote aby sa to nezapalilo.

vladuskaa
autor
20. apr 2022

@monkasponka super vďaka za radu 🙂

bajka16
20. apr 2022

Fuha. No ono tam tú látku treba mať treba to mať fixnute a v suchu. Ja som mala takýto absces veľa krát ale teda chodila som aj na prevezy kým sa to úplne nezahojilo takže v takomto štádiu som to teda ešte ani nevidela 😱

vladuskaa
autor
20. apr 2022

@bajka16 😭😭 ja som tiež mala abcess keď prvý krát na Slovensku na tej istej ruke ale neurobili mi taký rez proste mi dal drenaž a týždeň a ruka už bola v pohode .... Ale toto neviem fakt ....
@bajka16

bajka16
20. apr 2022

@vladuskaa ono niektoré sa ťažšie hoja. Treba to mať ale v suchu. Tamto ti mali znova previazat

zuzanazu85
20. apr 2022

Fúha 😲,tak ťa diera,neviem či sa sama zrastie. Asi by to chcelo zašiť. Ale fakt,to zamrzí . Veľa zdravia,nech je to už ok.

vladuskaa
autor
20. apr 2022

@zuzanazu85 ďakujem pekne🥲