Rana na nohe - ošetrenie

24. aug 2023

Píšem ako anonym nakoľko je tu aj moja švagriná a nechcem aby sa vedelo že to riešim….
syn 10 mesiacov prišiel včera z navstevy kde bol bezo mna iba s muzom domov všimla som si na jeho nohách akoby vyšúchané - odrete na jeho nohach myslim ze sa to vola nart ale keďže štvornožkuje nvm ako sa mu to zahoji kedze si to stale trosku sucha neviete prosim poradit ? mam mu dat ponozky , prelepit mu to niecim alebo by sa to malo vetrat ? popripade mam doma sprej cicatridina
dakujem za kazdu radu

nitka1157
24. aug 2023

Mozno by som to natrela zinkovou mastou ktora to vysusi a potom premastovala kremom

autor
24. aug 2023

@nitka1157 aky kremom ptm premastovala? moze byt aj sudocrem ?

eternity24
24. aug 2023

Ja by som skôr vydenzifikovala napr dettolom, ten nestipe, lebo vyzerá, že je to zapálene, cervene a cez deň prelepila, keď stvornozkuje, aby si to nedrazdil. Na noc by som skúsila dať náplasť dole. neviem či by som tam natierala zinkovú masť, vyzerá, že to je hlbšia rana. Skôr nie ako áno… ak tak len okolie rany, nie priamo do rany by som dala framykoin

mamina7070
24. aug 2023

sudokrem nepremastuje napr modra indulona moze byt

trgypadl
24. aug 2023

Aj to mokva?

taktotedanie
24. aug 2023

Do rany nedavaj ziadne kremy , ziadna indulona ani sudocrem mimochodom ten obsahuje ropu!
Daj betadine poriadne a vetrat

autor
24. aug 2023

@taktotedanie praveze sa mu to vetra len ako stvornozkuje tak sa mu to stale šucha ako ide po zemi , skusim ten betadin

lula313
24. aug 2023

@taktotedanie betadine zabraňuje hojeniu, tiez nie je dobry

mamina7070
24. aug 2023

praveze mu to prelep ked stvornozkuje aby sa mu to nesuchalo a nedrazdilo mozes aj betadine (ten nedavaj bez prelepenia ak stvornozkuje zazlti ti podlahu
skor daj ialugen krem ten by mal na to pomoct najlepsie

lula313
24. aug 2023

Autorka nevieš to lepsie odfotit? Vyzerá to ako diera

simca06022011
24. aug 2023

moje nervy, ziadne kremy. To je rana, dorenina, pluzgier alebo nieco rozskrabane. Vydenzifikovat, ak sa to inak neda drzat v cistote supnut na to leukoplast a na to ponozky. AK sa mu to osuchuje pri lozeni, tak jasne, vzdy nech ma ponozky. Ked bude v klude, spat a pod. Tak odlepit nech sa to vetra.

simca06022011
24. aug 2023

@lula313 urcite nezabranuje hojeniu, pouzivame to doma odjakziva, dokonca po urazoch, chirurgickych osetreniach, na ludoch, na psovi, dokonca aj hus to odo mna dostala :D

lula313
24. aug 2023

@simca06022011 mne to povedal lekár, že zabraňuje hojeniu (dobrý lekár, čo aj operuje), ze nechape, prečo to u ludi zludovelo a pouziva ju ho ako dezinfekciu a dokonca častú, ze výrazne spomaľuje hojenie.

simca06022011
24. aug 2023

@lula313 nezludovelo to u ludi, davaju to aj lekari. A ano aj ti co operuju ;)

fiafia
24. aug 2023

Ja by som dala framikoin. Už je to dosť zapálené.

taktotedanie
24. aug 2023

@lula313 to vam teda povedal blbost

lula313
24. aug 2023

Ale pochybujem, že ako pravidelne používanie 🤣 tento lekár je fakt špička, od ktorého mám tuto info a dostala som ju potom, čo som betadine práve dávala niekolkrat denne par dni za sebou na ranu a bola na tom zle ako v prvý den