Rakovina žalúdka -má tu niekto túto diagnózu?

wierulik
15. mar 2020

Dobrý deň , prosím, je tu niekto s rakovinou žalúdka?

catherinah
15. mar 2020

Moja mamina ju má.

wierulik
autor
15. mar 2020

@catherinah prosím vás, ako sa lieči? Mna mali operovať, no urobili mi len diagnostiku a rozhodli sa, že musím podstúpiť najskôr chemo

catherinah
15. mar 2020

@wierulik je mi to ľúto, čím si prechádzas. ju operovali, nádor vybrali a chemo už nedávali. Asi záleží od toho, kde je a aký je to typ.

kvietocek05
15. mar 2020

Niekedy sa neda operovat /zalezi od rozsahu, príp. MTS/, preto podavaju chemoterapiu. Ak by sa nalez po nej stal operovatelny tak zoperuju

wierulik
autor
15. mar 2020

Majú mi zobrať cely žalúdok, MTS mám v brušnej dutine; teraz čakám na výsledky z histológie a podľa toho bude nastavená chemo

wierulik
autor
15. mar 2020

Veľmi sa toho bojim

kittykat22
15. mar 2020

@wierulik to mi je luto, ze mas take starosti. To, ze mas najskor chcem je preto, lebo potrebuju zmensit velkost nadoru. Ale neboj sa - bude dobre. Keby si nemala nadej, tak ti rovno povedia, ze pre teba nemozu nic spravit. Liecba ti urcite pomoze.

wierulik
autor
15. mar 2020

@catherinah mamina asi mala nezhubných nádor keď nemala chemo, ten môj je zhubný 😥

zuzap33
15. mar 2020

@wierulik tiez som onko pacient, ale s inym nalezom. Tiez mi pred opkou davali chemo 6 cyklov. Pred dvoma tyzdnami ma operovalu. Este mam dva tyzdne na zotavenie a zacnu mi davat dalsie chemo. Neboj sa chemo v dnesnej dobe uz nie je taky strasiak

wierulik
autor
15. mar 2020

@kittykat22 ďakujem za podporu , verím, že to dobre dopadne, no ten strach 😥 je hrozný, už som bola pripravená na operáciu a po narkóza mi povedali, že má nemohli operovať, že ak bude pri mne stať pán boh, tak po chemo to bude možné

zuzap33
15. mar 2020

@wierulik chemo davaju, aby sa nalez zmensil a dal sa lahsie vyoperovat. Mne sa zmensili o 50%

wierulik
autor
15. mar 2020

@zuzap33 je nás veľa, videla som to na onkológii, mám pocit,že v každej rodine je jeden chorý 😰 chemo ti dávali v nemocnici či ambulantne ???

wierulik
autor
15. mar 2020

@zuzap33 tak super, držím ti palce ❤️

wierulik
autor
15. mar 2020

@zuzap33 prosím ta, ja nemám ani sajnu čo je to jeden cyklus, mne naznačili, že budem mat asi 4

zuzap33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzap33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wierulik
autor
15. mar 2020

@zuzap33 tak sa to dá vydržať??? Ja som veľmi schudla, preto sa bojím ako to budem znášať, mám 45kg

wierulik
autor
15. mar 2020

@zuzap33 veľmi pekne ďakujem za informácie, vážim si každú jednu odpoved😊

zuzap33
15. mar 2020

@wierulik da sa. Schudla si kvoli chorobe. Nepredpisali ti Nutri drinky? Ja som neschudla, nemam to co ty.

wierulik
autor
15. mar 2020

@zuzap33 predpísali, no vraciam z nich

zuzap33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzap33
15. mar 2020

@wierulik skus ich brat casto a v malych davkach. A co beries proti vracaniu. Nejaky Degan alebo co? Povedz to lekarovi, nech to daju hoc aj infuzie. Na boj s chorobou potrebujes silu a energiu

wierulik
autor
15. mar 2020

@zuzap33 ja verím lekárom, trosku má mrzí, že má malo informujú, preto som napísala sem,

wierulik
autor
15. mar 2020

@zuzap33 skúšala som to zajedala, no aj tak som to vyvracala, skúšam jesť častejšie a malé porcie z jedla nevraciam

wierulik
autor
15. mar 2020

@kittykat22 musím sa z toho dostať, ďakujem za podporu, trosku mi je ľúto, že lekári má malo informujú

iwesska
15. mar 2020

Je mi to velmi luto a zaroven ti drzim palce,aby si to zvladla. Kolko mas rokov,ak sa mozem opytat a ako ti na to prisli? Mala si dlhodobe problemy?Ja som isteho casu mala velke problemy so zaludkom,tiez som schudla,bala sa a citala som aj o tejto dg.a patri k tym ozaj velmi vaznym a tazko liecitelnym. Ale netreba stracat nadej✊

zuzap33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
15. mar 2020

@wierulik urcite to bude dobre. Myslime na teba 🙂 Zmensia nador, vyoperuju, opravia co sa da a bude zase lepsie. Mas okolo seba rodinu, deti, kamaratky? Najlepsie je nebyt sama. Rozptylenie velmi prospieva pri liecbe.

zuzap33
15. mar 2020

@kittykat22 presne, psychika je velmi dolezita

wierulik
autor
15. mar 2020

@iwesska zistili mi to na preventívnej prehliadke na gynekológii, zobrali mi oba vaječníky a na jednom bol nádor, na histológii sa zistilo, že centrum je v žalúdku, na gastro sa to potvrdilo, 5 cm zhubný nádor.25.3. Idem mat 50