Rakovina žalúdka

5. jún 2023

Dobrý večer, podľa záveru z CT bol diagnostikovaný kód C169 so záverom rakovina žalúdka, avšak mám prísť o 2 týždne po výsledky z histológie, či je nádor zhubný alebo nie. Je možné, že záver z CT nie je správny a nádor je nezhubný? Alebo sa mám naozaj obávať? Myslíte že CT hovorí len o podozrení alebo je to finálna diagnóza?

stellarstar
5. jún 2023

Treba počkať na výsledky histo

dzulli1980
5. jún 2023

CT je jedna z najspoľahlivejších diagnostických metód ... čiže nádor tam je ... no nemusí byť zhubný ... kolegovi tak diagnostikovali rakovinu žalúdka, no nádor bol nezhubný, operovali ho, je OK ... naozaj treba počkať na výsledky histológie.

autor
5. jún 2023

@dzulli1980 ďakujem, dúfam že to nebude zhubné :(

autor
5. jún 2023

@stellarstar ďakujem za odpoveď

adeladulova
5. jún 2023

Velmi silno drzim palce 🍀

autor
5. jún 2023

@adeladulova ďakujem :(

gabikasel
11. jún 2023

Dobrý deň, mne tiez takto zistili nador, teda najskôr som bola na gastro, zobrali mi vzorku na histologiu a vyšiel mi agresívny nádor, v decembri mi zobrali cely žalúdok, našťastie v prvom štádiu, chemo potrebná nebola, teraz sa trápim akurat so stravou, velmi som schudla, drzim palce aby všetko dobre dopadlo

henka123123
11. jún 2023

@gabikasel ake ste mali tazkost?

gabikasel
11. jún 2023

@henka123123 po operacii maternice, som mala neustale bolesti pod rebrom a palenie, neustale hnačku, dr mi povedala že post covid, potom ze psychycke, no zacala som chudnúť, priznaky ako v tehotenstve nechutenstvo, po pol roku mi zistili helikobaktera, potom ma poslali na gastro a po gastroskopii kde mi v žalúdku našiel akoby aftu, odobral vzorku a vyšiel nador,

katkamarcinova
22. jún 2023

@gabikasel dobry den mozem sa pekne spýtat pišem lebo mam obrovsky strach o mamku bola dnes na vysetreni vraj ma zapal zaludka a zobrali vzorky na histologiu ona nevie co to je ale ja viem ze histologia čo je. Mozem sa spýtat ake ste mali priznaky na rakovinu zaludka strasne sa bojim ze nedajboze nieco zle je lebo len tak na histologiu podla mna by neposlali vzorky :(

gabikasel
23. jún 2023

@katkamarcinova dobrý deň, ja som po operácii maternice mala neustale hnacky a bolesti v lavej časti pod rebrami, najskôr mi povedala dr že to mam psychycke, po pol roku mi zistili helikobaktera, potom ma poslali na gastro, kde mi v žalúdku nasli akoby aftu, zobrali mi vzorku a vyšiel mi karcinóm, ale nie vzdy to tak musi byť, nebojte sa histologiu robia bezne. Drzim palce

miskamicha
6. júl 2023

@katkamarcinova kazde odobrate tkanivo z tela sa pospravnosti posiela na histologicke vysetrenie. verim ze je vsetko ok 🙂