Rakovina žalúdka

simka000000
25. jún 2023

Mám tu ešte jednu otázku 😥 mojej známej prišli výsledky a má jednu rakovinovu bunku že len bodku na žalúdku tak to povedala doktorka ale je to zhubné máte stým skúsenosť ? Je mladá má len 35 rokov ... Ale nič ju neboli...ako prebieha liečba je nádej že sa môže vyliečiť

miskamicha
25. jún 2023

@simka000000 je mi to luto. urcite konzultovat stav s chirurgom a dalej sa uvidi. ak by bolo na mne, tak urcite prec zaludok. prajem vela vela sil!

almia
26. jún 2023

@miskamicha a to ako bude bez zaludka existovať?

tara42
26. jún 2023

@almia dá sa to. Môj známy nemá žalúdok kvôli rakovine. Musí mať upravenú stranu a jest male porcie. Síce je to dosť obmedzujúce ale stále žije.
@simka000000 drzim palce, da sa odobrať aj časť žalúdka, je to určite lepšie ako keď nemá človek odobraty cely žalúdok. Treba co najskôr navštíviť odborníka.

sisa_s
26. jún 2023

Podstatou rakoviny je nekontrolovatelne mnozenie abnormalnych buniek..nechapem, ako jej mohli najst 1 bunku...

kvetinka75
26. jún 2023

@sisa_s možno sa kamarátka zle vyjadrila a myslela jedno malé ložisko.

simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskamicha
26. jún 2023

@almia nonormalne

almia
27. jún 2023

@miskamicha 👎🥴

miskamicha
27. jún 2023

@almia bez zaludka sa ziť da. ak by som ja mala rzhubne lozisko jednoznacne prec cely zaludok.

marfikchov
27. jún 2023

Môj ocino je tu s nami takmer 7 rokov bez žalúdka. Zo začiatku to bolo so stravou náročnejšie, pálenie záhy, niektoré veci vyradil, ale inak sa naje... Síce schudol na polovicu, ale je tu

simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisa_s
29. jún 2023

@simka000000 nevymyslas si tak trochu? V zivote by lekar mladej zene s ohranicenym tumorom, bez metastaz (cize jedno z prvych stadii, operovatelnych) nepovedal, ze jej ostava mesiac dva...

simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskamicha
29. jún 2023

@simka000000 ono z jedneho loziska nevies urovit definitivny zaver / dost zalezi na tom kam nádor zasahuje/ histologia sa urcuje bud z casti organu alebo celeho organu / definitivny zaver sa z gastroskopie neda spravit/ samozrejme je nutne doplnit aj ine zobrazovacie vysetrenia ako je stagingove CT. toto je v kompetencii gastroenterologa chirurga a onkologa.... drzim palce... bud tu pre kamosku!

simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskamicha
29. jún 2023

@simka000000 ja som z vychodu. BA nepoznam 🙂 verim ze bude. vsetko zalezi od toho ci kamoska ma nador zatial lokalizovany iba v zaludku alebo je aj mimo to znamena ci ma metastazy. bez zaludka sa ziť da... len to chxe vela trpezlivosti co aa tyka stravovania.

simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskamicha
3. júl 2023

@simka000000 staging popisuje kde je rakovina lokalizovana, teda kde sa nachadza. v podstate ide o stadium 2. definitivny vysledok bude po vybrati zaludka a lymfatickych uzlin - ci sa rakovina rozsirila aj tam.
bez zaludka za zit da, uvidi sa po operacii aka bude dalsia liecba. kolko ma rokov? fajci??? tucna??? maju nieco podobne v rodine?

simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskamicha
3. júl 2023

@simka000000 nie neznamena. lekar dopredu prognozu na 100% nevie ale eakovina traviaceho traktu a v mladom veku je agresivna. zalezi od operacneho nalezu a histologie. uz onkolog resp.radiacny onkolog rozhodne o dalsej liecbe. drzim palce a kamoske vela vela sil ..nech nestraca nadej

simka000000
autor
3. júl 2023

@miskamicha dakujeme ...😥 ......

simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskamicha
5. júl 2023

@simka000000 ked si vyguglis Her2 receptory tak si budes vediet o tom nieco nastudovat. curvatura minor je cast zaludka /male zakrivenie/ a to sievert III - nador sa nachadza 2-5 cm pod spojenim medzi zaludkom a pazerakom.

simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskamicha
6. júl 2023

@simka000000 som lekar ale nie brusny chirurg ani onkolog..samotna operacia je važny zasah do tela a aj to ju oslabi...nehovoriac o chemoterapii.nechapem preco tie 2 protichodne nazory ohladom operacie..odkial ste??? predpokladam.ze CT absolvovala. ma kamoska deti???

simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskamicha
6. júl 2023

@simka000000 nemam vsetky vysledky a podruhe nie som odbornik 🙂 mne sa tazko takto vyjadrovat.odporucam este raz konzultovat onkologa s kompletnou dokumentaciou. ak nema potvrdene MTS nikde v tele /tie sa mozu objavit sakozrejme kedykolvek/ moze si predlzit zivot aspon o par mesiacov 🙂