Rakovina prsníka s metastázami

15. dec 2023

Ahojte, príbuznej, ktorá sa lieči ba rakovinu prsníka, zistili metastazy na koži. Keďže ma už svoj vek (85), nevieme ako sa tie metastázy budú riešiť. Je na to nejaká liečba? Samozrejme čaká ich vyšetrenie,ale zisťujem skúsenosti. Poznali ste niekoho,kto mal metastázy na koži? Možno sú aj inde,to zatiaľ nebuďme,ale na koži sa to prejavuje ako hrce.

kiki68
16. dec 2023

Tak to je otazka na jej onkologa a nie na nas. Moznosti je dost a nevieme presne co ma a co je pre nu vhodne.

autor
16. dec 2023

@kiki68 jasné, tam už skôr asi niet pomoc...skôr ma zaujíma,aká môže byť ešte dĺžka života v takom stave...keďže ma bolesti a iné diagnózy...

martul
16. dec 2023

V 85 si neviem predstaviť ako by sa to riešilo. Chemo?! Vidím na mojej mame čo s ňou spravila jedna dávka, má 72. Rádioterapia? Spálenú kožu mala na celom hrudníku. Zvracanie, bolesti, ani neviem koľko transfuzii krvi, doplnková liečba, vitamíny, infúzie do žily..... neviem či chcete toto všetko absolvovať a či vám to vôbec budú odporúčať.

martul
16. dec 2023

Bude dostávať lieky od bolesti, možno rovno injekcie, morfium, mrzí ma to, ale toto dlho trvať nebude.

autor
16. dec 2023

@martul ožarovanie už má za sebou, na prsníku ma otvorenú ranu,aj tak dali ožarovanie,to zvládla, berie hormonálnu liečbu, objavili sa jej teraz hrce na na koži, dr povedala že to sú metastázy, ale to bola dr radiolog,urobili jej sono .Ale budúci týždeň majú ísť na onkológiu...tam sa jasné že popytaju ešte viac,ale zaujíma ma naozaj prognóza,keďže je to fakt ťažké pozerať takto na človeka v takom stave ako sa trápi a príbuzní x nim

autor
16. dec 2023

@martul vieš nechcem to tak blbo napísať...nechcem vyznieť ako bezcitna...ale naozaj vlastne iba smrt je vykúpením v takom stave

autor
16. dec 2023

@martul a mamina to zvládla?

kiki68
16. dec 2023

Prace pomoc tam je, oni davaju aj paliativne rozne lieky. Ale to oni presne vedia co s tym robit. Moj muz v tomto robi a ani on by sem nepisal bez komplet dokumentacie, ze co nasadit . Niekedy zalezi na agresivite toho, ze aj ked su metastazy, tak mozu lieky zabrat lepsie ako u niekoho kde je obrovska agresivita toho typu buniek

kiki68
16. dec 2023

Tak mali by nasadit lieky proti bolesti tiez a paliativne chemo

martul
16. dec 2023

Mamina žije, ale blíži sa ku koncu, skončili s liečbou nemá to účinok a význam.

autor
16. dec 2023

@martul ach,to mi je ľúto😥😥😥