Rakovina prostaty - čakanie 2 mesiace po magnetickej rezonancii

mimalv
21. dec 2021

Neviem ako to tu funguje ale mam otázku.... stretli ste sa niekto už s tým ze po biopsii prostaty kde bola zistená rakovina, mala nasledovať magnetická rezonancia s tým ze je najlepšie čakať 2 mesiace aby neboli skreslene výsledky? To ako fakt? Lebo ja tak viem ze pri rakovine ide o čas.... Ďakujem krásne za vaše odpovede

jana005
21. dec 2021

@mimalv pri rakovine ma už neprekvapí nič.
Keď nemáš peniaze a známosti,tak ťa lekári majú v riti.
Alebo musíš byť poriadne hnusná a drzá,možno vtedy sa dočkáš,že niečo s tebou budú robiť

mimalv
autor
22. dec 2021

@jana005 no mňa to prekvapuje lebo termín po biiopssi ma na 43 deň tak akože som riadne nasrata že nemá zmysel robiť kým neuplinulo 2 mesiace že to môže byť skreslene toto ma serie ci ozaj je to tak ci je to peckovina prvého zrna....

kacena4
22. dec 2021

nemam skusenosti s tymto ale inym tiez sme muselu cakat 3 mesiace na dalsie mri a az potom sa rozhodlo ci to rastie ako a ze treba operovat. drzim palceky. myslim ze dolezite je ci je benigna ci malig a forma

jana005
22. dec 2021

@mimalv u nás na Slovensku buď rada,že ste vôbec termín dostali.
Som síce teraz zatrpknuta a píše zo mňa hnev a zlosť, ale môj otec ani nedostal termín na CTčko po ožiaroch, vraj je zdravý. A zdravý človek pred týždňom zomrel.
Zisti si aj u iných lekárov,či je v pohode taký termín a ak nie,tak ich otravuj,lebo bez toho budú na teba kašľať

magdalenkad
22. dec 2021

@mimalv po správnosti po zlých výsledkoch ma pacient podstúpiť magnetickú rezonanciu, na ktorú sa dlho čaká, ale ak lekár chce, dá sa to aj obísť a konať hneď... Záleží aj od mesta, nakoľko u nás, momentálne funguje len jedno pracovisko, tak nestíhajú....

mimalv
autor
22. dec 2021

@jana005 bože veľmi je je to ľúto...úplne ta chápem ze sa hneváš

mimalv
autor
22. dec 2021

@magdalenkad otec dostal dosť ryChlo termín len lekár mi napísal ze po biopsii je dobre 2 mesiace čakať inak výsledok môže byť skreslený a toto ma zaujíma ci ozaj je to tak lebo nikto sa mi nevie z okolia vyjadriť...zato som skúsila toto fórum a ľudí čo si tým prešli

mimalv
autor
22. dec 2021

@kacena4 no ja som sa asi zle vyjadrila do kelu to už ten tlak robí že človek ani nevie co píše... Ešte raz a pomali... Mal biopsiu tam sa zistilo že rakovina a ma nasledovať MR ale ze po biopsii 2 mesiace čakať a potom ist na MR... Len nám sa zadarilo skôr... A teraz nevieme ci to teda posunúť ci co čakám ešte ako sa ten lekár vyjadrí ale toto cakanie je na prášky

mimalv
autor
22. dec 2021

@kacena4 Katka vieme si tu viacej písať prosím ta? Netuším ako to tu funguje este celé

kacena4
22. dec 2021

@mimalv kludne do ip

manzanillaa
22. dec 2021

@mimalv ak je moznost,skuste sa objednat na MR ako samoplatca. U nas v RK je klinika a tam sa da objednat,lebo v nemocnici su tiez dlhe cakacie lehoty. Drzim palce.

sono2
22. dec 2021

@mimalv mama rovnako. V lete nález na pľúcach, liečena, nepomohlo. Ďalej pomaly po 3 mesiacoch ct opäť pet ct na ktorý trebalo čakať 2 mesiace, to sa už vedelo, že to je riadny nádor na jar operácia. Chvála bohu stihnutá do covidu, šťastie že stačila operácia a netrebalo chemo nádor mal ani nie 2 cm
Takže áno určite je to normálne.
Počítam že mu dajú potom hormónu liečbu.
Tak niekedy nám príde neskutočne ale možno to tak fakt treba, vedia už čo je to za druh nádoru a 2 mesiace asi neublížia.
Prajem všetko dobré!

mimalv
autor
22. dec 2021

@sono2 ďakujem krásne áno volal nakoniec pan doktor že je nevyhnutné čakať aby sa to tam ozaj ukázalo ako ma po tej biopsii, ďakujem za vašu skúsenosť a prajem veľa zdravíčka mamke

sono2
22. dec 2021

@mimalv no super teším sa.
Ja tiež vždy hovorím že radšej sa ohlásiť ako sa zožierať tým, čo sme neurobili
A ďakujem mama je ok

zdena7327
22. sep 2023

@mimalv dobrý deň, práve prežívam zlé obdobie, tatinovi zistili tiež zhubný nádor na prostate. Robili mu biopsiu a tiež čaká na mri. Chcem aby to bolo čím skôr, aby sme vedeli v akom štádiu sa to nachádza. Vôbec netušíme čo a ako robiť. Naozaj je také dôležité čakať na mri aspoň 2 mesiace aby boli správne výsledky? Asi ako každý, kto prežíva tieto stavy by chcel čo najskôr začať s liečbou. Hrozne sa bojíme. Ďakujem za odpoveď

kvetinka75
22. sep 2023

@mimalv áno, kamarátkin otec tiež absolvoval a musel mať nejaké časové rozostupy medzi vyšetreniami.

zienky
25. jan 2024

Tiež manžel bol na biopsii prostaty a kontrola o 1 mesiac. Potom mu povedia výsledok. Mám z toho tiež nervy ze sa musí čakať. Aby nebolo neskoro. Je raky postup správny. Ďakujem.