Rakovina pankreasu - sono vyšetrenie

6. okt 2024

Chcela by som spýtať, keď pôjdem ako samoplatca na sono vyšetrenie vnútorných orgánov zistila by sa rakovina pankreasu?Nie som hypochonder 38 r sused mi zomrel na túto strašnú chorobu a uvažujem, že si dám prezrieť brušne orgány.Zial, u neho sa to zistilo až v terminálom štádiu a tých 40 eur za sono s radosťou zaplatím.Ci bolo by treba, až CT vyšetrenie?

deti95060810
6. okt 2024

rakovinu zo sona? tak to už bude ozaj asi posledné štádium keď to uvidia na sone

stellarstar
6. okt 2024

Sono nie, viac mrt či ct. A musíš mat aj príznaky

ovaaa
6. okt 2024

Otcovi zistili zo sona, ale bolo už neskoro. Potom bol ešte na CT a potvrdili sa 4 aktívne nádory., vydržal nám 2 mesiace, rýchlo to išlo, potom, keď ho otvorili. Máš nejaké príznaky?

autor
6. okt 2024

Nemyslím si...veď nádor rastie a v 90% neboli, boli, až keď je neskoro a je neoperovatelny.Tak inak existuje nejaká iná možnosť ako zistiť či je všetko v poriadku?Krv na onkomarkery?
@ovaaa nie, nemám.Mne ide naozaj len o prevenciu či sa dá takej strašnej dg vyhnúť a či vie človek niečo spraviť, aby vedel, že je v poriadku.

marhulka13
6. okt 2024

Podľa mňa sa tomu vyhnúť nedá, rakovina pankreasu sa pokiaľ viem ani nejak liečiť nedá.

kk77
6. okt 2024

Na sono uz vidiet ked je zle, svokra tak mala a do 2 mesiacov zomrela. Lepsie je CT alebo MR. Z krvi to tiez tusim nejde. V januari bola na sono a nic nemala, v lete uz bolo vidiet aj na sono a bohuzial mala aj metastazy.

pralinka25
6. okt 2024

takto to nefunguje. ale tuto je celkom dobry clanok skus precitat a dozvies sa aj to ze prevntivne skriningove vysetrenia zatial nie su spolahlive. https://www.nierakovine.sk/karcinom-pankreasu/d...

lubossi
6. okt 2024

Sono v pohode objaví polypy aj ďalšie nefyziologicke objekty. Ale len na niektorých orgánoch. V črevách žalúdku, a plucach nie, to sa rieši inak. Pankreas, pecen, žlčník, štítna žľaza, ženské /mužské organy a močový mechúr v pohode. Daj si za stovku ako samoplatca spraviť celotelove sono, alebo môžeš za 3-4 stovky ísť na rozšírenú prevenciu

mimixxxx
6. okt 2024

@lubossi ty si riadne mimo. Vidieť ze so sonom vôbec nepracujes.

dadadada1
6. okt 2024

Na sono sa zbadá už len keď je neskoro

ovaaa
6. okt 2024

Myslím, že by bolo dobré zavolať svojej lekárke a ona ti dá priamo odpovede na tvoje otázky a potom sa zariadiš. Našla som však tento článok a je to taký tichý zabijak a obávam sa, že také jednoduché ako sme zvyknutý, že len z krvi to nejde. Máš to priamo v článku. https://www.nierakovine.sk/karcinom-pankreasu/d...

stanulienkat
6. okt 2024

@mimixxxx vobec nie je
@lubossi riadne mimo.
Inak neviem, ci nie opakovana tema. Obcas sem pise baba, co sa uz asi pol roka boji rakoviny pankreasu-bezdovodne.

lulu2014
Autor odpoveď zmazal
Zobraz