Rakovina kože - príznaky

22. sep 2024

Ahojte, je tu niekto komu zistili rakovinu kože? Mali ste nejaké príznaky okrem kožných prejavov? Ďakujem

stellarstar
22. sep 2024

Moja mama mala teraz, okrem toho že jej moc rýchlo rástol ten kožný výrastok iné príznaky nemala

autor
22. sep 2024

Nemám ešte po zákroku ale že to vyzerá ako rakovina… 3.10 mám chirurgiu a dovtedy asi umriem od strachu
Maly ste niekto niečo podobne a bolo to v poriadku? Užívam aj paretin antidepresivum od kedy mám pocit že začali tie znamienka rast.

stellarstar
22. sep 2024

Nedobre foto ale to musí fakt dr pozrieť, kv AD znamienka nenarastú, mám ich tiež pár a vždy si nechám skontrolovať u dr

stellarstar
22. sep 2024

Keď to malé hnedé na hornej foto uz dávnejšie máš a nerastie tak to bude asi neškodné znamienko. Mojej mame to rástlo rychlo a keď jej to vybrali narástlo ešte raz a rýchlejšie

autor
22. sep 2024

@stellarstar práveže to mám dlhšie a vedľa neho mám nové ale pozerala na toto a vravela že rakovina a potom kadejaké výrastky ako na druhej foto to mám nové vždy niekde inde, stehná, nohy, ruky

autor
22. sep 2024

@stellarstar toto za uchom je to čo mám dlhšie a vyššie nad ním je nové ktoré mám zhruba od kedy beriem ad

stellarstar
22. sep 2024

Ale narástlo ti to v priebehu krátkej doby? Mojej mame za mesiac z priemeru 0,5 cm narástlo na 5 cm. Na to aby zistila ci je to rakovina musí vyrezat a poslať na hysto. To isté aj mame robili. Dr sa na nu pozrel ale bez hysto jej nepovedal nič

stellarstar
22. sep 2024

Pozri ja mam ruku plnú takými. Ja by počkala co bude výsledok po hystologii

laurita285
22. sep 2024

Znamienko je dosť malé, nestresuj.

autor
22. sep 2024

@laurita285 vravela že sa obava lebo ja červene okolo zo spodu, ďakujem až som kludnejsia
Fakt ani nespím posledný týždeň

stellarstar
22. sep 2024

Ešte počkaj, spať nebudeš keď budeš čakať na hysto. Najhoršie obdobie

martinkatinka
22. sep 2024

Najskor si pockaj na vysledky histologie. Ziaden doktor ti bez toho nemoze povedat, ze je to rakovina.

1andrea111
22. sep 2024

Kto to vravel? Bola si na koznej ambulancii?

luccija
22. sep 2024

Nerob paniku dopredu.Ja som išla ku kožnej so znamienkom, ktoré začalo prudko rast, svrbelo aj tvar málo zvláštny bolo to niečo neškodné, ale odporučila mi vyrezať pre mňa nevinne malé čierne znamienka, že tie bývajú nebezpečné.Klud....

autor
22. sep 2024

@martinkatinka áno áno som si ista len má nastražili kozna strašne a ja som fakt mimo z toho, mám 25 a 3 ročného syna, v rodine nič take nemáme

autor
22. sep 2024

@1andrea111 áno surovo že “no to vyzerá ako melanómu” ja len šok úplne som išla s plačom domov

1andrea111
22. sep 2024

Nechcela si skúsiť ešte inú kožnú ambulanciu, nejakú dobrú súkromnú. Čo povedia?

autor
22. sep 2024

@1andrea111 tam som práveže platila 15€ za vyšetrenie som myslela že bude fajn ale asi áno asi pôjdem

martinkatinka
22. sep 2024

A dobre si rozumela? Navrhla ti to odstranit a skontrolovat? Ci aky dalsi postup zvolula?

autor
22. sep 2024

@martinkatinka povedala že to vyzerá ako Milanom a mám si to dať odrstranit a majú to poslať na histologiu

stellarstar
22. sep 2024

Dúfam že si nebola v GA u kožnej 🙈
Ešte raz teraz nestresuj z pohľadu bez vyš a histologie dr nemôže povedať či je to melanom alebo sarkom. Nechaj to vyrezať a počkaj na výsledky histo.

martinkatinka
22. sep 2024

Tak si to daj odstranit a pockaj na vysledky.

autor
22. sep 2024

@stellarstar Prešov

smajliica
22. sep 2024

Kľud, aj ak to je melanóm, väčšina ľudí (tuším nad 99%) si to dá odstrániť a prežijú úplne bez újmy ak nemajú ešte matastázy. Väčšinou to trvá veľmi dlho kým sa vytvoria metastázy (niekoľko rokov). Držím palce nech to nič nie je ale aj ak to je rakovina, s najväčšou pravdepodobnosťou budeš v poriadku 😊