Rakovina kože - ožarovania

mirka172
3. jún 2022

Dobrý deň chcem sa vás opýtať či je tu niekto kto podstúpil ožarovanie v Ba či sa mu po ožarovaní polepšilo a ako to celé prebiehalo 🙏? ďakujem

denisssa1
3. jún 2022

@mirka172
Máš rakovinu koze?

mirka172
autor
3. jún 2022

@denisssa1 nie ja môj otec

denisssa1
3. jún 2022

@mirka172
Ahoj. To mi je ľúto. Je prosím Ta pravda, čo sa píše? Ma Tvoj otec svetlu pokožku? A dostal to na mieste, ktoré bolo najviac vystavované slnku? Preto sa pýtam, lebo ja mam svetlu pleť a veľakrát som sa spálila, a posledne roky bývam dlho na slnku kvôli D vitamínu. Mam k tomu veľmi veľa znamienok. Muž mi hovorieva, že dostanem rakovinu z toho opaľovania a aj mi to párkrát napadlo. Ináč, vraj je veľmi zdravé infračervene svetlo, ktoré je asi 2 hod. po východe slnka a 2 hod. pred západom. Aj som párkrát chodievala po východe slnka von, ale nedarilo sa mi, tak som si kúpila infrapanel. Neviem ti poradiť k tvojej otázke.

savanna
3. jún 2022

@denisssa1 ano, je to pravda, ze clovek s bledou pokozkou, ktory sa nadmerne vystavuje slnku, ma zvysenu pravdepodobnost rakoviny koze. Napr. v Australii maju velmi vysoky vyskyt, pretoze su vystaveni vysokym davkam slnec. ziarenia a su bledi. Ked chces vitamin D, mozes si dat tabletky. Okrem nepeknych znamienok, pigmentovych skvrn a hlbokych vrasok s zarabas aj na omnoho horsie problemy. Na tvojom mieste by som s tym ihned prestala.

denisssa1
5. jún 2022

@savanna
Niekedy to nie je také jednoduché. Mam ochorenie zaludka, že nemôžem žiadne lieky a vitamíny uzivat. Jedine ten zo slnka cez kožu. Ale slnko milujem, tak preto bývam na ňom často ako sa mi dá. Preto tie otázky, či je ozaj pravda, čo píšu, keďže veľakrát je to inak ako sa píše....

mell27
5. jún 2022

@denisssa1 hlavne sa nezabudnúť natrieť opaľovakom, ak si svetlejšia tak kľudne aj 50 SPF a nielen keď je horúco, ale stále. UV žiarenie prechádza aj cez mraky.... Celosvetovo rapídne stúpa výskyt rakoviny kože a veľa typov, žiaľ nekončí vyliečením. Aj mne minulý rok vyberali nádor na tvári, našťastie sa nakoniec ukázal ako nezhubný, aj keď to tak nevyzeralo. ...

mell27
5. jún 2022

@mirka172 ťažko povedať, závisí od typu a štádia... Veľa síl 🍀💪

mirka172
autor
6. jún 2022

@denisssa1 ďakujem áno aj ja som čítala že skôr to dostanú bledý ako tmavý ale napríklad otec je tmavy a má ju sami nevieme s čoho lebo v živote nebol vystavený veľkému slnku ani nebol nikdy pri mori a má ju žiaľ si myslím že to nieje tým na akom slnku ale akú máte imunitu a pigment

mirka172
autor
6. jún 2022

@mell27 ďakujem

denisssa1
7. jún 2022

@mirka172
A aku hodnotu D vitamínu ma otec? Robili mu test? Uz aj keď človek dostane take ochorenie, je dôležité mať vysoké D-cko v krvi kvôli imunite. Ja som si minulý rok bola dat 2x spraviť test a raz hematolog. Nie je to také jednoduché s tým D-kom. Bud treba vysoké dávky brat, alebo sa pred opaľovaním nastriekat magnéziom. Mne sa zdvihla hladina až po nanášani magnézia na kožu. Lebo ak má človek malo magnézia v tele, ani opaľovanie mu nepomôže.