Rakovina kože - malígny melanóm

deniii88
24. feb 2022

Ahojte je tu niekto z Vás kto mi vie hocičo poradiť alebo napísat niečo o tejto rakovine...Liečba a tak? Vlastne skusenosti alebo skusenosti známych...Ďakujem za každu odpoveď...🍀🙏💪

marcellka32
24. feb 2022

A lekári povedali čo?

deniii88
autor
24. feb 2022

@marcellka32
Ono sa to začalo obycajnym odstranenim znamienka na ruke z co vysledky prišli ako zhubny nádor...a že to treba znovu zoperovať hlbšie a viac do krajov pre istotu a nič viac dali termin na ďalšiu operáciu.... čitala som toho už vela o tejto diagnoze...ale chcela by som komunikovať s niekym z bližšimi skúsenosťami😔😔😔

oli18
24. feb 2022

Moje dve zname, starsie panie, si dali odstranit znamienka. Boli zhubne. Od vtedy preslo par rokov, nic sa neprejavilo. Su v poriadku, nechodili na ziadne kontroly.

luccija
24. feb 2022

@deniii88 radšej sa zbytočne neplas, nečítaj počkaj na OP a držím palce

deniii88
autor
24. feb 2022

@luccija
Neplašim sa len sa informujem pre istotu..pretože internet píše len to zlé.... ďakujem

deniii88
autor
24. feb 2022

@oli18
No verím v to že aj u nás to takto dopadne🙏💪🍀

luccija
24. feb 2022

@deniii88 veď preto....neplas sa.Brali Ti krv?môj svokor mal škaredé znamienko vyšší vek tiež histol zlá vyrezali a je v poriadku roky

chyla95
24. feb 2022

@deniii88 môžem sa spýtať,prečo ste si ho dali odstrániť? Mali ste s ním problém? Pýtam sa preto,že mne vyrezali znamienko v pondelok a teraz čakám na histológiu a veľmi sa bojím.

deniii88
autor
24. feb 2022

@chyla95
Jedná sa o moju mladšiu sestru...a dala si ho preč lebo bolo sfarbene do tmabohneda a bolo už dost veľké.....

chyla95
24. feb 2022

@deniii88 a mala to znamienko od detstva? Alebo bolo “nové” ?
Drzim palce aby bola sestra v poriadku ✊🏼✊🏼

deniii88
autor
24. feb 2022

@chyla95
Áno mala ho od detstva....Ďakujem...🙏🍀💪

kittykat22
24. feb 2022

@deniii88 a mas urcite maligny? nemas nodularny? mas nejaku spravu?

kittykat22
24. feb 2022

@deniii88 kamarat mal maligny 20r spat po navrate z Australie a dostal obrez, nejaku lahku chemo a beha ako srna 🙂 nic mu nie je.

deniii88
autor
24. feb 2022

@kittykat22
Diagnoza je C43.6 je to maligny melanóm bohužiaľ 😔

kittykat22
24. feb 2022

@deniii88 maligny je v pohode 🙂 lepsie ako nodularny. Nic sa neboj. Teraz sa spravi razantna recesia a potom budes chodit na kontroly. Dostanes nejake slabe chemo injekcie a mozno biologicku liecbu preventivne a budes fit.

majusky
24. feb 2022

Mamina mala minuly rok zluu histoloogiu...zoperovali ju este raz-hlbsie a vybrali vseetko okolo znamienka plus lymfaticke uzliny v bliizkosti...Klopklop nastastie vybrali vsetko zhubnee a teraz okrem kraateru na nohe je v pohodke. Maa dobree vysledky. Chodii na kontroly a nesmie byt na slnku. Siice do konca zivota bude mat obviazanu dieru v nohe ale my sa tesiime,ze je teraz zdrava 🙂 a chodiii 🙂 hlaavku hore 🙂

kikikacka
1. apr 2022

@deniii88 minuli mesiac som mala,nasledne vyzerali hlbsie sirsie a podla toho aj zistia v akom stadiu to mate, pokial to mate len povrchovo vcas vyrezany tak len 2krat doroka budete chodit na kozne

patka182
15. jún 2022

@deniii88 ja som objednaná na vyšetrenie znamienok a tiež sa mi jedno nepáči. Mám veľa znamienok a toto neviem či tam bolo od narodenia no mam ho dlho a až teraz som si všimla že je akési zvláštne čierne a akoby šupinaté no mam trochu strach

ninusqa_25
3. júl 2022

Moja babka ho mala na čele. Vyrezali ho a to bolo všetko. Odvtedy prešlo x rokov a babka v pohode funguje. Ja mam teraz jedno veľmi divné na ramene. Idem s ním tiež a mám strach

simik19
10. júl 2022

@patka182 dobry den, ako ste dopadla s týmto znamienkom?

patka182
12. júl 2022

@simik19 tak nakoniec s týmto nieje až taky problém to tmavé že dejú sa vňom zmeny tak musí von. To na prsníku je v kľude že to nemusím teda riešiť ale na chrbte mi našla znamienko o ktorom som ani nevedela mi iba tým kukatkom ohodnotila že melanom musí ísť von kým nieje neskoro že sa mám ešte teraz objednať k chirurgovi aby mi ho odstránil. Že po histologií zistíme v akom štádiu a aký druh to mám a že sa dohodneme na následnej liečbe

ivula33
14. okt 2022

Ahojte je tu niekto kto ma túto diagnózu? Chcem sa niečo opýtať.

kalianka
14. apr 2023

@patka182 ako si dopadla

kalianka
14. apr 2023

@deniii88 ahoj, ako si na tom so znamienkom? ja som bola dnes u dr s takym malym a ze rychlo von, ze je dysplasticke, som uplne hotova

ina333
14. apr 2023

@ivula33 Ahoj. Mám rakovinu kože, liečim sa...čo by si chcela vedieť?

ina333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kalianka
14. apr 2023

@ina333 v akom štádiu ti to zistili a vlastne ako si na to prišla, mala si dáke nepekne znamienko?

chlpana
14. apr 2023

@deniii88 rakovina koze moze mat rozne typy. Ty sa pytas na mm. maligny melanom je zla forma rakoviny pretože nema lymfatické uzliny do ktorých by sa zachytil a rýchlo metastazuje do kosti, mozgu atď... priebeh byva rýchly liečba nedostacujuca. Tot v skratke. Ale este sa nic nepotvrdilo tak zbytočne nepanikar prosim. Držím palce nech to nie je to najhorsie

ina333
14. apr 2023

@kalianka pred 8 rokmi som mala malé ploché znamienko, kt. Vybrali a bol to melanom breslow 0.3 . Potom som ďalej štastne žila a bola zdravá. Chodila som na kontroly, kde náhodou na RTG pľúc mi už našli 8mm nodular, nejakú guličku. Po jej odstránení mi už začalo byť zlé. A po pátraní a vyšetreniach zistili, že už som v 4. Štádiu rakoviny...metastazovalo mi do pľúc, do pečene, sleziny a 🧠

kalianka
14. apr 2023

@ina333 to ma mrzi verim, ze sa s tym stale da nieco robit