Rakovina kože

miriam7979
15. dec 2022

Ahoojte chcem sa spýtať neviete niekto alebo nestretol sa stym niekto u blizkych( neviem sa to nikde docitat)
Mam otca ma 82 rokou ciperny je vsetko nic mu neni takto ale pred polrokom mu zistili rakovinu koze melanom :( na cele zo stareckeho flaku co mal mu to zislo...on sa rozhodol ze to riesit nebude a liecit to nebude ze sa neda viac znicit chemoterapiami atd...ze uz ma dost rokov ze kolko dožije tolko dožije zatial nema ziadne priznaky aspon dufam ...teraz mal chripku co on nezvykne byt chory ale ochorel ale tak teraz vsetxi su chory :( dostal antb a tak ale uz ich dobral a stale sa stazuje ze je slaby a nechuti mu jest,kazdy den bicykloval a ze dnes ani nevladal tolko ist na bicykli...chcem sa opytat myslite si ze to ma este po chripke je slabý alebo mu zacinaju priznaky rakoviny prve 😦alebo poprípade ako to dalej ide ta rakovina vieme ze do hlavy a potom do tela ale ze co ako lebp vobec nevieme nic 😔 dakujem

nique
15. dec 2022

@miriam7979 žiaľ mala som. A nebude to ľahké čítanie. Je to veľmi agresívna choroba. Zomrel mi strýko, keď mal 50r. Zapálene znamienko mal asi rok. Keď išiel ku kožnej, bolo už neskoro. Ale bol bez metastáz. Po prvej chemoterapií bol 1/2r úplne v poriadku. Potom prišli metastázy do celého tela. Zomrel o pár mesiacov. Od prvej diagnostiky po smrť prebehlo len 13 mesiacov. Zomrel doma, lebo už vedeli, že je koniec. Tak ho teta zobrala z nemocnice.
Držte sa!

refly
15. dec 2022

Melanom je sialene rychla a agresivna rakovina. Staci len 6 tyzdnov aby sa mu to krvou roznieslo po celom tele.
82 rokov je pekny vek, ak to uz nechce riesit, tak to chapem, ale... Tak, roznodol sa to urychlit.

marcellka32
15. dec 2022

Rakovina kože je veľmi zlá, a ak sa objaví dá sa s ňou bojovať, ale hlavne existuje prevencia a tou je spf50 krém celoročne, neopalovat sa, žiaľ mali sme v rodine

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajawka
15. dec 2022

@miriam7979 moja mama mala rakovinu kože - zo znamienka. Metastazovalo sa na najbližšiu lymfaticku uzlinu, ktorú jej vybrali, ale nastala recidíva. Potom to už lymfatickým systémom islo do celého tela. Bolo to zle, ani von nechcela chodiť, potom ani nevládala, depresie, bolesti..do roka zomrela.

vevapeto
15. dec 2022

@miriam7979 v jeho krásnom veku by som už asi ani ja nič neriešila. Ta cesta je veľmi bolestivá a vyčerpávajúca a vo veľa prípadov aj zbytočná. Dokonca možno sa dožije viac keď to nechá tak akoby si mal nechať do toho vŕtať. Keby bol mladší tak určite by som sa podujala na liečbu, hoci u mojej známej (40r) bola cela ta tortúra zbytočná 😒
To že momentalne nevládze na bicykel by som pripisovala asi chrípke, nech veľa oddychuje.

camilla_1
15. dec 2022

@deadlylucy
Dobrý deň,zaujala ma u vás veta že alternatívna medicína ...
Viete poradiť ?? Mám mamu je onko pacient v hrobom čreve má nádor

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simisi
16. dec 2022

@camilla_1 nechcem sa vam do toho veľmi miesat, neviem v akom stadiu to ma vaša mamina,ale s tou alternativou opatrne,mne na tuto rakovinu zomrel ocko

drzaopica
16. dec 2022

@miriam7979 to bude skôr po chrípke oslabený