Rakovina hrubého čreva

6. aug 2024

Na gastre som kedysi bola ale na gastroskopii len. Ale ide o to že má veľmi často naduva skoro nonstop občas mám takú tmavú tvrdú stolici občas skôr také preháňania s hlienom, niekedy pocit neuplneho vyprazdnenia. Bolesť brucha dole bolesť chrbta samozrejme všetko sedí na rakovinu hrubého čreva...kmkedysi ale pred rokmi mi robili test na ok bol negat. Mám divertikulozu a laktozovu intoleranciu mám 30 a bojím sa rakoviny hrubého čreva babka vraj niečo také mala za mlada ona síce ešte žije ale bojím sa...tá divertikuloza nemôže prejsť do rakoviny? Keď už má aj chrbát boli tak neviem

autor
6. aug 2024

Plus niekedy neviem či má tak dole boli chrbát alebo mám pocit neuplneho vyprazdnenia bolestivého neviem

markusrasford
6. aug 2024

Véd treba ísť na vyšetrenie.

autor
6. aug 2024

@markusrasford to určite nechcem 10 rokov som sa prenajala ísť na gastroskopiu

suzy2508
6. aug 2024

Tak a čo čakáš, že ti z vešteckej gule tu povedia, že ju nemáš? Choď na vyšetrenie, inak ako bez kolonoskopie ti nikto nevie povedať.

janajanajana
6. aug 2024

Takmer totožne priznaky ako u mna, plus u mna byvali aj velmi silne krce spojene so zapchou, testy na okultne krvacanie stale boli OK, napriek tomu som ziadala kolonoskopiu, ktora nic nenasla. Diagnoza - syndrom drazdiveho creva, nasadene lieky mi velmi pomohli + ked mam "aktivnu" fazu IBS, dam si setrnu dietu (vylucit vsetko co moze naduvat, drazdit crevo, u mna aj cukor, sladke sposobuje tieto problemy). Skus si kupit testy na skryte krvacanie, prip.na gastro. Ja som sa tak uplne zbytocne trapila niekolko rokov a psychika to len zhorsovala.

simsalabim
6. aug 2024

Pisala si tusim minuly tyzden… bez kolonoskopie ti nikto nic neurci a nic nove ti nikto neporadi.

autor
6. aug 2024

@janajanajana tie testy na Okultne krvácanie sú spoľahlivé? Ja sa bojím že mi odhalia krv a že sa potom zbláznim od strachu

autor
6. aug 2024

@simsalabim určite nepôjdem na kolonoskopiu ...sono brucha som mala vždy dobre zachytené črevné kľučky pri MR pankreasu bez zjavnej patológie viem že črevo je dlhé

autor
6. aug 2024

Teraz rozmýšľam ja mám pocit že som si ten test už robila rok dozadu alebo dva neviem presne ale niečo sa mi marí ten na Okultne krvácanie a vtedy bol negat

markusrasford
6. aug 2024

Véd sa to už robí v narkóze zaplatíš si 15 e dostaneš inekciu a nebudeš nič cítiť

autor
6. aug 2024

@markusrasford u nás nie aj gastroskopiu mi robil aj bez omrtvenia hrdla

vsetkounas
6. aug 2024

Nepíšeš čo si skúšala ,skúšala si nejaké probiotiká možno stačí nasadiť probiotiká akú máš stravu prácu veľa robí aj zdravá strava či pohyb hlavne keď je sedavé zamestnanie .

janajanajana
6. aug 2024

Uvadza sa vysoka spolahlivost, ale zas problem ti to nevyriesi. Zbytocne sa stresujes, bola som na tom podobne, urobila som test, ukludnila som sa a o mesiac znova bolesti a tak dokola. Objednaj sa na gastro, odkladanie nic nevyriesi.

markusrasford
6. aug 2024

No ved to nemusí byť u vás. Dnes z Košíc chodia do Blavy do Nemocnice Bory a nie do susedného okresu

autor
6. aug 2024

@janajanajana bola som na gastre zas s tým že ma naduva má asi nevezme keď ani nedodržuje laktozovu dietu

miskaska
6. aug 2024

A čo si tu chceš vydiskutovat? Ako ti majú zistiť, či máš rakovinu? Ako ti môžu pomocou sona odobrať vzorku z hrubého čreva, ak tam máš nejaké nálezy? Nezostáva ti nič iné, iba "čakať na smrť", keď odmietas vyšetrenie.

simsalabim
6. aug 2024

@markusrasford suhlasim, sa sa ist na vysetrenie inde. Analgosedacia stoji cca 20€. A myslim, ze je bezna uz takmer v kazdej gastroambulancii.
A a nonym - preco nedodrzujes bezlaktozovu dietu? Aky mas na to dovod - dnes, ked mas kopec alternativ?

janajanajana
6. aug 2024

Ak opises priznaky, mali by urobit kolonoskopiu..ak to nie je len naduvanie ale striedanie zapchy a hnacky..

autor
6. aug 2024

@simsalabim financie sú dosť problém...každá taká potravina je dvakrát tak drahá

autor
6. aug 2024

@janajanajana no to nemám pravidelné striedanie hnačky a zápchy možno som to zvelicila bolo pár dní kedy som mala tuhú tmavú stolicu potom má zas prehnalo ale nie je to nonstop nechudnem.skor peiberam

autor
6. aug 2024

@janajanajana viac ma trápi to nadúvanie nonstop

simsalabim
6. aug 2024

Tie potraviny su drahsie, ale ak to mas jest iba ty a nie cela rodina, je to ok. Praskove sojove mlieko ti vydrzi dlho, tvaroh stoji 1.49 v Tescu ci Kauflande… da sa to. Pripadne si kup Laktazan - len si musis skusit, ake mnozstvo enzymu ti treba. Mne vela, pouzivam Laktosolv a niekedy si musim dat az 2tbl.

Tvoje priznaky moze spodobovat x chorob traviacej sustavy. Bez vysetrenia sa nepohnes. Pytala si sa vobec na analgosedaciu? Non stop naduvanie mne robilo SIBO.

rommie
6. aug 2024

Keby boli spoľahlivé ine vyšetrenia tak kolonoskopiu nerobia nikomu nikdy. Ved si daj oblbovak, zvladnes to ako mnohi ini a budeš mat pokoj na dusi, ak naaahodou nejaký problém mas, je lepšie ho riešiť včas. Kľudne vycestuj kvôli tomu, nájdi si lekara, ktorý je ľudský, dobre hodnotený pacientmi. Ci je lepšie mať problémy a strach o život, ako prekonať chvilkovu bolesť a nepríjemné pocity?

miskaska
6. aug 2024

Ja mam diagnostikovanú celiakiu. Bezlepkovú diétu dodržiavam. Laktoza mi problém nerobí a aj tak ma nafukovalo. Gastro mala podozrenie na SIBO. Nakoniec to vyzerá tak, že mi robí problém zelenina. Asi mi nevie stráviť vlákninu. Fajn sú tieto lieky: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/gen...

A pomaha mi nejesť zeleninu v práci, až doma v kľude, kde si môžem prdnut. 😆

autor
6. aug 2024

@rommie ale kvôli naduvaniu kolonoskopiu?

simsalabim
6. aug 2024

A preco nie kolonoskopiu?

ivik4
6. aug 2024

Kolko diskusii sem este zalozis aby si sa utvrdila v tom ze na ziadne vysetrenie nepojdes a si nezodpovedna ?

rommie
6. aug 2024

No tak keď máš príznaky, ktoré na to sedia, aj históriu v rodine, nie je lepšie rovno to najväčšie zlo vylúčiť a mat pokoj? Ja nechápem ze radšej budeš žiť v strachu a pýtať sa na MK. Môj otec chodí preventívne kvôli veku. Zvládneš to 😘

autor
6. aug 2024

@simsalabim
@ivik4
@rommie ja nemám ani 30 a jediný môj relevantný príznak sú plynatosť...to si kvôli tomu mám pýtať kolono?

3009
6. aug 2024

Ty si tu písala pred pár dňami a mala si tu veľa rád, ale ti si stále točíš svoje o rakovine hrubého čreva. Ty choď za psychiatrom!!!!