Rakovina hrubého čreva

4. aug 2024

Baby môže sa stať že nemám žiadne príznaky a mám rakovinu hrubého čreva však :( holieva ma brucho občas tak riadne niekedy ma vie prehnať niekedy zas zapekať ale mám divertikulozu a laktózu vôbec nesmiem a nedodržuje veru diétu. V poslednej dobe mám ale bolesti v panve dosť (aj keď mám aj nejaké problémy s platnickami ale teraz je to iné). Ja už sa bojím aká je pravdepodobnosť že nemám ani 30 a mám rakovinu hrubého čreva :(? Krv v stolici som nepostrehli na gastre som bola minulý rok ale to bola gastroskopia. Sono brucha som mala rok alebo dva dozadu ale tam nemusí byť nič vidieť krvný obraz mávam väčšinou dobrý niekedy zvýšené leukocyty. Ja sa bojím že umieram a prídu na to neskoro po doktorovi behať nemôžem za jedno moja obvodná len predpíše lieky od bolesti a nerieši za druhé nemôžem vymeskavat z práce. Aká je pravdepodobnosť že mám rakovinu čreva v mojom veku v dnešnej dobe asi aj dosť či. Aké máte skúsenosti v okoli

danielahamar
4. aug 2024

Podľa mňa máte abkm a keďže nedodržujete ani laktózu, tak sa nedivte, možno skôr máte zápal v creve

ivik4
4. aug 2024

Boze prestan
Keby si mala tie hrozne priznaky ako my s ulceroznou kolitidou, by si sa zosypala . Nech sa paci chod na kolonoskopiu.
Rakovina hrubeho creva je skor vo vyssom veku
Mala som x debat s mojim doktorom kt. Si so mnou preskakal toho uz strasne vela

nikoleta999
4. aug 2024

Vieš, že máš nejaký zdravotný problém a nedodržuješ dietu, tak čo sa čuduješ, že máš bolesti ? Ako viac Ti má dávať telo signály, že mu niečo nerobí dobre ??

bublinka1426
4. aug 2024

chod na genetiku.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivik4
4. aug 2024

@taynee a ? Ja nevravim ze rakovinu mat nemoze, polyp som mala inak aj ja tiez ,ked uz.
Pytala sa, odpovedam co sa bezne rozpravam s mojim doktorom

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina7070
4. aug 2024

zasa dalsia tema fakt v dobrom liec myslenie u oddbornika lebo s tymto nastavenim zit neni nic moc

ivik4
4. aug 2024

Mimochodom co tak radsej dodrziavat stravu miesto panikarenia ? Samozrejme este sa objednat na vysetrenia

simsalabim
4. aug 2024

Dodrzuj dietu a celkove stravu pri divertikultiide niekolko mesiacov a potom uvidis.
Ja mam laktozovu intoleranciu a ak zjem daco, co nemam, je mi hned jasne, z coho mi je zle.

autor
4. aug 2024

@taynee polypy by videli na sone brucha nie? A nenarastie asi zo dňa na deň či?

kulumulu123
4. aug 2024

Ak mas taketo intolerancie tak skor alebo neskor si koledujes o tu rakovinu ak kasles na to aby si dodrziavala dietu ktoru mas... Toto je ale cisto iba v tvojej rezii aby si si na to davala pozor nikto iny nebude ak ty na to kasles...
Zmen ibvodbu a daj si urobid konoskopiu tam ti povedia presne my to krystalovu gulu ozaj nemame 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

simsalabim
4. aug 2024

Polypy creva sa diagnostikuju aj odstranuju pri kolonoskopii.

autor
4. aug 2024

Len mňa boli panva hrozne vzadu chrbát ťahá sa mi to do nohy trochu alebo do zadku na jednej strane preto už uvažujem nad tým roky nemám deň bez bolesti ale toto je zas iná bolesť ako by ma tam niečo ťahalo bolelo ma to tak pred pôrodom keď mi tam malý tlačil logicky si preto už myslím na nádor

autor
4. aug 2024

@simsalabim mojej mame lebo našli na sone

autor
4. aug 2024

@kulumulu123 uf kolonoskopiu nie :( pri CT krížov mohli vidieť aj čreva?

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. aug 2024

@taynee no asi nie len pri kolonoskopii keď máme povedali na sone brucha že má polypy

autor
4. aug 2024

Každopádne keby je to hrubé črevo asi by som chudla a mala krv v stolici a bolesti skôr brucha či?

deti95060810
4. aug 2024

ako je pravdep. že máš rakovinu hr. čreva? nízka
zato vysoká pravd. že potrebuješ vyšetrenie u psychiatra... keď sa budeš takto užierať a navrávať si čo všetko máš tak to bude na prášky... prepáč, ale už sa s tebou asi inak nedá.
ak nie si spokojná s jedným lekáárom - skús iného.

deti95060810
4. aug 2024

môj blízky príbuzný mal rakovinu hr. čreva... aj vo vysokom veku sa z toho dostal .... medicína v tomto ide dopredu.
mal problémy s hnačkami, vetrami - nepríjemné zvukové efekty, bolesti ani nemal, zato krv v stolici a to ho pritlačilo aby išiel k lekárovi... okamžite do 2 týžd. nasledovala operácia , a potom 3/4 roka chemoter.

kiki68
4. aug 2024

Ved chod na kolonoskopiu a budes presne vediet. To je planovane a spravia aj odbery na ine veci spolu s tym celym. Ten jeden den najdes, hlavne to bude najskor o mesiac. Lekarke by som povedala, ze nechces ziadne lieky a ze mas dlhsie bolesti a chces vediet co je co veci

sorciera24
4. aug 2024

Na Sone polypy v hrubom creve nevidno.len kolonoskopiou. Mohli jej vidieť polypy na maternici ci vajecnikoch,to sa dá na Sone,ale co je hrubom creve vidno len cez kolonoskopiu

kulumulu123
4. aug 2024

Dieta nie kolonoskopia nie lekara zmenit nie....
Vela stastia pri tomto pristupe 👏👍

autor
4. aug 2024

@deti95060810 no nadúvanie mám aj ja vkuse v poslednej dobe ale krv som nepostrehla

simsalabim
4. aug 2024

Polypy hrubeho creva urcite nie, skor zlcnik ci maternica. Ja som mala kolono s analgosedaciou a pohoda. Horsie bolo pitie tej zbrndy.

autor
4. aug 2024

@simsalabim no ja dúfam ale že nemám indikácie na kolonoskopiu bola som na mr pankreasu tam mi popísali divertikulozu neviem či to na gastre si všimol on sa asi zameral na výsledok pankreasu ja som si to tiež až nedávno všimla. Mala som popísané aj doligocholon čiže nejaké abnormálne dlhé hrubé črevo s divertikulozou polypy nie

luccija
4. aug 2024

Ries platničky a choď na kolonosopiu
Bolesti v panve a nohe sú od chrbtice a hlavne dodržiavajú dietu

autor
4. aug 2024

@luccija ale ja nechcem kolono aký dôvod je na to?

mamina7070
4. aug 2024

a preco ti robili mr pankreasu? ak by bol problem tak by to videli