Rady, keď mám zaľahnuté v uchu

10. okt 2021

Máte nejaké osvedčené rady na zaľahnuté ucho? od včera mi zaľahlo v uchu, nič ma nebolí, len cítim že je zaľahnuté a slabšie počujem a trocha sa mi motá hlava, bolesť ale žiadna ani nemám nádchu alebo že by som bola nejak chorá, tak neviem z čoho to môže byť.

palomka
10. okt 2021

Možno máte veľa mazu a urobila sa zátka. Alebo stlačiť nos, zavrieť ústa a fuknut cez stlačený nos

veronikazuko
10. okt 2021

Ja som tak mala. Z ničoho nič som sa v noci zobudila,že mi zalahlo na ucho. Mala som zapal stredného ucha. Na ORL mi prepichli ucho a ATB,na kontrole potom zase prepichli...normálne mi odtiaľ vytekal hnis. Odvtedy mám to ucho citlivé a pri každej nádche mám pocit,že mi zase zalahuje 😤

tatiana1329
10. okt 2021

Mala som podobny problem vzdy v noci mi v jednom uhu zalahlo uplne a ak som spala na druhej strane nepocula som vobec nic ani deti v noci. Isla som k ORL, tam mi spravili komplet vysetrenie a vycistili usi (doma tycinky, spreje atd nepomahali a su nic oproti tomu ako to vie dr vycistit) a odvtedy mam pokoj uz mi nezalahlo a pocujem aj muchu vo vedlajsej miestnosti 😅 chod k dr nech ti to vycistia tak profesionalne

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikazuko
10. okt 2021

Nič ma nebolelo,len som nepočula na to ucho. Ak ti to neprejdú,tak jednoznačne zajtra k lekárke. A toho prepichnutia bubienka sa netreba báť,je to rýchly a účinný proces. Ale to neznamená,že máš aj ty zápal stredného ucha.

janinah
10. okt 2021

absolutne nevhodné babské rady ideš použiť a môžeš si uškodiť,smer orl a výplach ucha

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
margaretka_
10. okt 2021

Ja teda verim v liecivu silu cibule ci cesnaku, ale do ucha by som teda neriskovala davat takto nic. Ja som raz mala zaliahnute v uchu a iba mi to vypláchli a dobre bolo. Ale ked sa ti aj kruti hlava. Isla by som na tvojom mieste urcite k dr

liusa82
10. okt 2021

Skus skákať na jednej nohe na tej strane kde to ucho máš zalahnuté.Aspoň mne to väčšinou pomôže.Ale ak je to nejak moc a dlho to trvá tak fakt jedine k doktorovi

janinah
10. okt 2021

cesnak a podobné veci do ucha vymysleli ľudia z núdze,dáš cesnak,prestane bolieť...no áno,cesnak spáli nervové zakončenia v epiteli kože zvukovodu a vybavené...
ak ťa ucho nebolí,tak nezaťažuj týmto pohotovosť,stačí zajtra ísť na orl amb....nie som laik v tomto

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
10. okt 2021

Ziadna cibula, ziadny cesnak! Mame lieky, pre boha. Burow kvapky, alebo otipax a zajtra obvodak a orl. Mne "len" 24 hodin piskalo v uchu. Nastastie som zazila rozumu a masirovala k lekarovi. Bol z toho infarkt ucha a tam ak neprides vcas, rozumej prve hodiny, max dni, sluch mas nenavratne poskodeny. Tak aj ty, ak mas zapal, nemusi boliet. Pidli ku lekarovi. Ze sa ti toci hlava, to suvisi s vnutornym uchom mozno prave. A rste raz zoadnu cibulu do ucha!

renatka100
10. okt 2021

Skus otovent - nam to teraz odporucila orl dr, da sa to pouzivat opakovane

cacianka
11. okt 2021

V zime mi zalahlo, pískalo, sumelo.
Lekárka mi odporučila kvapky na rozpustenie mazu, o 3 dni výplach.
Kvalitne tvrdý kúsok bol zapadnutý úplne za rohom v dutine. Výplach za 2 minúty a počula som aj susedovu muchu.

natal12
29. dec 2022

@cacianka môžem sa spýtať ako sa volali tie kvapky?

cacianka
29. dec 2022

@natal12 HM, nepamätám si, ani nie som doma. Kedy som si kúpila, nepomohli, tak už som šla na ORL, predpísala mi iné že si mám kúpiť, a používať do termínu kedy má objednala, cca 3 dni, na výplach nechápem v čom boli lepšie, aj tak som si nepoužívala, iba asi 2x, zabudla som 😇. Urobila výplach za 2 minúty a bolo po mesačnom trápení

natal12
29. dec 2022

@cacianka ja sa chystám zajtra na ušné na výplach hádam má zoberú. Len mne sa to opakuje za pol roka to mám zasa.. a zas na ušné

cacianka
29. dec 2022

@natal12 asi máš zvýšenú tvorbu mazu, poraď sa čo s tým, asi ti aj viac zapadá dozadu, niekde za roh, pri bežnej údržbe sa nevycisti, lebo ma aj potrebny ochranny účinok, synovec musí chodiť každý rok na vyplach, inak ma problém

palomka
29. dec 2022

@natal12 zrejme to boli kvapky tekutý parafín. Ten sa kvapka 3 dni a potom výplach. Lepšie sa ucho s pomocou oleja prečistí, uvoľní maz. Je voľnopredajný.

natal12
30. dec 2022

@cacianka no spýtam sa že čo s tým lebo tiež tam stále chodím 🤦

cacianka
30. dec 2022

@natal12 možno veľmi čistis, dráždiš mazove žľazy a zvyšuje sa ti tvorba mazu, prípadne máš trochu inak vyvinuté a tvarované zvukovody, že sa maz zadržuje niekde mimo dosah

rennka21
22. jan 2024

@cacianka a bolí ten výplach uší prosím Vás? Mam zalahnute asi 3 dní. Doktorka mi napísala výmenný k ušnej no ja sa tak bojím ze no neviem ci pôjdem. Ďakujem za odpoveď

cacianka
22. jan 2024

@rennka21 🤣ale kdeže !
Voda jemne posteklila, kvapka mi stiekla po sanke , sestrička utrela a hotovo. Ako voda pri sprchovaní.
Hneď som počula ako rys. 👍🤪