Rady čo skúsiť pri problémoch s kolenami

delopiero
12. júl 2018

Cafte vospolok,
Som este relativne mlady chlap -34🙂 ale uz par mesiacov mam problemy s kolenami. Casto v nich pocitujem taky palcivy pocit, nikedy ma aj pichne..Bol som s tym u ortopeda, na MRI, nic nenasli.. Chlap mi povedal ze ked uz MRI nic neukaze ze nevie, moze mi pichnut kyselinu hylauronovu, tak som skusil do jedneho ale nic..Rovnako uz pol roka beriem MSM, chondrotoniny, kolagen v prasku nepomaha..Tiez som pil 3mesiace makovy olej..nic nic a nic..Vie niekto este o nejakom inom sposobe? RAd vyskusam..🙂..Dakujem pekne
Matus

evitka83
12. júl 2018

@delopiero zvysena davka vapnika magnezia? Mne to pomohlo na bolesti chrbtice. Pri akutnej bolesti pouzivam kremy a esencialne oleje z bylin

0silvia0
12. júl 2018

@delopiero tu kyselinu hyaluronovu si dostal 3x po týždni? Lebo ja som to absolvovala pred 2 mesiacmi do oboch kolien 3x po týždni a moje kolená sa cítia oveľa lepšie. Veľmi si ľudia chvália tento prípravok, mne aj ten čiastočne pomohol:
https://www.docsimon.sk/tovar/barnys-triple-ble... má dobré recenzie.

delopiero
autor
12. júl 2018

cafte cafte..no mne to pichol len raz..nespominal ze sa to ma opakovat len ze po tyzdni , dvoch sa mam ozvat ako to citim..ale nic sa nezmenilo..mozno to bola ina davka..Magnezium beriem od kedy sa mi srdce ozvalo, vapnik- asi teda skusim, dik-Myslis normalne tablety evitka83?...
ten link mi nejde, mozno preto ze som v robote 0silvia0, skusim doma...
Inak teraz som si pozeral liecbu magnetom- orin firma napr alebo su nejake ceske ze elektirckymi impulzami..Niekto nejake skusenosti s tym??? Dakujem pekne

0silvia0
12. júl 2018

@delopiero tá kyseliny hyalurónová sa má pichnúť opakovane aby to malo dobrý účinok, tak mi povedal môj ortopéd. Čiže mal si to absolvovať 3x, ale mne povedal, že účinok to drží cca rok, potom to treba opakovať. Keď ti nejde otvoriť link, daj si do vyhľadávača tento prípravok:
Barny's Triple blend EXTRA SILNÝ 700g
Ešte vraj existuje liečba vlastnou plazmou, nemám skúsenosť, ale tu je link:
https://www.snop.sk/zdravotna_starostlivost/odd...

delopiero
autor
12. júl 2018

0silvia0 Noo tak to som mal asi blbeho ortopeda, ale tak mozno v nejakych davkach to funguje aj ako jedna injekcia, kazdopadne aj po jednej by som snad mohol nieco citit a nic..Dikes za info, mozno to skusim este raz..aa ten Alavis mam-dokonca nejake dva pripravky co je dobre kombinovat viac, skusal som viac prirodne veci doteraz-oleje a tak..ale dost ludi to chvali, tak uz ho mesiac v krabici mam tak ho dnes vybalim🙂..

mpg
12. júl 2018

Môže pomôcť (a neuškodiť) masážný krém COLAFIT AKUT PRO alebo PRIESSNITZ klbový, ale dobre by bolo zistiť presne o akú dg. ide.

0silvia0
12. júl 2018

@mpg no mne napríklad ortopéd povedal, že vyšší vek 😂😂😂 nič na rtg nemám žiadne zmeny, len bežné vekom primerané zúženie štrbín. A to mám 44 rokov 😢

delopiero
autor
13. júl 2018

No asi sa tu zhodneme ze vacsina doktorov (aspon je mam take skusenosti) ked nevie co to je nepriznaju ze skratka tam medicina este nedosla, alee ze 'nic vam nie je', co je dost nestastny -detsky pristup..diagnoza je moj vacny problem...

sara287
13. júl 2018

@delopiero ahoj,
Ja mam 24 rokov a obe kolená ma bolia uz minimálne 2 roky. Keď klakam, keď idem po schodoch,pri drepoch, pri vypadoch.. Keď chodíme na túry, vždy ma tie kolená bolia. Mne povedal ortopéd že mám niečo s jablkom, ale ze ci sa chcem dat pooperovať 24 rokoch.. Takže asi tak s tými lekármi.. Pripadám si ako hypochodner pri nich, lebo som mlada a nemam ma co bolieť koleno. 😀😀😀🙈

may32
29. júl 2018

@delopiero ahoj liečba magnetom je fajn ja som mala poškodené obe kolená a zlepšilo sa to .skús mobivenal combi ja to beriem na nohy 🙂

veronice
29. júl 2018

Dam svoj odstrasujuci pribeh :P mala som 9 rokov (slovom devat) ked mi zacali problemy s kolenom. Zacalo to pichanim, neskor sa zasekavali az to prislo do takeho stadia ze som nevedela od bolesti chodit do skoly. Moj prvy ortoped ma.tri roky liecil ibuprofenom, potom povedal ze rychlo rastiem (v jedenastich rokoch som sa zastavila na 158cm..) potom zo mna spravil hypochondra lebo predsa take male decko nemoze tak velmi bolet koleno....no a nakoniec ma ako 12 rocnu poslal na reumatologiu...tam nic nezistili ale poslala ma ta lekarka inemu ortopedovi, ktory len pozrel ma snimok, poriadne ma vysetril a konecne povedal nejaku rozumnu diagnozu - nevyzivovanie chrupavky. Nasledne som sla na prvu operaciu kde aa.to snazili zachranit ale moc sa to nepodarili a nasledovali dalsie dve operacie este v tom istom roku kedy sa mi uz chrupavka zacala odlupovat a jej zvysky mi museli pokazdw artroskopicky vyberat. Lekar nevedwl pricinu tak ma poslal na ortopedicku kliniku - tam si ma.vystriedali dalsi asi traja al ebo styria lekari, boli nutne dalsie dve operacie a v kolene uz diera po chrupavke ako hrom. Viete si predstavit bolest ze mate 17 rokov a skre sa vam kost o kost? Neepredstavujte si... nasledovala transplantacia mojej chrupavky z panvy do kolena...pol roka som sa ucila chodit...rok po tejto operacii som musela ist eate na jednu operaciu cislo 7, kde mi museli odstranit z kolena jazvy a zrasty po prwdchadzajucich operaciach....teraz mam 30 rokov. Vyvinula sa mi artroza ktoru mam uz na oboch kolenach, bedrovych klboch a v novembri mi praskla platnicka co uz toez svedci o tom ze uz ani chrbat nie je uplne ok...zijem a chodim zatial po svojich ale su lepsie dni a horsie dni...tie horsie ma netesia ale som rada ze som ako tak vporiadku. Tynto vsetkym by som chcela povedat nasledovne - je jedno ci mate 14, 24, 34 alebo 44 rojov - nedajte sa odbit prvym lekarom ktory vam povie ze to nic nie je a ze ste moc mlady na taketo bolesti. Pytajte sa na vysetrenia, rehabilitacie a ked bude treba tak si najdite ineho lekara. Mne az lekar cislo 7 skutocne pomohol a chodim k nemu doteraz... Bojujte za svoje zdravie! Drzim palce nech zistia co to je lebo to je zakladny a prvy krok k spravnej liecbe.

delopiero
autor
29. júl 2018

veronice, uff..tak to je teda drsny pribeh..drzim palce, may32 dik za tip..momentalne skusam Alavis, tak mu dam este mesiac dva🙂

doda818
27. aug 2018

Ja som fyzioterapeut. Pacientom s problemami odprucam pitie aloe vera gelu od firmy forever. Je to prirodne a tento gel maju zamerany prave na klbo problemy a problemy pohyboveho aparatu. Klienti si velmi chvalia ze nemusia uzivat lieky a ze im to pomaha 😊

delopiero
autor
27. aug 2018

vazne? a mas volne terminy?🙂..inak dikes za tipa.pozriem to..najdem to aj v lekarni ci len na nete?..btw, gel sa pije?zvycajne som videl na mastenie🙂

doda818
6. jan 2019

@delopiero och az teraz som si všimla odpoveď. Ano gel sa pije, na natieranie taktiez odporucam od tsjto firmy ale to je zase msm gel, teda cista síra neprifarbovana 😊 o termiby a dalsie info kľudne napíšte správu 😊