Rady a triky na akné a vyrážky

sofiast
9. aug 2021

Ahojte, chcela by som sa vás opýtať na nejaké účinné rady a triky proti akné a vyrážkam. Ďakujem pekne vopred 🙂

surama
9. aug 2021

@sofiast Ahoj u mna funguje pravidelne si poctivo cistit plet...fakt poctivo. Nepouzvat kozmetiku, ktora upchava pory a na samotne akne pouzivat tea tree (ak kupis cisty, tak ho treba rozriedit), ono to nerobi hned zazraky, ale za 2-3 dni vidis, ako sa zapal stiahol. Masticky od kozneho mi vzdy pomahali len docasne a vzdy mi kozny predpisoval nejake kortikoidy, ktore problem vobec neriesili... 😕 A odsleduj si ci sa ti akne robi po jedle alebo nejakej kozmetike, ak nie, moze ist o hormony. Minule som si po dlhej dobe dala cokoladu (Lind) a hoci bola kvalitna, tak na druhy den hned 2 vyrazky a manzel tiez...takze ziadna coko 😃

hvolkovamirka
9. aug 2021

upravit stravu, vysadit cukor, hlavne cokoladu. robi to divy s pokozkou 🙂

gdpr
9. aug 2021

Zistiť príčinu prečo sa tvorí akné - môže byť hormonálne, zo stravy, z nedostatočnej hygieny, z kozmetiky.... A následne liečiť akné pretože na každé zaberá niečo iné a tým pádom je aj iná liečba. Príklad ak máš hormonálne tak môžeš jesť akokoľvek dobre, môžeš používať najlepšiu kozmetiku pre tvoju pleť, čistiť pleť aj 10x do dňa a nezbavíš sa ho.