Rada ohľadom zubov

26. feb 2023

Ahojte, už som sem písala cca pred rokom a pýtala sa radu ohľadom zubov. Momentálne mám už skoro všetky zuby porobene a rozmýšľam čo ďalej. Či si dať strojček alebo nie. Pracujem na jednu smenu, je to horšie vybaviť si zubára, musím zakaždým chýbať z práce. Môj zubár nerobí strojčeky, musela by som si nájsť niekoho kto sa tým zaobera a či by ma zobral ako novú pacientku. Už aj to je problém si nájsť. Pracujem s ľuďmi. Vždy som mala sen mať krásne rovné zuby. No ako sa pozriem na to teraz keď sa všetko zdražuje, mám byť sebecka a minúť si všetky úspory na seba na zuby. Je to ťažká dilema. Tie čo ste sa rozhodli dať si strojček a mať rovné zuby, čo vás k tomu nakoplo že áno dali ste sa na to? Ja som na vážkach. Na jednej strane chcem mať pekné rovné zuby, na druhej strane je to kopec peňazí čo by sa dalo minúť aj na iné veci.

kabinka11
26. feb 2023

Tiež som si chcela dať strojček v dospelosti. Išla som na vstupné poradenstvo, kde mi lekár oznámil, že mi musí urobiť snímky aby vedel ako ďalej postupovať. Zaplatila som 45e za konzultáciu, 300e za snímky, ďalšia konzultácia na základe snímkov a ďalšieho postupu 45e. Viac som tam nešla, keď mi povedal co ma čaká, prešla ma chuť.

doriiis
26. feb 2023

Na to,aby si mala strojček,nepotrebuješ nájsť nového zubára.Strojceky robia aj čeľustni ortopédi,ku ktorému nemusíš prenášať celú kartu.A samozrejme,že ťa zoberie.Ak si nájdeš celustneho ortopéda,ktorý robí iba strojčeky tak sa objednás a zoberie ťa.Len čakacie doby sú u nich strašne dlhé.Lebo je ich málo a majú veľa práce.A mnoho z nich robí aj poobede.

autor
26. feb 2023

@kabinka11 Čo ti povedal čo ťa čaká okrem veľkých výdavkov?
@doriiis Aj celustneho ortopéda je ťažké si nájsť, čo pozerám v okolí tiež neberú nových pacientov lebo majú aj tak veľa roboty s tými čo k nim chodia aktuálne.

kabinka11
26. feb 2023

Mne by musel vytrhnúť 4 zuby, vzadu osmičky, to by mi až tak nevadilo, ale štvorky, čo mám úplne zdravé. Ďalej mam jednu stolicku krivú, tam by musela ísť nejaká skrutka a strojček na 3,5 roka. Takže v mojom veku som si povedala, že za 3,5 roka sa mi môžu už tak zuby pokaziť, že tie peniaze radšej využijem inak. Keď som to všetko s počítala tak som bola na sume 5000+

autor
26. feb 2023

@kabinka11 A aký strojček ti odporučili?

kabinka11
26. feb 2023

Ten klasický pevný.

marca12
26. feb 2023

Mala som strojcek v puberte. Vytrhli mi asi 2-3 zdrave zuby,ok muswli ist von,inak by nebol priestor na narovnanie zubov. Nosila som strojcek tusim necelé 2 roky. Potom som musela dlhe roky nosit nocny strojcek,take dlahy,z ktorych ma stale napinalo. Prestala som nosit nocny strojcek a zuby sa vratili naspat. Zbytocne vyhodene peniaze. Musis ratat s tym,ze na to,aby si mala uz navzdy rovne zuby,tak musis dlhe roky dbat,aby si poctivo nosila ten nocny strojcek. Ja uz len kvoli tomu neplanujem si dat znovu strojcek. Aj ma laka ten neviditelny strojcek,ale kvoli cene na to kaslem. Viem aj lepsie vyuzit peniaze.

autor
26. feb 2023

@marca12
@kabinka11 Ďakujem vám za názory. Ja som rozmýšľala nad tým neviditeľným strojčekom.

oli18
26. feb 2023

@marca12 mojej dcere vytrhi 4 ks stvorky a nosila fixny strojcek. Uz je tomu 27 rokov a zuby ma stale rovne, pekne, nikde sa neposunuli.

autor
26. feb 2023

@oli18 Možno keď strojček nosia deti že čím mladšom veku tak sa neposuvaju zuby ako keď to nosia dospelý, neviem.

oli18
26. feb 2023

Tak to netusim a ze sa jej posunuli po strojceku pocujem prvy krat. Ale vylucit sa to neda.

kabinka11
26. feb 2023

Ten neviditeľný mi vyslovene neodporúčal.

tinulqa
26. feb 2023

Nie susedka nosila od 8 rokov po pubertu krásne rovné zuby mala a terás sú späť tak ako boli pred tým

kik2022
26. feb 2023

Ja som sa rozhodla dať si strojček v dospelosti, pretože od malička ma trápili krivé zuby, ale nechcela som, aby rodičia za to dali toľko peňazí, pretože aj v tej dobe to bolo drahé a mali aj iné výdavky. Teraz ako dospelá som si splnila svoj sen a mám Invisilign za 3000€, čo je pomerne ešte dobrá cena vzhľadom na konkurenciu, kde majú strojčeky za 5000€. Už sa neviem dočkať výsledku. Tie peniaze mi určite stoja za krásny rovný úsmev.

kik2022
26. feb 2023

Autorka, áno, keď deti nosia strojček do 18 roku, tak im väčšinou tie zuby ostanú napravené, ale po 18 už treba CELOŽIVOTNE nosiť buď nočný strojček alebo prilepia taký drôtik na zuby, aby sa znova neposunuli na zlé miesto.

autor
26. feb 2023

@kik2022 Ak môžem sa spýtať v ktorom meste to stojí 3000 eur za invasilign?

kik2022
26. feb 2023

Kysucké Nové Mesto

autor
26. feb 2023

@kik2022 Ďakujem, to je ďaleko odo mňa

ema3320
21. máj 2023

@kik2022 ahoj,mozes prosim dat nazov pana doktora v kysuckom Novom meste? Ďakujem

yvoneta
22. máj 2023

@kik2022 ahoj, aj ja by som poprosila meno lekára, ďakujem.

kik2022
22. máj 2023

@ema3320
@yvoneta pani doktorka Poprocká