Pustia ma na hodinu z nemocnice?

19. dec 2021

Baby, ležím v nemocnici, ešte tu nejaký ten týždeň, dva, tri budem. Zajtra by som si urgentne potrebovala odskočiť podpísať do banky jeden papier. Je možnosť, že ma na tú hodinku pustia? Má význam sa vôbec pýtať na to? Nemáte niekto skúsenosť?

sisa_s
19. dec 2021

No ked mas byt 3t v nemocnici, tak to je asi vazny stav nie? Mozes odist kedykolvek na reverz, ale nie vratit sa o hodinku zase, lebo si si len odbehla

ivangeline
19. dec 2021

Pytaj sa v nemocnici a nie tu.

petulda333
19. dec 2021

Dosť pochybujem. Sú za teba zodpovední.

tncka
19. dec 2021

No to tazko. Este tak keby ta mali pustit pred vianocami tak to mozno ukecas ale toto si na triko nikto nevezme. A okrem toho,dokumenty sa daju v dnesnej dobe uz podpisat viacerymi sposobmi,vobec nieje nutne ist do banky. A este banka...Ja som akurat vcera podpisovala zmluvu v poistovni cez zaslanu sms,vsetko sa da len treba chciet

roztlieskavacka
19. dec 2021

Wtf ... nemocnica nie je hotel kde si môžeš pobehovať ako sa ti zachce

autor
19. dec 2021

@sisa_s zas až tak vážny stav to nie je, som tu len kvôli intravenoznej liečbe, ambulantne to nešlo riešiť takže ma hospitalizovali.. Cez leto bola možnosť odísť počas náštevnych hodín aj mimo nemocnicu, do parku, mimo budovu.. Teraz neviem keď sú aj návštevy zatrhnuté. Nič opýtam sa ráno lekárky, snáď ma nezje pohľadom 🙈


@tncka toto nejde, musí byť prítomný riaditeľ banky a iný zamestnanec. Jedná sa o vyňatie mňa ako ručiteľa z manželovho dlhu.. 5 mesiacov sme to vybavovali, kým sa to podarilo

mogaa
19. dec 2021

jedine na reverz....ale skús sa spýtať primára či sa dá vybaviť priepustka na 2-3hodiny kedy ťa manžel odvezie do banky a hned privezie späť.....

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domiklik
19. dec 2021

Áno je to možné, riešila som podobný problém...

nikpa
19. dec 2021

Ja som tak ležala vyše mesiaca. Vtedy ešte nebol kovid. Opuchlo mi líce, čiže urgentne som potrebovala ísť k zubárovi. A povedali mi, že môžem ísť ale keď sa niečo stane, personál nemocnice ma nepustil, nevedel o tom a je to všetko na moju zodpovednosť, čiže akoby som odišla bez ich vedomia, utiekla. Lebo že inak by mi museli normálne vypisovať prepúšťaciu správu a potom ma znova prijímať späť. A teraz keď je kovid veľmi o tom pochybujem, že ťa pustia ale za opýtanie nič nedáš, nie si tam väzeň.

mamina0078
19. dec 2021

Nie pustia ta len na reverz.

alexandra2468
19. dec 2021

Ja som mala tiez priepustku pocas hospitalizacie. nie je to take nerealne ako sa tu niektori tvaria.

Ale teraz pocas covidu, ked hospitalizuju len s aktualnym neg pcr testom, by ta nemuseli chciet pustit ani na tu hodinu von. Co je pochopitelne na momentalnu pandemicku situaciu. Musis zistit od sluzbu konajucej lekarky.

horalka1986
19. dec 2021

Ja som lezala 3 tyzdne v nemocni a pomaly cely vikend som bola doma. Vratila som sa len na vizitu a na noc. Po rannej vizite ma zase nebolo a nebola som jedina.

ruzovakrava
19. dec 2021

Dá sa, s ošetrujúcim lekárom vypíšete priepustku. Teda ak to tvoj stav umožňuje.
Neviem prečo jej tu píšete že sa nedá.

nikoleta1234
19. dec 2021

Po pôrode som bola v nemocnici 3 týždne. Súrne som potrebovala krem, ktorý mi lekári odporučili zohnať. Dovolili mi, aby som opustila budovu a zašla do najbližšej lekárne... Trvalo to cele cca 20 min... Ziadny papier som nepodpisovala.

mamina0078
19. dec 2021

@ruzovakrava vzhladom nato ze vacsina nemocnic ma zakazane navstevy, pred hospitalizaciou aj pocas pravidelne testuju pacientov kvoli aktualnej situacii... Ale nech sa skusi opytat ale minimalne o jednej nemocnic viem, kde by jej to aktualne neumoznili.

rarararara
19. dec 2021

U nas pustili, minuly tyzdeň jednu pacien.na poštu, sice neradi, ale dalo sa, len sa opakoval antigen

ruzovakrava
19. dec 2021

@mamina0078 autorka sa pýtala či je možnosť, tá tu je, u ľahkých stavov sme to občas riešili keď išli na dôležitý podpis k notárovi alebo blízkej osobe na pohreb. Ako to porieši ošetrujúci lekár v tejto dobe, je otázne. Záleží len na ňom či umožní alebo nie. Len baby jej tu píšu somariny že sa nedá a že nie je v hoteli, reagovala som hlavne preto, lebo nevedia o takej možnosti a trepú dve na tri 😃

autor
19. dec 2021

@ruzovakrava ďakujem, presne toto som chcela vedieť, či sa dajú nejaké výnimky urobiť aby som vedela, či sa vôbec pýtať.. Ja si uvedomujem, že nie som v hoteli, aj keď strava priamo do postele, personál príde na zavolanie... 😝, niektoré sa musia vyjadriť aj keď skúsenosť nemajú.

domcci72
19. dec 2021

ono to myslim, ze je to pripad od pripadu ine, zalezi aj na koho narazis, aku dr a aku bude mat naladu a jedno s druhym, ale dozaista za opytanie nic nedas 🙂

majamat
19. dec 2021

ano, existuje priepustka, aj ked vdaka opatreniam to moze byt teraz zmenene,aby sa do nemocnice nepriniesol covid, resp, aby sa nepriniesol na to odd, kde nebol.
hoci enmocnica nie je hotel,a le ani vezenie nie.

dejna_
19. dec 2021

Moja kamoska zostala kvôli preklampsii skoro dva mesiace v nemocnici. Je zubárka a musela urgentne niečo riešiť tak normálne odišla bolo to na antolskej. Ale bolo to mimo covid. Skús sa na to opýtať podľa mňa by ti mohli vyjsť v ústrety. Každopádne keby si išla akože do bufetu ktoré by na to prišiel že tam nejsi.😅

mimi666777
27. apr 2022

Môžem sa vipitat z nemocnice na 10 min von