Pukanie a praskanie v krku

nikola1987
13. feb 2021

Pekny vecer, prosim vas mam problem stale mam potrebu otočiť hlavou a v krku mi praskne / pukne, neurolog mi uz treti krát termín kvoli tejto pandémii, neviete mi pomôcť, ci to je problem veľký?

brna1989
13. feb 2021

@nikola1987 ahoj, keď ti tak praskne,pukne v hlave, cítiš len úľavu alebo ti aj akoby zaleje hlavu také silné teplo asi na 5sekund a potom to ustane.nestretli ste sa niekto s tým?každý na mňa pozerá,že o čom hovorím?mne sa to stáva sem tam..
Prepáč, je to mimo tvojej témy.

caroline_
13. feb 2021

ja to robim tiez, a nie len s krkom celkovo si pukam klby, nejako mi nenapadlo s tym ist ku dr podla mna je to normalne

mcr
13. feb 2021

myslím že je to niečo ako normálne punkanie kĺbov na prstoch alebo nohách tiež mám potrebu to robiť (nie s krkom ale inými časťami tela)

nikola1987
autor
13. feb 2021

Ja mam pri to taku úľavu ako ked príklad dlho sedim pri pc tak vzdy si tak otocim doľava pukne/praskne do práva pukne praskne a je lepšie úľava

katarina092
13. feb 2021

To treba riesit s ortopedom alebo reumatologom, dobre je ked sa spravi RTG. Dolezite je cvicenie na krcnu chrbitcu. Ale pukanie krcnej chrbtice sa vseobecne neodporuca, moze dojst k poskodeniu chrbtice aj kosti, je aj nebezpecne, moze sa roztrhnut vertebralna tepna, ktora vedie do mozgu a sposobuje mozgovu mrtvicu..Sice ide o velmi ojedinely pripad, ale stane sa..

miirkka1
1. aug 2021

@brna1989 ahojky.Prosim ta co to je teda to pukanie a v hlave a pocit tepla?Dcerka 4rocna to mava