Psychológ - otrasné ceny

19. mar 2022

Strasne ma stve jedna vec. Som normalne zarabajuci clovek, mam 1200 v hrubom, okolo 950 v cistom, zalezi aj ci mam dovolenku, nadcasy, ci som PN. Zaplatim si 265€ najom, 50€ pausal, 10€ internet a telku, 30€ na zvieratka domace, plus neratam este mesacne hygienu+cistiace+jedlo, lieky 20€ a jedina vec co je horsia su cigarety, to je okolo 80€. Realne mi zostane +-200€ na vlastne veci, co nie je az take zle, ale uz dlhu dobu mam psychicke problemy a nutne potrebujem navstevovat niekoho fundovaneho. Kazdy psycholog si ale pyta ani nie za celu hodinu 40€+! Co mam akoze robit? Na terapiu by sa chodilo asi raz do tyzdna, ale ja si neviem predstavit platit vyse 200€ mesacne za sedenia. Ako casto chodite na sedenia? Ako to riesite vy? Vacsina psycholog nema zmluvy s poistovnami. Ja neviem, uz som zufala, to sa mam rovno radsej zabit a vykaslat sa na to? Dakujem

matovicova
19. mar 2022

Keby si zasla za nadriadeným, že vezmes nejakú prácu navyse, že by si potrebovala 200€ navyše? Keby si mu presne rozratala takto ako nám? Hm?

777januska777
19. mar 2022

Tak si nájdi takého co ma zmluvu s poisťovňou. Minimálne jeden by mohol byť v každom meste.

benit
19. mar 2022

Ked mas vymenny listok od lekara nemala by si platit malo by to ist cez poistovnu. Teda asi u psychologov, ktori maku zmluvy z poistovnami.

bosorka2302
19. mar 2022

zazmluvneni mas zadarmo ale sedenie 1X mesacne viac nie

autor
19. mar 2022

@matovicova pri mojej praci si neviem zobrat dalsiu pracu navyse, to by som sla sama prosti sebe po psychickej stranke..

autor
19. mar 2022

@777januska777 v Ba je jeden, ale ten ma otrasne recenzie, Tibor Hrozan

autor
19. mar 2022

@bosorka2302 ako aj jedno sedenie je fajn ze clovek platit nemusi, ale aj tak je to strasna palka

bosorka2302
19. mar 2022

ano ceny su take na celom slovensku, lacnejsie maju zacinajuci psychologovia ale tam je efekt je horsi. Nemaju skusenosti, tak preto aj ceny lacnejsie. Zalezi aj co ta trapi, ci by sa nedalo chodit 2X mesacne a medzitym nech ti da ulohy v com mas na sebe zapracovat

777januska777
19. mar 2022

Jeden? Neverím ze by v BA bol len jeden psycholog co ma zmluvu s poisťovňou. Toto som napriklad nasla po chvíľke hľadania na nete: https://www.nsmas.sk/oddelenia/nelozkove/psycho...

slovakboy
19. mar 2022

Na začiatku treba chodiť každý týždeň potom už stačí raz za mesiac. Aké akútne to je a čo ti vlastne je? Koľko krát si už bola u psychologa?

pribinak
19. mar 2022

Možno by bolo pre teba riešenie hľadať si frekventantov kurzov, často hľadajú ľudí, ktorí by boli ochotni absolvovať sedenia u nich

Časť financií by si mohla získať aj znížením počtu vyfajčenýxh cigariet
Ak napr jedna krabička stojí 4 Eura, tak to je 20 krabičiek mesačne a to je fakt veľa

nicicka
19. mar 2022

Tak si hľadaj mimo BA...dáš 10 eciek za vlak a preplatí to poisťovňa...

bosorka2302
19. mar 2022

@pribinak ak ma vazne psychicke problemy frekventanti jej nepomozu, tam potrebuje skuseneho psychologa. Niekedy ani psycholog ti nesadne ludsky, treba dlhsie hladat

pribinak
19. mar 2022

@bosorka2302 nemyslím si, napr ak chceš ísť na kurz psychoterapie, musíš mat ako psychológ odrobene nejaké roky, to nie sú začínajúci psychológovia
Dettto KBP, tiež vyžadujú odrobene roky a tie kurzy trvajú aj 5 rokov. Čiže ak nemá financie, taký frekventant môže byt pre ňu riešenie.

bosorka2302
19. mar 2022

@pribinak staci odrobeny rok co mam ja skusenosti a KBT sa tiez neda pouzivat pausalne pre vsetkych na vsetky problemy

pribinak
19. mar 2022

@bosorka2302 na psychoterapiu?!

bosorka2302
19. mar 2022

@pribinak ano aspon minuly rok to stacilo

pribinak
19. mar 2022

@bosorka2302 KBP som uviedla ako vzor. Nikde nepíšem že sa dá používať na všetky problemY

zmrzlinka2021
19. mar 2022

Sorry, ale pausal 50 EUR ciste blaznovstvo. Zarabam podstatne viac ako ty, a moj pausal je 20 EUR - nekonecne hovory, smsky, asi 4 G netu.
80 EUR cigarety - ciste vyhodene peniaze do luftu + uz vopred si humplujes svoje telo aby si potom platila za lieky, vitaminy a davala sa dokopy.

A ides sa tu stazovat na ceny psychologov.
Najprv si daj dokopy svoje vydavky a hla budu peniaze aj na terapie.

oli18
19. mar 2022

@pribinak To odkiaľ máš také info? Veď kurzy pre psychológov je ich ďalšie vzdelávanie, oni už niekde pracujú, tak prečo by mali na niekom "trénovať"?

bosorka2302
19. mar 2022

@pribinak ved v pohode, ja len pisem z praxe ze kolegyne co maju odrobene 3 az 4 roky este stale chodia konzultovat s nami skusenymi ak si nevedia rady, a casto su to take zakladne veci. TAkze ozaj ak trpi vaznymi problemami treba skuseneho psychologa a ten si vie zapytat, cez poistovnu je to sedenie 1x mesacne max a tito zazmluvneni maju casto terminy plne, kamoska objednava na jul napr. az. Mozno zredukovat vydavky,alebo sa dohodnut na nejakych ulohach a nech chodi 2x mesacne nie 1X tyzdenne a za ten cas praca na sebe, ktoru si aj tak musi sama odmakat. Ak su tie problemy zavazne, tak sa potom posiela aj za psychiatrom na nastavenie liecby. Tazko dedukovat co jej je, ine je ked ma uzkosti, depresie a ine je ked ma zlozite partnerske vztahy

pribinak
19. mar 2022

@oli18 kamoska si robí kurz a musí mat natocene video neciem koľko hodín rozhovorov a spísané nejaké rozhovory a to nerobí na svojich štandardne platiacich klientoch

pribinak
19. mar 2022

@bosorka2302 ja som to písala ako tip, že v prípade ak nemá financie že aj toto je riešenie

aliaray1
19. mar 2022

A keby ti vypisal obvodny lekar vymenny listok k psychologovi? Vtedy by to malo byt zdarma.

1andrea111
19. mar 2022

Skús hľadať aj online, nájdeš aj lacnejšie

bosorka2302
19. mar 2022

@pribinak ano ved to je super ako tip, ale ak ma vazne problemy tam potrebuje stabilneho jedneho a dlhodobo, niekedy sa tie sedenie pretiahnu aj na dva roky aj viac. Skoda ze nepise ake ma problemy konkretnejsie, by som vedela aspon ci ozaj sedenie 1X tyzdenne su potrebne

pribinak
19. mar 2022

@bosorka2302 ak má veľmi vážne problémy tak potrebuje byt zaliekovana. Sedenia u psychológa sú fajn, ale lieky sú asi dôležitejšie

Ale toto je len čo hádam, škoda že nenapisala viac konkrétne

kacena4
19. mar 2022

v pk je velmi dobra psychologicka na poliklinike statna, t.j neplatis a stat ti preplati tusim 12-13 sedeni do roka, ak si ich nasukas kazdy tyzden "minies" si ich hned ak 1x mesacne mozes na terapie chodit cely rok ale ak nieco potrebujes neriesis kolko to stoji

bosorka2302
19. mar 2022

@pribinak ak ma vazne problemy dava sa navsteva psychiatra + terapia u psychologa, tam ju posle psychiater a vacsinou posiela za zazmluvnenym. Lebo tam sa uz sonduju aj poruchy osobnosti a pod vazne diagnozy a odchylky

pribinak
19. mar 2022

@bosorka2302 toto je o ničom debata, nevieme čo jeej je. Pracuje, tak asi to až take veľmi zle nie je