Psychika a bolesť žalúdka

21. aug 2024

Ahojte , nájde sa tu niekto s týmto problémom a ako ste ho riešili? Vyše týždňa som po pokazenom jedle pociťovala bolesti žalúdka + sa k tomu sem tam pridalo aj točenie v hlave. Absolvovala som gastro vyšetrenie kde mi bola odobratá vzorka zo žalúdka a výsledky boli v poriadku. Takže verdikt lekárky bol že je všetko v poriadku, že som v strese a bolesti žalúdka mám z toho. Myslíte že mi v tom rolu zohráva práve tá psychika? Jem veľmi málo pretože vždy potom pociťujem tie bolesti. Ako to mám riešiť keď všetky výsledky vyšetrenia sú ok?

lubossi
21. aug 2024

mozno skus ineho doktora robili aj sono a krvne odbery?

siegi
21. aug 2024

Mne tiez povedal dr ze moje funkcne traviace problemy su psychosomatickeho povodu. Mala som gastroskopiu, ct, usg krvne odbery, intolerancie vsetko ok. Zial sa mi to zatial nepodarilo nijak dostat pod kontrolu. Mam obdobia asi ked som viacej v pohode, ze mozem aj hrdzave klince zjest a nic mi nie je a potom to utne a je mi zle uz aj z pohladu na vodu. Momentalne mam take obdobie horsie, uz 2 tyzdne. Jem dietne jedla, a aj tak mi je blbo. Niektory den kusok lepsie dalsi od rana na grcanie. Takze v tom nie sama ale ako si s tym poradit netusim

deti95060810
21. aug 2024

výsledky na helicoktera ok? zápal žalúdka bol vylúčený?
doporučujem ísť k inému lekárovi na vyšetrenie. poznám prípad kedy boli tiež takéto problémy - ú gastro všetko OK o nejaký čas išiel k inému gastro a prišli výsledky že pacient má už chronický zápal žalúdka...
na bolesti je dobrý liek NoSpa - volnopredajný
môže pomôcť čaj palina, alebo aj liek pancreolan
aby si si udržala ako tak váhu a nezačala prudko chudnúť tak si kúp Nutridrinky

masandra
21. aug 2024

Ja som tak isto mala veľké problémy z psychiky. Občas to príde, keď som veľmi veľmi strese. Snažím sa na tom vedome pracovať a tiež mi pomohli elixiry od značky Malinna. Skus pozrieť. Stoja dosť, ale je to to jedine co mi pomohlo q že som toho skúsila dosť🙂.

lubossi
21. aug 2024

Skúšali ste zázvor? Pozut čerstvý. Mne to zabralo.

autor
22. aug 2024

@lubossi sono robili áno a krvné testy mi tesne predtým robila všeobecná

autor
22. aug 2024

@deti95060810 helikobakter bol vylúčený, žiadne zmeny na sliznici nevidela, žiaden vred nič.. mám algifen kvapky ktoré celkom pomáhajú, pozriem sa aj na tie nutridrinky
No uvidím ako to pôjde ďalej keď to nebude lepšie pôjdem si opäť vypýtať výmenný lístok a pôjdem na gastro inde

siegi
22. aug 2024

Pozor na tie nutridrinky, obsahuju mlieko. Mne je po nich zle, ale vyskusaj a uvidis. Ja mam momentalne obdobie ze mi je zo vsetkeho zle, uz nebiem co mam jest. Nepomaha helicid, nepomaha pankreolan, nepomahaju bylinne kvapky a som uz fakt zufala z toho